Sinterklaasintocht Intocht Sint Nicolaas live op LOOK TV Gemeenteberichten Zaterdag 13 november m li Vy PROGRAMMA Intocht Sint Nicolaas te Schiedam op zaterdag 13 november 2010 www.schiedam.nl 10 november 2010 nummer 45 Pagina 5 Heel even leek het erop dat Sinterklaas niet naar Schiedam kon komen. De Hoofdpiet zag het allemaal niet meer zitten. Maar gelukkig heeft de burgemeester goed nieuws gekregen uit Spanje: Sinterklaas en zijn pieten komen gewoon zoals gepland op zaterdag 13 november aan in Schiedam! Daarna verblijven zij tot en met 4 december in het Sinterklaaspaleis in het Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat. Sinterklaas komt zaterdag 13 november rond 12.00 uur aan op het Hoofd waar hij wordt ontvangen door burgemeester Verver. Voor die tijd zijn er al veel zwarte pieten aanwezig om te kijken of de Schiedamse kinderen alle sinterklaasliedjes en de Pietenmacarena nog wel kennen. De organisatie pieten laten weten dat alle locaties open gaan om 11.15 uur. Wees er op tijd bij, want vol is vol. Mooie ontvangst Burgemeester Verver is blij dat Schiedam zoals altijd Sinterklaas weer op een prachtige manier welkom kan heten in Schiedam. "Na het succes van de nationale intocht van Sinterklaas vorig jaar en de mooie onthalen in dé jaren ervoor, staat ons ook dit jaar weer een grootse intocht te wachten. Ik weet zeker dat het weer erg spectaculair zal worden." Sinterklaaspaleis Na de ontvangst op de Grote Markt krijgt Sinterklaas rond 16.15 uur de sleu tel van zijn tijdelijk onderkomen in Schiedam: het Sinterklaaspaleis in het Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat. Sint en zijn Pieten wonen en werken hier tot en met 4 december. Ouders en kinderen zijn van harte welkom om de verschillende kamers te bewonderen, verlanglijstjes in te leveren en Sinterklaas te ontmoeten. Openingstijden Sinterklaaspaleis voor het publiek: Zaterdag 13 november van 16.00 uur tot 17.30 uur. Op woensdagen van 13.30 uur tot 16.30 uur Op zaterdagen van 10.00 uur tot 16.30 uur Op zondag 28 november van 12.30 uur 16.30 uur Het Sinterklaaspaleis is te bezoeken tot zaterdag 4 december. Kijk voor alle informatie over de intocht, het Sinterklaaspaleis en alle activi teiten in Sintstad Schiedam op www.sintstadschiedam.nl. De intocht van Sint Nicolaas en zijn pieten is dit jaar live te zien op LOOK TV. De uitzending begint met de intocht van de Sint in de havens van Schiedam. Daarna is de verdere tocht richting de Grote Markt op LOOK TV te zien. Het programma begint om 13.30 uur en duurt tot 16.00 uur. NIEUWS UIT SPANJE Geachte Burgemeester, Wat een goed idee was dat van u om Zakkendragers naar hier te sturen. Ze hebben geweldig werk geleverd. Alle pakjes en zo zijn keurig in de Pakjesboot geladen. Ook alle spullen voor het paleis zijn ingeladen. Mijn Pieten hebben hun ogen uitgekeken, hoe snel zij dat hebben gedaan! Eerlijk gezegd, schaamden zij zich een beetje! Nou ja, een beetje... Dat hadden ze toch ook zelf kunnen doen. Maar ja., zonder Hoofdpiet lopen ze als een kip zonder kop rond! Hij doet toch wel veel, moet ik zeggen. Alleen niet aan hem vertellen, anders hoor ik dat nog jaren! Ik hoop, dat jullie hem toch nog vinden, want eerlijk gezegd, mis ik hem wel! Kunt u aan de kinderen vertellen, dat ik besloten heb, met of zonder Hoofdpiet, naar Schiedam te komen! Ik kan ze niet teleurstellen, zeker niet na alle moeite, die jullie gedaan hebben om Hoofdpiet te vinden! Wij kijken er allemaal naar uit!! Tot 13 november Uw Monseigneur SPOEDBERICHT UIT SCHIEDAM Monseigneur, GEVONDEN!!!! WIJ HEBBEN HEM!!! De mensen van Smit, weet u wel, hebben een klein bootje opgepikt met daarin... Jawel!! HOOFDPIET! Hij dreef stuurloos rond in de Golf van Biscaje. Wat een man. Ongelooflijk! Er is nu een sleepboot onderweg. De kapitein doet er alles aan om op tijd in Schiedam aan te komen met Hoofdpiet. Dat is toch geweldig, vindt u nietDe burgemeester en ik zijn erg opgelucht over dit nieuws. Overigens, denk ik, u ook! Tot 13 november! Iedereen kijkt er naar uit. Vooral de kinderen! Een opgeluchte Pim JONGENS EN MEISJES, Sint Nicolaas is onderweg naar Schiedam. Hij komt, volgens verwachting, op ZATERDAG 13 NOVEMBER aan op het Hoofd!! Komen jullie hem allemaal welkom heten? Hij kijkt er naar uit!! En ik ook! Burgemeester W.M Verver - Aartsen 11.30 uur op het Hoofd Amusementpieten en caprioolpieten arriveren op het Hoofd in de wijk Zuid. Start voorprogramma. Vol verwachting klopt ons hart Hissen 11.55 en 12.00 uur op het Hoofdplein Zie ginds komt de stoomboot, uit Spanje weer aan. Hij brengt ons Sint Nicolaas, ik zie hem al staan Welkom door burgemeester W.M. Verver-Aartsen 13.00 uur vertrekt Sint Nicolaas vanaf het Hoofd Start vaartocht naar het centrum van Schiedam Voorhaven - Buiten- sluis - Buitenhaven - Koemarktbrug - Lange Haven - Vismarkt Kinderen, heb je 't al vernomen, Tiralalalie, Tiralalala. Sint Nicolaas is aangekomen, Tiralalalie, Tiralalala 14.00 uur op de Vismarkt: Aankomst Sint Nicolaas En strooi dan wat lekkers, in een of andere hoek 14.45 uur start rondrit Vismarkt - Lange Haven - Koren beurs - Beursbrug - Nieuwe Sluis straat - Breede Marktsteeg - Korte Hoogstraat - Grote Markt Hop hop hop, paardje in galop ATTENTIE! Sint Nicolaas vaart na aankomst en verblijf op het Hoofd naar de binnenstad en meert af op de Vismarkt. Hij zal daar ook een tijd zijn. Per koets wordt vervolgens verder gereden naar de Grote Markt, waar hij ontvangen wordt door burgemeester W.M. Verver - Aartsen. Daarna vertrekt hij naar het Stedelijk Museum Schiedam, om zijn intrek te nemen. WEES OP TIJD, WANT VOL IS VOL Rond 15.00 uur op de Grote Markt Amusementpieten en caprioolpieten arriveren op de Grote Markt Oh, kom er eens kijken, wat ik in mijn schoentje vind 15.10 uur op de Grote Markt Aankomst Sint Nicolaas op de Grote Markt Hallo Sinterklaas, goeiedag zwarte Piet, wat fijn dat u weer bent gekomen 15.15 uur op de Grote Markt Officiële ontvangst door burgemees ter W.M. Verver - Aartsen Sinterklaas, die goede heer, komt hier alle dagen weer 16.00 uur vertrekt Sint Nicolaas van de Grote Markt Aansluitend per koets over de Hoog straat naar het Museumplein. 16.10 uur aankomst Sint Nicolaas op museumplein Aansluitend ingebruikname van Sinterklaaspaleis. NB. Vanaf 14.15 uur zijn al Pieten actief op het plein. 17.30 uur einde programma Dag Sinterklaasje, daaag daaag, daag daag, Zwarte Piet Locaties zijn bereikbaar vanaf 11.15 uur. Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 219 1111 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Stadswinkel, Stadserf 1 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 11