D66: UB Kleurloos, ontwijkend en visieloos GroenLinks: @BBs«g 2011: een jaar om goede keuzes te maken Leefbaar Schiedam/Actief Schiedam: Veilig Heel Leefbaar Week 45 Woensdag 10 november 2010 Kleurloos, ontwijkend en visieloos. Zo noemt D66 de begroting 2011 van het college van B&W van Schiedam. Kleurloos, omdat er niets in zit waar mensen blij van kunnen worden en ontwijkend en visieloos, omdat veel noodzake lijke bezuinigingen niet zijn ingevuld en slechts onderzoek daarnaar wordt aangekondigd. Het is duidelijk dat de gemeente al snel een groot financieel probleem heeft. Toch wordt maar mondjesmaat getoond hoe het college dat zal aanpakken. Zo is niet helder of de gemeentelijke organisatie in omvang wordt teruggebracht, wat veel mensen verwachten in tijden van bezuiniging. Of het dure interim-personeel, dat wel minder kan. D66 steunt het beleid om te investeren in onderhoud in het openbaar gebied. Dat is hard nodig, ook om risico's, bijvoorbeeld van kapotte bruggen, te vermijden. D66 is niet tevreden over de bestuursstijl in de stad. Nog steeds krijgen we klachten over niet beantwoorde brieven. Ook krijgen we klachten over de wijze waarop de gemeente sommige grote karweien aanpakt en daarbij niet goed luistert naar burgers, die de omgeving beter kennen dan de ingehuur de bedrijven. Voorbeelden: de ziekenhuislocatie, de opho ging van De Velden en de herinrichting in Schiedam Oost. D66 is niet meteen tegenstander van de optie om Zwembad Zuid te sluiten. Maar wil wel van het college weten of de afweging juist en volledig is geweest en of is nagedacht over alternatieven. D66 mist een integraal jeugdbeleid. Wel worden er bezuini gingen opgevoerd die voor de jeugd in Schiedam opgestapeld worden. Geen jongerencentrum, geen huiskamerprojecten, niet langer een steunpunt voor jongeren. Wat eigenlijk wel? Kortom: D66 is niet gelukkig met de begroting en de maat regelen van het college. Hopelijk is een meerderheid in de raad dat ook niet! Marcel Houtkamp, fractievoorzitter De plannen van het kabinet Rutte bieden weinig goeds voor de gemeentelijke begroting. Bezuinigen wordt onvermijde lijk en Schiedam staat voor moeilijke keuzes. GroenLinks kiest voor duurzaamheid en solidariteit. Zo willen we naast verspilling van energie ook (lucht-) vervuiling tegengaan, met bijvoorbeeld goede isolatie, systemen voor terugwinning van warmte en gebruik van natuurlijke energiebronnen. Dat levert op termijn geld op. De partij was niet in de gelegenheid een tekst aan te leveren. Theo Wijmans, fractievoorzitter Bezuinigd moet er gaan worden, dat is voor niemand een verrassing. Het spaarzame geld moet goed besteed wor den en wel zó dat alle Schiedammers er profijt van kunnen hebben. Dus geen miljoenenverkwisting meer aan linkse hobby's (waaronder het Wennekerpand), maar de juiste keu zes weten te maken. Wij helpen het college een handje door aan te geven waarop NIET bezuinigd moet worden: VEILIGHEID en LEEFBAARHEID. Een ieder moet zich op elk moment vrij kunnen begeven in Schiedam. Wij pleiten dan ook voor de uitbreiding van het team Toezicht en Handhaving/Lichtblauwe Brigade (LBB). Dat is een investering die zichzelf terugverdient. Deze onont beerlijke brigade begeeft zich lopend en/of fietsend tussen alle burgers van Schiedam. Zij zijn voor u een belangrijk aanspreekpunt en kunnen u met raad en daad terzijde staan. Ook 'Watch-Out' is een belangrijk onderdeel van het team Toezicht.cn Handhaving/LBB. Deze 'jongens van de straat' zijn de ogen en de oren in de wijk. Investeer in jongeren die wat van hun leven willen maken, maar biedt een HARDE aanpak van degenen die het voor anderen verzieken. Houdt extra toezicht in de avonden en nachten. Voer ook geen bezuinigingen door op het gebied van onderhoud van de Bij de maatregelen die het college voor 2011 in haar begroting voorstelt vindt GroenLinks (nog) niet voldoende terug van wat Schiedam volgens ons nu nodig heeft. GroenLinks wil bijvoorbeeld dat in 2011 het armoede- en participatiebeleid wordt voortgezet, juist in deze economische crisistijd; het voorkomen van vroegtijdige schooluitval extra aandacht krijgt. Het Life College op Schieveste, met de combinatie VMBO-MBO, moet een voorbeeld worden voor vernieuwend en ononderbroken onderwijs; het onderwijsachterstandenbeleid en het integraal jongerenbeleid onverkort wordt voortgezet en jongeren- voorzieningen met een aansprekend programma worden gerealiseerd, al dan niet in nieuwbouw. Jongeren hebben de toekomst. We mogen hen niet de dupe laten worden in deze moeilijke tijden; met het oog op de aanleg van de (aan ons opgedrongen) A4 Delft/Schiedam afspraken gemaakt worden, zodanig dat de overlast minimaal blijft en het leefmilieu in de omgeving niet verder verslechtert; de gemeente samen met Woonplus stevig doorpakt met het nemen van energiebesparende maatregelen in woningen, het college het fietsgebruik extra stimuleert, onder meer door kindveilige fietspaden aan te leggen; er minimaal 1 klimaatneutraal gebouw wordt gerealiseerd, en oplaadpunten voor elektrische scooters, fietsen en auto's worden aangelegd; zo houdt het College zich aan de afspraak in het coalitieakkoord dat Schiedam zich nadruk kelijk zal profileren als duurzame gemeente; Schiedam niet langer voorkomt bovenin de lijst van openbare ruimte, want schoon, heel en veilig betekent leef baarheid voor iedereen. Wèl bezuinigd kan er worden op INTEGRATIE. In het coalitieakkoord staat "iedere Schiedammer doet mee en spreekt de taal", dus de aanwezigheid van tolken op een informatieavond is overbodig! Ed Gloudi, fractievoorzitter Gerrie de Bel - van Touw, fractievoorzitter 'vieze' Stadswegen met de meeste (lucht-)vervuiling in Nederland; sportpark Kethel voorlopig kan blijven totdat duidelijk is welke mogelijkheden het tunneldak op de A4 biedt; de herinrichting van het Beatrixpark meer groen in plaats van kaalslag oplevert. De partij was niet in de gelegenheid een tekst aan te leveren. Johan Jongen, fractievoorzitter

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 14