Volvo Ocean Race Toyota Urban Cruiser Dynamic Pearl Veilig op weg met winterhand Kleine Cadillac zorgt voor werkgelegenheid Internet Award voor vijf Audi's Half miljoen Peugeots 107 Hoe goed scoort mijn auto?^ Van degelijke familieauto tot luxe sportcar Alles over files en vrije wegen In één oogopslag keuze voor de juiste auto Magic Sky 9 Control Altijd actueel: de weekkrant.nl Betrouwbaarheid www.deweekkrant.nl/auto Laatste autonieuws www.deweekkrant.nl/auto Actueel verkeer www.deweekkrant.nl Benzine of diesel? www.deweekkrant.nl/auto Terwijl de V60 zijn opwachting maakt in de showroom van de Volvo-dealer, kijken de verantwoordelijken uan het merk alweer uit naar een volgende hoogtepunt: de Voluo Ocean Race. Het duurt nog een jaar voordat de elfde editie van het zeilevenement start: in de her/st van 2011 in Alicante. De finish is in het Ierse Galway in de zomer van 2012. Er is al een Volvo Ocean Race-game op de markt. Geperal Motors komt met een kleine Cadillac. De investering in de Lansing Grand River-as- semblagefabriek in Amerika voor de productie van het model bedraagt 190 miljoen dollar. De productie is goed voor zeshonderd nieuwe banen vanwege een tweede ploegen dienst. Adriaan de Vries, di recteur van importeur Cadillac Nederland: "Cadillac zal later bekend maken wanneer het nieuwe, kleine model op de markt komt. De nieuwe Ca dillac zal, ook voor Europa, een belangrijke uitbreiding van het leveringsprogram ma betekenen. Wij zien dan ook een goede toekomst voor Cadillac in ons land, mede gebaseerd op het feit dat de aankondiging van de 're-launch' van Cadillac in Nederland bijzonder positief is ontvangen." Het Internet-portal Auto- Scout24 houdt elk jaar de In ternet Auto-verkiezing waarbij de gebruikers hun favoriete auto's kunnen aanwijzen. Dit jaar kon er gestemd worden op 343 auto's, verdeeld over negen categorieën. Meer dan 233.000 AutoScout24-ge- bruikers uit onder andere Nederland brachten hun stem uit. Audi kwam goed uit de strijd en won vijf Internet Auto Awards: Al, A3, A 5 Sportback, A6 en Audi R8 Spyder. Toyota laat in de Dynamic Pearl-versie van de Urban Cruiser een nieuw audiosy- steem debuteren. Dit systeem omvat zes luidsprekers en geeft hoogwaardig geluid. De MP3-compatibele cd-speler is gekoppeld aan een radio die geschikt is voor DAB-ont- vangst. Uiteraard ontbreekt een AUX- en een USB/iPod- aansluiting niet. De Urban Cruiser Dynamic Pearl is rijk uitgerust en heeft als opvallen de kenmerken zwarte pianolak (middenconsole, in portieren en op het stuur) en White parelmoer lak. Wie ook het optionele Dynamic Pearl Pack koopt voor 1.895 euro, ont vangt bovendien nog speciale lederen bekleding, stoelver- warming op de voorstoelen en een titanium 'look' op zowel "de grille als achterspoiler. De Urban Cruiser Dynamic Pearl is er vanaf 22.000 euro. Het belang van winterhanden wordt door bestuurders vaak onderschat. Ze bewijzen hun meerwaarde bij temperaturen lager dan 7 graden Celsius. Op naar Luxemburg voor een test bij Good Year. Een band is meer dan een stukje rubber, het is een zeer geavanceerd product. Ze vor men het enige contact tussen auto en wegdek. Het contac toppervlak is niet meer dan de grootte van je hand. Een auto kan nog zoveel actieve en passieve veiligheidssystemen bezitten, als de band niet goed presteert, ben je nergens. In tegenstelling tot de zomerband beschikt de winterhand over een flexibeler loopvlak en gro tere slijtvastheid bij lage tem peraturen. Wijde groeven en kanalen zorgen er bovendien voor dat het water beter afge voerd wordt. Een voorbeeld: we bedwongen op de testbaan een steile helling waarop een laagje water stroomde met een auto op zomerbanden en een auto met winterhanden. Beide auto's kwamen boven, maar de laatste had beduidend meer tractie. De auto op zomerban den raakte bij afdalen met een snelheid van slechts 35 km/u beneden in de bocht in de slip, de auto op winterhanden gaf geen krimp. Ook de resultaten van een noodstop spreken boekdelen. De remafstand bij een noodstop met 60 km/u op sneeuw is twee keer zo lang op zomerbanden. Winterhanden duur? Afhankelijk van de maat zijn ze zo'n tien tot vijftien procent duurder dan zomer banden. Mercedes-Benz levert de nieuwe SLK (2012) optioneel met Magic Sky Control. Deze techniek maakt het glazen variodak of volledig transparant of juist zeer donker. In de eer ste modus biedt de nieuwe SLK zelfs met gesloten dak een 'open-air-ervaring' ter wijl de donkere modus een weldadige schaduw over het interieur werpt. Direct zon licht krijgt hierdoor geen kans meer het interieur op te warmen. Vergeleken met een conventioneel glazen panoramadak blijven inte- rieurdelen hierdoor tot tien graden koeler. Magic Sky Control in serieproductie betekent een primeur. De technologie in het dak kan met een knop worden be diend. Deze omschakeling is binnen enkele seconden voltooid. De modus is voor al bedoeld voor omstan digheden waarbij de hitte zo intens is dat open rijden onplezierig wordt. Ook als de auto geparkeerd staat, bewijst Magic Sky Control goede diensten. Als de mo tor wordt afgezet, schakelt automatisch de donkere modus in. Daardoor biedt het dak ook onder deze omstandigheden maximale bescherming tegen opwar ming door directe zon nestraling. De werking van het dak is gebaseerd op het principe van een plaatcon densator. Een groot aantal nieuwe SLK-modellen is beproefd in de hitte van Death Valley in Amerika, waar de temperaturen re gelmatig oplopen tot boven 50 graden Celcius. De Peugeot 107 is voorzien van een driecilinder motor Het gaat goed met het segment compacte auto's. De productie van het 500.000-ste exemplaar van de Peugeot 107 is daarvan een bewijs. Ondanks de hob bels op de weg in de afgelopen twee jaar, heeft de productie van de 107 een opwaartse curve laten zien, tot aan de maximum productiecapaciteit: van 101.700 in 2006 (eerste volledige jaar) tot 104.600 in 2007, 108.200 in 2008 en 116.100 in 2009. In ons land werden in de eerste negen maanden van dit jaar ruim veertienduizend exemplaren van de 107 ver kocht. Marktaandeel 107 in Europa: 7 procent. Net op de markt en al waardering voor de Audi Al. URBAN CRUISER Toyota heeft voor de koper van de Urban Cruiser Dynamic Pearl ook een speciaal Pack.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 43