sME SCHIEPAM "f Zacht potlood, zacht prijsje! Spoedreparatie aan 's Gravelandseweg Wijkoverleg Schiedam Oost Inwoners tevreden over dienstverlening ROGplus NWN-gemeenten scoren goed met Individuele Voorzieningen Wmo gemeente Schiedam Een archief bijhouden hoeft geen grote klus te zijn. Wie alle werk jes die uw kind meeneemt van de peuterspeelzaal in een doos stopt, of wie oude pasfoto's in een laatje bewaart, heeft al een soort van archief. Een goed begin is achterop oude foto's te schrijven wie er zoal op staat. U weet het misschien nog wel, maar weten de volgende gene raties het ook? Onze tip is om een zacht potlood te gebruiken, om de foto niet te beschadigen. Voor deze potloden zou u normaal naar een winkel voor teken- en schildersmate rialen moeten gaan, maar nu kunt u ook bij het gemeentearchief terecht. Daarom zijn nu bij de receptie van het Gemeentearchief Koh-I-Noor 7B potloden te koop voor slechts vijftig cent per stuk! Grafietpotloden zijn verkrijgbaar in verschillende hardheden, waardoor de fijnste nuances te verkrijgen zijn, van lichtgrijs tot zwart. Hoe hoger GEMEENTEARCHIEF Het Gemeentearchief Schiedam is op maandag geopend van 13.00 tot 17.00 uur en op de overige werk dagen van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stads- het getal voor de H, hoe harder het potlood. En hoe hoger het getal voor de B, hoe zachter. 'Normale' potlo den zijn HB of B. Als u toch langskomt-kunt u meteen in ons digitale foto-archief kijken of er nog een uitbreiding van uw eigen archief is te vinden... of dat uw eigen -nu beschreven- foto's een aanvulling kunnen betekenen! kantoor, Stadserf 1Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl. Het Gemeentearchief bewaart infor matie' over Schiedam en Schiedam mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Niet iedereen kan immers, zoals het Gemeentearchief Schiedam, meer dan drie kilometer aan archief bewaren! Inwoners van Maassluis, Schiedam en Vlaardingen zijn tevreden over de manier waarop in hun gemeen ten de dienstverlening rondom de Individuele Voorzieningen is gere geld. Dit blijkt uit het jaarlijks te- vredenheidsonderzoek, uitgevoerd door onderzoeksbureau SGBO. In vergelijking met de 195 ande re onderzochte gemeenten scoort ROGplus, dat namens de drie ge meenten de Individuele Voorzienin gen uitvoert, op veel van de onder zochte punten hoger. De Hulp bij het huishouden krijgt een 7.9 en het collectief vervoer, de Regiotaxi, een 7.3. Voorzieningen zoals rolstoe len, scootermobielen en woonvoor zieningen scoren gemiddeld een 7.4. Het bestuur van ROGplus, bestaande uit de wethouders Pieter Kromdijk voor Maassluis, Maarten Groene voor Schiedam en Cees Oosterom voor Vlaardingen, is positief over. de behaalde resultaten. Directeur Rob van de Water van ROGplus toont zich tevreden. "Het onderzoek, waarvoor dit jaar ook vragen zijn aangedragen door de Wmo-advies- raden van de drie gemeenten, geeft ons inzicht in hoe mensen de voor zieningen en het verleende dienstver leningsniveau van ROGplus ervaren. We zien dat we het op veel punten al goed doen. Daarnaast hebben we ook weer helder op ons netvlies waar het nog beter kan. En daar gaan we de komende tijd extra aandacht aan besteden." Het tevredenheidsonderzoek is te vinden op de website van ROGplus, www.rogplus.nl. In verband met ernstige schade aan het wegdek rond twee putdeksels op de 's-Gravelandseweg, ter hoogte van de spoor- en metro-overgang nabij plein '40-'45, worden in week 45 (8 t/m 12 november) nood- reparaties aan het asfalt uitge voerd. De werkzaamheden duren maximaal één nacht. Afgelopen weekend ontstond de schade rond de twee putdeksels. De schade is vooral te wijten aan de he vige vorst van vorig seizoen en alge mene veroudering van het wegdek. Tijdens de uitvoering van de werk zaamheden is de rijbaan vanuit het centrum in noordelijke richting afge sloten. Voor het verkeer vanuit Schie dam Centrum richting Schiedam Noord is een omleiding ingesteld via de Burgemeester Van Haaren- laan - Nieuwe Damlaan - Hargalaan - A20 - afslag 11 Schiedam. Met vragen of opmerkingen over de uitvoering kunt u terecht bij de heer Waaijer via 010-219 16 65 (gemeente Schiedam). Het wijkoverleg van de wijk Oost vindt plaats op: Datum: Maandag 15 november 2010 Locatie: Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - Presentatie buurtpreventieteam (Robert van Waar- denberg) - Buurt Bestuurt (Robert van Waardenberg) - Oud en Nieuw 2010 - Wijkjaarprogramma 2010 - Terugkoppeling werkgroep Openbare Ruimte - Kredietoverzicht 2010 aanvragen wijkbudget - Vouchers stand van zaken - Rondvraag en jaarafsluiting Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, mevrouw Ursula Rutten, tel. 010-2191030 of e-mail: u.rutten@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Wet Bodembescherming Ontwerpbeschikking (Rotterdamsedijk 246) Onderwerp Naar aanleiding van de ontvangst van de resultaten van een nader bodem onderzoek voor de locatie locatie Rotterdamsedijk 246 (postcode 3112 BP), kadastraal bekend onder sectie I, nummer 3734 (gedeeltelijk), nemen burge meester en wethouders van de gemeente Schiedam op grond van artikel 29, lid 1 en artikel 37 van de Wet bodembescherming een besluit inzake de ernst van een geval van bodemverontreiniging en of het uitvoeren van een spoedige sanering noodzakelijk is. Burgemeester en wethouders van Schiedam zijn voornemens om op basis van het nader bodemonderzoek te besluiten dat: - op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming; - geen sprake is van zodanige risico's als bedoeld in artikel 37, lid 1 van de Wet bodembescherming dat spoedige sanering noodzakelijk is; - wijzigingen in het gebruik van de locatie te allen tijde dienen te worden gemeld bij het bevoegd gezag, zijnde het college van burgemeester en wet houders van Schiedam; - het uitvoeren van het monitoringsplan zoals beschreven in de rapportage van 8 oktober 2010 met nummer 10040164 noodzakelijk is; - het onttrekken van grondwater niet is toegestaan. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 3 november 2010 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hun ziens wijze over de ontwerpbeschikking zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik telefonisch bereikbaar op: 010-2191 796. Wbb-code: SC060600390 Aanvraag Vergunning Veld-ATB rit groenstrook Karei Doormanweg (bedrijventerrein Vijfsluizen) Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van een Veld-ATB rit wielrennenop de groenstrook bij de Karei Doormanweg (bedrijventerrein Vijfsluizen) op zaterdag 27 november 2010 van 11.00 uur tot 15.00 uur. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van onderstaande aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Veld-ATB rit (aanvraag): 3 t/m 17 november 2010 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501,3100 EA Schiedam, onder vermelding van Veld-ATB rit. Aanvraag Exploitatievergunning Bar-Restaurant Havana, Broersvest 9, 3111 EA Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2010 (exploita tievergunning) ten behoeve van de overname van een horecabedrijf in het pand met adres Broersvest 9, 3111 EA Schiedam. De aangevraagde openingstijden van het horecabedrijf zijn: maandag t/m zondag van 12.00 uur tot 02.00 uur. De aangevraagde openingstijden voor het terras zijn: maandag t/m zondag van 12.00 uur tot 01.00 uur. Vanaf 3 november 2010 ligt de aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswij zen kunnen worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van 'zienswijze horecabedrijf Broersvest 9'. A

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 8