m Pas op voor gruwelsint! helemaa^por jezelf alleen Beetje hulp van Sparta Laatste berichten Nieuws uit heel Nederland Politieberichten Wat is er bij u in de buurt niet pluis Toos en Henk Elke dag even lachen JO&S BÊa' Actuele video's Kijk naar wat er in de buurt gebeurt Kerkdiensten Bioscopen in de regio zijn niet veilig voor tere kinderziel De een gruwelt ervan, de ander haalt zijn schouders op Intocht Sinterklaas weer een groot feest Workshop vergeven Modeshow Tentoonstelling Ken uw stad Ruilbeurs JÜL_ Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 10 november 2010 Nieuwe Stadsblad pagina 19 www.deweekkrant.nl www.nieuwestadsblad.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Hersteld Hervormde Ge meente, Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61 - 63. Zondag zijn er diensten om 10.00 (leesdienst) en om 15.30 uur, voorganger kandidaat H.J. van Marle. Hersteld Hervormde Ge meente om 10.00 uur in het Accent College, en om 17.00 uur in de Grote Kerk, ds. B.A. Dubbeldam Zondag zijn er bij de Pro testantse Kerk diensten om 10.00 uur in de: Grote Kerk: Ds. W. v.d. Vegt. Vaste Burg: Ds. R.E. vv.d. Berg, Delft. Dorpskerk: Ds. J. v.d. Peppel. De Ark: Ds. H. Doornbos,. Op 12 november in Grote Kerk vanaf 12.30 uur me ditatie en middaggebed. Diensten bij de Nederlands Gereformeerde Kerk, West- vest 30, zondag om 9.30 uur voorganger: drs. E.J, v.d. Linde en om 16.30 uur voor ganger: ds.A.Siebenga. In de Kapel van Franke- landis er zondag om 10.00 uur Eucharistieviering met voorganger Pater Th. Rijkui- ter, m.m.v. het Liduinakoor. In de Sint Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr.Nolen- slaan 99, gaat Pater Leo de Jong O.P. voor in de eucha ristie. Zaterdag 17.00 uur met pianospel van P. v.d. Helm. Zondag 10.30 uur met het koor Laus Deo o.l.v. Zuri Ramirez. Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrijzin nige Geloofsgemeenschap, in zorgcentrum Fr. HaverSmidt voorganger is Drs. M. Driessen. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Ge zongen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vismans. In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 11.00 uur dinsdag om 9.15 uur: eu charistieviering. Meer kerkdiensten zijn te vinden op ummtnieuiuestads- blad.nl Marleen Nebbei is de gelukkige winnaar van de lezersactie in het Nieuwe Stadsblad en fereeg daarmee een privé optreden van Shantyfeoor Stuurloos. Vorige week dinsdag was het zover. Marleen had het optreden geschonken aan haar schoonzus, die 75 werd. "Grandioos feest. We konden niet alle liedjes meezingen maar we hebben zeker ons best gedaan." FOTO: GEÉS SCHUTT Het Filmhuis Schiedam is een vairde bioscopen waar je de horrorsint tegen het lijf kunt lopen. Ook in Rotterdam, Delf en Spijkenisse nemen bioscopen de tere kinderziel nauwelijks in bescherming. Dat blijkt uit een opgave van Ouders Coo Van de redactie P Schiedam De een gruwelt ervan, de ander vindt het een storm in een glas water: De horrorfilm SINT van Dick Maas. Ouders Coo be hoort tot de eerste categorie en is in geweer gekomen tegen het ophangen van affiches op plaat sen waar ook goedgelovige kin deren komen. Na bot te hebben gevangen bij de Reclame Code Commissie, komt de organisatie nu met een internetsitewaarop 'veilige- en risico-bioscopen' staan. De bioscopen is zelf gevraagd om aan te geven welke maatre gelen ze hebben genomen. Af hankelijk van hun antwoord zijn de bioscopen op de site inge deeld in drie categorieën: risico, enig risico en geen risico. Het Filmhuis Schiedam staat in de risicogroep, evenals de mees te bioscopen in de regio. Alleen Lantaarn/Venster is voor de test geslaagd. De site geeft ook de mogelijkheid aan ouders om een signalering, tip of klacht door te geven. Niet alle bioscopen wilden mee werken. Volgens Ouders Coo noemde een bioscoop het project chantage en heeft een andere bi oscoop jurdische stappen aange kondigd. Werner van Katwijk, directeur van OUDERS COO, advi seert ouders om van tevoren de bioscoop te bellen met de vraag of de poster wel of niet hangt en of er op een andere manier beel den te zien zijn. I Meer informatie is te vinden op www.sintislie/.nl en www. kindenbioscoop.nl Tot maandag kan gestemd worden voor de Museumprijs en het Stedelijk Museum Schiedam staat er niet best voor. Daarom werd vrijdag de hulp ingeroepen van 11 duizend Sparta supporters. Het Museum sponsorde de wedstrijdbal. In ruil klonk de op roep door het stadion om Schiedam te sms'en naar 7470. Schiedam Heel even leek het erop dat Sinterklaas niet, naar Schie dam kon komen. De Hoofd piet zag het allemaal niet meer zitten. Maar gelukkig heeft de burgemeester goed nieuws binnengekregen uit Spanje: Sint en zijn Pieten komen gewoon zoals gepland op zaterdag 13 novenJber aan in Schiedam! Sinterklaas komt zaterdag 13 november rond 12.00 uur aan op het Hoofd waar hij wordt ontvangen door burgemeester Verver. Voor die tijd zijn er al vele Zwarte Pieten aanwezig om te kijken of de Schiedamse kinderen alle sinterklaasliedjes en de Pietenmacarena nog wel ken nen. Het gezelschap is ongeveer een uur op de Maasboulevard. Daarna vaart de Sint door naar de Vismarkt waar Caprioolpie- ten al voor zijn aankomst hun leukste kunsten laten zien. Om 14.00 uur kunnen alle kinderen op de kades van de Lange Ha ven de Sint toezingen wanneer het schip de haven binnenvaart. Vervolgens rijden Sint en zijn Pieten, nadat zij alle kinderen rondom de Vismarkt een hand je hebben gegeven, in een koets naar de Grote Markt waar de burgemeester de Sint op het bor des van het stadhuis rond 15.15 uur ontvangt. Vanaf 15.00 uur worden Qnder begeleiding van de Pieten alle sinterklaasliedjes alvast luidkeels gezongen. De organisatiepieten laten weten dat alle locaties open gaan om 11.15 uur. De be langstelling is altijd groot dus wees op tijd erbij. Na de ontvangst op de Gro te Markt krijgt Sinterklaas rond 16.15 uur de sleutel van zijn tijdelijk onderkomen in Schiedam: het Sinterklaaspa leis in het Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat. Sint en zijn Pieten wonen en werken hier tot en met 4 de cember. Meer informatie over de intocht en ander Sinter- klaasnieuws is te vinden op www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Bij Harmonia-Schiedam wordt maandagavond een workshop "Vergeven" ge houden onder leiding van Rob Besseling. Vergeven is een begrip dat vaak verkeerd wordt begrepen. Het is iets dat je voor jezelf doet om niet meer gevangen te zitten in oude emoties of pijn. Aan vang 19.45 in het Wijkcen trum Dreesplein. Toegang 6 euro. Schiedam De Schiedamse modeon dernemers uit de binnenstad houden 17 november weer een spetterende modeshow in de Grote Kerk: de Man telpakjesavond. De avond wordt geopend door burgemeester Wilma Verver, de presentatie is in handen van Yvonne Keeley. Na de show is er alle gelegen heid om het begeerde setje te bemachtigen. De onderne mers openen dan hun deuren voor een Moonlightshop- ping. Bezoekers die in een klassiek mantelpakje verschijnen ma ken kans op mooie prijzen. Kaarten vanaf 5 euro zijn verkrijgbaar bij de VVV of vanaf 18.30 uur bij de ingang van de Grote Kerk Schiedam In Frankeland is tot en met 6 december een tentoonstelling te zien met het werk van Bri gitte Bot. De tentoonstelling bestaat uit een samenstelling van schilderijen van de col lectie 2009/2010, aangevuld met nieuwe werken, die spe ciaal voor Frankeland en haar bewoners zijn vervaardigd. Schiedam Bij de Historische Vereniging Schiedam gaat binnenkort een nieuwe cursusronde Ken Uw Stad van start. In der tien boeiende voordrachten en twee stadswandelingen komen allerlei onderwerpen aan bod, zoals sport, werk en onderwijs. De startdatum is donderdagavond 18 novem ber in gebouw de Wilgen burg. Inschrijven kan bij de VVV. I Meer informatie www. scyedam.nl. Schiedam Postzegels, munten, jokers, ansicht- en prentbriefkaarten gaan zondag 14 november van hand tot hand tijdens de ruilbeurs in ontmoetingscen trum Woudhoek aan het He- ijermansplein 35. Aanvang 13 uur. Toegang en eventueel taxatie zijn gratis.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 19