A, m*b* V AOV: /•y Moet dit weg? Eerst denken, dan pas beslissen Progressief Schiedam: Investeren in Schiedam Fractie Schoenmakers: Op veiligheid niet beknibbelen Gemeente Belangen Schiedam: Zuinig op Schiedam ■Jk ¥A (.L gemeente Schiedam Week 45 Woensdag 10 november 2010 WffWffV IWWW ¥f*t0*p Het AOV maakt zich na de verkiezingen steeds meer zorgen over.de toekomst van Schiedam en zijn burgers, veroorzaakt door de financiële tegenvallers. Er is geen geld om nog nieuw beleid te lanceren, of beoogde zaken uit te voeren. WEL is er MEER geld voor het beheer van openbare ruimten, achterstallig onderhoud en het schoonhouden van de stad. Dit is een verbetering, maar dit was in de gemeente raad al eerder heel duidelijk. Als dit wel kan, WAAROM de andere zaken dan NIET? Bezuinigingen zijn soms nodig om een stad weer gezond te maken, maar sommige bezuinigingen veroorzaken het tegenovergestelde. Zoals het uitstellen van een jongerenhonk in Noord, terwijl die beloofd was en er WEL gelden voor gereser veerd waren. Deze gelden worden NU voor het dichten van gaten gebruikt, een ongezonde situatie voor onze jongeren en onze geloofwaardigheid. Zoals het voornemen om Zwembad Zuid te sluiten, terwijl juist „DIT zwembad zoveel betekent voor vele Schiedammers. Niet ALLEEN degenen die juist in dit zwembad hebben leren zwemmen, maar vooral OOK de Schiedammers die destijds aan de financiering van dit zwembad hebben bijgedragen. Dit is geen bezuiniging, maar een amputatie. Bovendien treft dit zowel jong als oud, Groenoord KAN geen dubbele uren draaien, dus kost sluiting MEER dan Zwembad Zuid openhouden. Zoals uitstel uitbreiding openbaar vervoer door de wijziging van de begroting Stadsregio. WAAR blijft de beloofde tramhalte bij het ziekenhuis? WAAR blijft station Kethel? WAAROM alles uitstellen ZONDER de zekerheid dat dit ooit WEL gerealiseerd kan worden? WEL financieel bijdragen, maar NIETS terugkrijgen voor de burgers van Schiedam, is dat ons wisselgeld? Catelijne de Groot, fractievoorzitter Schiedam staat voor een zware opgave; fors bezuinigen, maar tevens blijven investeren in de stad en haar inwoners. Hiertoe moeten bijna onmogelijke keuzes gemaakt worden. De Schiedammer zal begrijpen, dat meer geld uitgeven dan er binnen komt, geen keuze is. zorgvuldig gekeken moet worden naar de gevolgen hiervan Voor de inwoners van onze stad. Nut en noodzaak van huidig beleid, zal tegen het licht gehouden dienen te worden; in het verleden genomen beleidsbeslissingen dienen wellicht terug gedraaid te worden. Schiedam zal echter moeten blijven investeren in haar toe komst; stilstand is immers achteruitgang. Zo zal bijvoorbeeld de openbare ruimte schoon, heel en veilig dienen te worden en blijven en zou PS er grote moeite mee hebben, als er zou worden getornd aan het huidige armoedebeleid. Wij dienen ons niet blind te staren op slechts deze college periode, maar oog te hebben voor de langere termijn. Schiedam moet zorgen, klaar te zijn voor de toekomst. Overigens is PS van mening, dat vijf wethouders voor Schiedam een schande is! PS is van mening, dat daar waar bezuinigd gaat worden, er Frans Hamerslag, fractievoorzitter Uit alle kritiek op de conceptbegroting, kies ik één thema. Terwijl ons berichten bereiken dat, na andere wijken, het straatbeeld in de binnenstad wordt gedomineerd door een groot aantal groepen rondhangende jongeren (en ikzelf 's avonds laat de vuilniszak al niet meer buiten durf te zetten door het rumoer voor de deur), worden wij verrast door het collegevoorstel om de 24-uursbeveiliging op station Schiedam Centrum per 1 januari te beëindigen. Dat zal toch niet bedoeld zijn om dit straattuig een beschutte opvangplek te gunnen voor de winter? Bezuinigen is keihard nodig. Er zijn legio zaken waarvan nut en noodzaak, reden en impact betwistbaar zijn. De inzet voor de veiligheid van de Schiedammer en bezoeker aan de stad hoort niet daarbij. Wil het college dan echt terug naar de ongecontroleerde, oncontroleerbare, onveilige situatie van voor 2003? Er kan best over gepraat worden dat de beveili ging van het station een tandje minder kan. Overdag is er een bemand RET informatiepunt en is er sprake van sociale con trole door de hoeveelheid reizigers. Maar hoe later het wordt, hoe eenzamer dè reiziger. Die worden, net als op stations elders in het land, bekropen door gerechtvaardigde, begrij pelijke onveiligheidsgevoelens. Schiedam was een positieve uitzondering. Ook een manier om het OV te bevorderen! Overdag geen extra beveiliging, maar wel in de donkere uren is een optie. Inzet van de Lichtblauwe Brigade (LBB) De overheid moet in deze moeilijke tijd verantwoord omspringen met belastinggeld. Dit geldt zeker voor de locale overheid, die de komende jaren structureel minder geld uit Den Haag ontvangt. Er moeten de komende jaren keuzes gemaakt worden die pijnlijk zijn. Gemeente Belangen Schiedam durft keuzes te maken. Er zijn de afgelopen jaren miljoenen verspilt aan culturele hobbypaardjes, aan dure borstklopperige pr en aan zinloze prestigeprojecten, die meestal niet eens doorgaan. Als het aan ons ligt: geen glossy tijdschriften en boekwerken van de overheid; geen dure volksfeestjes ter ere van minderheidsgroepen of ter ere van het plaatsen van een nieuwe wipkip; geen twee miljoen kostende verbouwing van de Stadswinkel; geen onnodige nieuwe parkeergarage voor vele miljoenen alleen voor de leegstand; geen Centrum voor Beeldende Kunst; geen nieuwbouw voor scholengemeenschap Schravenlant, dat kan nog zeker tien jaar worden uitgesteld; geen dure onderzoeksrapporten, die na verschijnen in de la verdwijnen; geen tarief verhoging van de OZB. Wat wij wel willen: een schone, hele en veilige stad, ook buiten het centrum; vooralsnog open houden Zwembad Zuid en een zwembad visie ontwikkelen voor de lange termijn; een aantrekkelijk vestigingsklimaat1 voor ondernemers, want werk is de oplossing voor veel problemen zoals segregatie, sociale problemen en verveling; een sobere en doelmatige overheid. Andreas Rose, fractievoorzitter X -i J in plaats van een duur beveiligingsbureau, helemaal voor als optie. Camera's vormen geen adequaat alternatief, maar slechts een aanvulling. Volledig schrappen van de beveili ging op het station is een botte bijl die de reizigers treft. Het levert dan misschien wel wat geld op, maar daar staan hoge maatschappelijke kosten tegenover. Onze veiligheid is onbetaalbaar! Theo Schoenmakersfractievoorzitter

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 15