Opzienbarende werk van Thorn Prikker De kleuren van kinderrechten Een telefoontje naar de pianomannen en Concert aan de Schie reist door Amerika Het naakte liedje komt terug op muziekavond Elk weekend meer agenda op de website Lang verwachte zevende van Harry Potter Fotograaf brengt snackcultuur in beeld Bleef het najaar op het ss Rotterdam Cameretten Bestemming Suriname Inception is een futuristische actiethriller in de stijl van de Matrix. Leonardo DiCaprio speelt Cobb, een dief die het op een bijzondere buit heeft voorzien: informatie uit iemands onderbewustzijn. Om dit te verkrijgen, in/iltreert hij in de dromen van zijn slachtoffers. De film is dit weekeinde te zien in Filmhuis Schiedam. Meer informatie: www.filmhuis- schiedam.nl FOTO: PR Dé Agenda Altijd actueel: de weekkrant.nl Meer agenda www.deweekkrant.nl In de Gouden Gids staat een geheimzinnige adver tentie: BV De Pianoman nen, voor al uw componis tenkamers. Eén telefoontje en daar staan twee mannen op je stoep. Je krijgt niet alleen zijn meubels in huis, maar ook een vreemde vo gel in een kooi, een lawaai erige' typemachine, en..Klaas Bakker en Ernst Binnekamp brengen een avontuurlijke familievoorstelling waarin de pianomuziek van de Franse componist Erik Satie centraal staat. Zondag 14 november zijn ze in de Westvest90 kerk in Schiedam. Meer informatie: www.westvest90.nl Theater aan de Schie wordt zaterdag 20 november omgebouwd tot een big American music hall voor het Concert aan de Schie. 'I like to be in America' is een programma met onbegren- de mogelijkheden. Muziek van Dvorak wordt afgewis seld met bekende musical- melodien uit de Wizard of Ozz, swingende rock 'n roll, nummers van Michael Jackson en natuurlijk eindigt de muzikale reis met Frank Sinatra in New York. Een avondvullend programma met muziek, zang en dans door het orkest van muziekvereniging St. Radboud, het Promskoor Schiedam en Ballet- en dans studio Schiedam. Kaarten kos ten 10 euro en zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Theater aan de Schie. Meer info op www.sintradboud.nl Filmtip Verwacht Theater muziek www.pathe.nl historischmuseumrotterdam.nl www.opderotterdam.nl Alles begint met een naakt liedje. Of het nu een vuige rocksong is, freakende folk of een beukende hiphop track: aan de basis staat de optelsom van de akkoorden, de melodie en het refrein. InhetWMDC in Rotter dam spelen zaterdag singer/ songwriters die teruggaan naar de basis van hun muziek. Slechts begeleid door een mu zikant, nemen zij de luisteraars mee terug naar het punt waar alles begon, het liedje Kaarten 10 euro, aanvang is om 20.30 Het rijtje voorgangers die het Camerettenfestival wonnen is illuster: wie wil er nou niet in de voetsporen treden van Brigitte Kaan dorp, Theo Maassen, Hans Teeuwen, Plien en Bianca, Marc-Marie Huijbregts en Ronald Goedemondt? Ook dit jaar wordt er weer ge streden om de prestigieuze prijzen van Cameretten. Die vormen dé spring plank naar een professio nele cabaretcarrière. Van woensdag 24 tot en met vrijdag 26 november zijn de negen kandidaten te zien in het oude Luxor Theater te Rotterdam. De grote finaleavond vindt zaterdag 27 november plaats in het nieuwe Luxor Theater. Meer informatie op www.luxortheater.nl Dit jaar is Suriname 35. jaar onafhankelijk. Een mooie aanleiding voor een bruisend en informa tief evenement, genaamd 'Bestemming Suriname'. Vanuit verschillende invals hoeken worden thema's als ondernemen, wonen, kér ken, toerisme en kunst cultuur belicht. Op vrijdag 12 november en zaterdag 13 november is Ahoy Rot terdam dé ontmoetingsplek voor iedereen die meer wil weten over alle mogelijkhe den die Suriname biedt. Meer info op www. bestemmingsuriname.com Het recht op een veilig en gezond leven, om een dak boven je hoofd te hebben, om te spelen, recht op liefde. Het zijn enkele van de rechten uitgebeeld op de schilderijen van vluchtelingenkinderen uit Schiedam. De kunstwer ken worden vanaf dinsdag 16 november tentoongesteld in de hal van de Stadswinkel Schiedam. Op zaterdag 20 november wordt de Internationale dag van de rechten van het kind herdacht. Inmiddels is het verdrag door 191 van de 193 landen op de wereld onder tekend. In aansluiting hierop heeft Vluchtelingenwerk Maasdelta afdeling Schiedam hét project De kleuren van kinderrechten georganiseerd. 25 kinderen hebben aan dit project mee gedaan. De noodzaak om de aandacht van de 'grote mensen' voor de kinderrechten te blijven vragen is in de dialoog met de kinde ren duidelijk geworden. Hun schilderijen, acryl op doek, worden daarom gedurende een maand tentoongesteld in de hal van de Stadswinkel Schiedam. De dichters Ron Elshout (Stadsdichter Schiedam), Marco Nijmeijer, Jantine Dijkstra en Edwin de Voigt hebben, op basis van een aantal schilderijen van de kin deren, een gedicht geschreven. Hun werk vormt een deel van de expositie en de dichters dragen hun gedicht voor tij dens het openingsprogramma op dinsdag 16 november 2010 vanaf 16.30 uur. De Pianomannen. In Museum Boijmans van Beuningen opent 13 no vember de tentoonstelling 'De Jugendstil voorbij' over het opzienbarende, tot op heden te weinig bekende, oeuvre van kunstenaar en ontwerper Johan Thorn Prikker. Eén van zijn sleutelwer ken, Het Havenbedrijf (1918), maakt deel uit van de museumcollectie en wordt speciaal voor deze tentoonstelling gerestau reerd. Na lange tijd wordt dit schilderij nu weer aan het publiek getoond. Nieuw onderzoek heeft uitgewezen dat Museum Boijmans Van Beunin gen uitgerekend met de verwerving van dit schilderij in 1922 zijn eerste stap zette in het verzamelen van moderne, eigentijdse kunst. Het Havenbedrijf (1917-1918). Op het doek uit 1918 zijn zes Rotterdamse havenarbeiders te zien in een stijl die kubistische en expressionistische stijlele ven voor een monumentale schildering in de raadzaal van het nieuwe stadhuis in Rotterdam. De jury beoordeelde het echter als te modern. De kunstenaar zou tien jaar later overigens wel acht wandschilderin gen in de burgerzaal van het stadhuis maken. De tegendraadse Johan Thorn Prikker trok al vroeg de aandacht met zijn politiek geladen tekeningen en symbolisti sche schilderijen. Na zijn verhuizing naar Duitsland in 1904 veranderde hij i-:echter al snel van auto noom kunstenaar tot een FOTO: MUSEUM BOIJMANS VAN BEUNINGEN overtuigd aanhanger van de toegepaste en monu mentale kunst. Meer informatie op de site www.boijmans.nl menten combineert. Het was Johan Thorn Prikkers (1868- 1932) inzending voor een wedstrijd die werd uitgeschre-

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 39