De partijen over de begroting fl PvdA: Mensen maken een stad, Schiedammers maken Schiedam CDA: Niet praten, maar doen! VVD: De Liberale Tien! y II gemeente Schiedam Week 45 Woensdag 10 november 2010 In deze kolommen geven de politieke partijen, die in de Schiedamse gemeenteraad zijn vertegenwoordigd, hun mening over de Begroting 2011. De samenleving bestaat uit samenlevende mensen. Schiedammers zijn het cement dat onze stad bij elkaar houdt. Juist in deze moeilijke tijden kiest de PvdA ervoor om te investeren in mensen. Alle Schiedammers tellen mee, onge acht afkomst, leeftijd, geaardheid of inkomen. Dat betekent voor Schiedammers die het moeilijk hebben: Het gratis openbaar vervoer is een goede manier om Schiedamse 65+'ers bij de maatschappij betrokken te houden. De PvdA is blij dat in 2011 het gratis openbaar vervoer voor 65+'ers met een bescheiden inkomen behou den blijft. De PvdA vindt dat woonoverlast krachtig moet worden bestreden. Het college heeft de doelstellingen die door de raad zijn opgelegd nog niet gehaald. De overlast neemt nog steeds toe. Daarom vindt de PvdA dat: Overbewoning nu echt moet worden aangepakt. Zowel overlast, als uitbuiting door huisjesmelkers. Het college de urgentie van het probleem beter moet er kennen. In sommige wijken wonen 25% meer mensen dan er ingeschreven staan. We zullen de bezuinigingen allemaal gaan voelen, maar de gemeente moet ook in EIGEN vlees snijden: De PvdA vindt dat de gemeehte zelf te weinig bezuinigt. Het aandeel ingehuurde werknemers bij de gemeente bedraagt 18%. De PvdA wil dat dit percentage daalt tot maximaal 10%, liefst nog lager. Bezuinigen doet pijn, maar wordt onvermijdelijk. Daarom moeten de sterkste schouders de zwaarste lasten dragen. Mario Stam, fractievoozitter CDA Schiedam In de vorige periode zijn er een aantal goede beleidsnota's verschenen. Dus hoe het verder zou moeten gaan in de stad, ligt op papier nu wel vast. De CDA-fractie in Schiedam vindt dat er de komende periode vooral de handen uit de mouwen moet worden gestoken. Dus uitvoering van het speelruimte- plan, de sportnota, de onderhoudsplannen en parkeervoorzie ningen en het opknappen van de binnenstad. Het wordt ook tijd dat de stad er netjes en schoon uit gaat zien. De CDA-fractie vindt dit niet alleen een taak van de gemeente, maar ook ondernemers en burgers kunnen hierbij een handje helpen door hun eigen (woon-)omgeving goed bij te houden. De economische crisis en de aan de gemeente opgelegde bezuinigingen hoeven niet te leiden tot minder activiteiten van het gemeentebestuur. Integendeel. Veel mensen hebben de ervaring dat als je een dubbeltje een keer extra moet omdraaien, dat je dan veel effectiever met je geld omgaat. Daarbij is het ook noodzakelijk dat er in een vroeg stadium overleg met bewoners plaatsvindt. De CDA-fractie wil voor 2011 extra aandacht vragen voor: goed overleg met de bewoners van Woudhoek en Groenoord in verband met de inpassing van de A4 en het gebruik van het tunneldak; ondersteuning aan vrijwilligers en mantelzorgers; goede en veilige scholen; cameratoezicht om de openbare ruimte veiliger te maken; ondersteuning ouderen bij vereenzaming en verslechterde gezondheid; het aanzien van de stad; dat wil zeggen schoon, heel en veilig. Wim Meijboom, fractievoorzitter Aan de gevolgen van de economische crisis kan helaas ook Schiedam zich niet onttrekken. De beperktere financiële middelen leggen zware druk op het uitgavenpatroon van de gemeente. Bezuinigingen zijn onvermijdelijk en keihard. Ruimte voor extra politieke wensen is er nauwelijks. Toch vergt niet elke wens een grote investering. De VVD stelt voor: Gebruik de kracht van Schiedam; onze havens. Breng ze tot leven door maandelijkse activiteiten langs de havens te ontwikkelen; curiosa/boekenmarkten, muziek en kunst. Spreek elke Schiedammer aan op hun eigen verantwoor delijkheid om deel te nemen aan de samenleving; spreek de taal! Treedt ook hard op tegen oneigenlijke of onnodig lang verstrekte uitkeringen; vergroot de arbeidsparticipa tie. Voorkom overlap en overhead bij welzijnsorganisaties actief in de stad; zorg dat het geld terecht komt bij de Schiedammers! Benut de stadsparken; neem ze op in het toeristisch beleid, leg trimvoorzieningen aan, vergeet de recreatievoorzienin gen niet. Maak van Schiedam een topsportstad; benut de kansen van de toegezegde Rijksgelden, herontwikkel vrijgekomen sportvelden en investeer de opbrengsten in de sport (noordelijke ontsluiting Thurlede/Beatrixpark). Samenwerking met omliggende gemeentes (nog meer dan nu) en boek voordeel! Zet in op het verkrijgen van (Europese) subsidies en betrek de markt in vormen van publiek private samen werking Ga voor een schone openbare ruimte en bezie in hoeverre de eigen verantwoordelijkheid van Schiedammers daarbij kan worden vergroot; denk aan toekenning van micro budgetten voor onderhoud van de buurt. Maak bondgenoten van Schiedamse ondernemers; vereenvoudig regelgeving en maak snelle afhandeling van verzoeken mogelijk. Blijf investeren in veiligheid; de basis van welbevinden van alle Schiedammers in de stad. Foort van Oosten, fractievoorzitter

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 13