Bekijk Nederland opnieuw Duits sprookje! Set boeken EHBO en Ouderdom Blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen Piet geeft antwooi Reageer op de column van Henk Spaan Basil Fietstas GR OENE HART Henk Spaan Vibrator tegen de waanzin Pharos Reizen Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 10 november 2010 Nieuwe Stadsblad pagina 51 Gezondheidsbieb www.deweekkrant.nl/' Nieuws Regen of zonneschijn? Geef je mening www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.i www.deweekkrant.nl/spaan Nederland heeft twintig Nationale Landschappen, die samen bijna eenvijfde van Nederland omvatten. Het zijn stuk voor stuk unieke en waardevolle gebieden. Met een fraai landschap, mooie natuurgebieden, en vol met bijzondere cultuurhistorische elementen. Dit is Nederland op zijn mooist! Bergen en bronnen in Noord- oost-Twente; klifkusten in Zuidwest Fryslan, grotten en groeven in Zuid Limburg, heide en hunebedden in de Drentsche Aa. Elk Nationaal Landschap is anders, maar allemaal vertellen ze de geschiedenis van de streek. En samen vertellen de twintig Nationale Landschappen het verhaal van het N^^dandse landschap. Bijna eenvijfde van Nederland is Nationaal Landschap Elk Nationaal Landschap heeft eigen, unieke kenmerken. En alle Nationale Landschappen hebben boeiende combinaties van cultuurhistorie en natuur, flora en fauna. Daarnaast bie den ze gelegenheid voor wonen en werken, en voor ontspanning en vermaak. Daarom is het be langrijk om de Nation^ Land schappen te behouden m verder te ontwikkelen. De Nationale Landsffiappen zijn de visitekaartjes van ons landelijk gebied. Er is volop gele genheid om met al het bijzonders Win een sterke, veilige van Veilig Verkeer Nederland Halfords MIDDAG- HUMSTER NOARO LIKE FRYSKE WALDEN IJSSEL NOORD OOST-S TWENTE# GRAAF Nir LANDSE WATER IVIEREN HOEK GROENE ZUIDWEST BURG kennis te maken en ervan te ge nieten. Ga op ontdekkingstocht in eigen land! In de Nationale Landschappen bent u niet gauw uitgekeken, en één dag is vaak te kort om al het bijzonders in zo'n gebied te ontdekken. Gelukkig bieden de Nationale Landschappen tal van mogelijkheden voor een meerdaags verblijf. Daarbij kunt u ook voor iets bijzonders kiezen, zoals een bed and breakfast in een karakteristieke streekboer- derij, overnachten in een bak kerij uit de 16e eeuw, of net als soldaten in de 19e eeuw slapen in een fort. Smaakt dit naar meer? U kunt van uw verblijf ook een culinaire ontdekkingstocht maken. In de Nationale Landschappen vindt u (top) restaurants en andere eetgelegenheden waar u kunt genieten van heerlijke gerech ten, vaak met streekproducten bereid. Begin uw ontdekkingsreis op www.nationalelandschappen.nl. Bekijk Nederland opnieuw! Column FOTO PETER ELENBAAS Ik schrijf dit woord op: vibrator. Ik denk: zou de lezer schrik ken? Vermoedelijk moet de welwillende lezer even lachen, wat een kleine schrikreactie is. Anderen zeggen: hè,jessus. Als ik vroeger mijn oma bezocht, riep ik onderaan de trap: 'Oma, seks!' "Hè, jessus, jongen", klonk het dan. De eerste keer dat ik een vibrator zag was ik geschokt. Hij lag onder het matras van een vriendinnetje dat ik nog niet eens had gezoend. "Van me zus", zei ze snel. Nog steeds heb ik moeite met de gedachte dat vrouwen en meisjes die ik ken, bij het pakken van hun koffer plek inruimen voor de vibrator. Ik ben dus preuts, Victoriaans preuts. Het is niet verbazing wekkend dat de vibrator, de ontdekking van de hemel zou Mulisch zeggen, een uit de Victoriaanse tijd stammend thera peutisch instrument is. Toen er nog geen elektriciteit was bestond het vibreren als the rapie wel. Bij vrouzven die als 'hysterisch' werden bestempeld riepen doktoren er in de zeventiende eeuw een vroedvrouw bij die hen masseerde op de plek waar volgens de medische weten schap de oorsprong van hun aandoening school. De taak van vroedvrouwen werd overgenomen door de vibra tor. Na de waterketel, de broodrooster en de naaimachine, was het al snel de vibrator die aan het begin van de vorige eeuw in massaproductie werd genomen. Uiteraard waren het eerst artsen die tot het gebruik ervan over gingen. Victoriaanse vrouwen wisten niet wat een orgasme was, volgens doktoren de oorzaak van angsten, flauwtes, hui len en schreeuwen. De dokter wilde dus wel een handje helpen, zonder overigens zijn handen vuil te maken. Daar had hij de vibrator voor. In het wetenschapsmuseum in Londen zijn meer dan veertig medicinale modellen uit die tijd te zien. De firma Sears, Roe buck Company adverteerde in 1918 met een 'thuis-motor', die zowel een naaimachine, een mixer als een vibrator kon aandrijven. In 1922 werd een draagbare vibrator aangeprezen als 'heerlijke metgezel', las ik in de Guardian. Uit dezelfde krant het nieuws dat in Londen een romantische komedie wordt opgenomen, 'Hysteria' waarin de ontdekking van de vibrator een hoofdrol speelt. ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Lezersactie Het Zwarte Woud is een heerlijk gebied om even bij te tanken! Alle tijd om te wandelen door de prach tige bossen en heuvels. Hier is het alle seizoenen een sprookje, maar zeker in de winter. Wat dacht u van een verkwik kende sneeuwwandeling! Of een bezoekje aan een van die sfeervol verlichte vakwerk stadjes. Af en toe halt hou den om te smullen van lek kernijen als Schwarzwalder kersentaart. En met de inbe grepen gratis OV-kaart reist u alle kanten op! Hier viert u écht vakantie! En dat voor zéér voordelige prijzen! Uw verblijf U verblijft in hotel Schon- delgrund. Dit hotel ligt op 2 km van het centrum van Homberg, in het hart van het Zwarte Woud. Het is een uitstekend uitgangspunt voor wandelingen. Ook kunt u fraaie uitstapjes maken naar bij voorbeeld de beroemde Titisee en de historische stad Freiburg. U overnacht in een eenvoudige maar nette kamer. 4- of 5-daagse More Inclusive Zwarte Woud, vanaf 99,- p.p. Prijzen 06/11-20/12 99 (4-d arrangement) 23/12-27/12 225 (5-d Kerstarrangement) 29/12-02/01 239 (5-d Oud en Nieuw arrangement) 02/01-31/03 99 (4-d arrangement) Kinderkorting (bij 2 volbetalen- den op de kamer): 0 t/m 10 jaar: 100 11 t/m 15 jaar: 50 Prijzen p.p. per arrangement in Niet inbegrepen: reserve- ringskosten, toeristenbelasting en kosten calamiteitenfonds. Inbegrepen 3 of 4x overnachting met ontbijtbuffet, 3x driegangendiner, lx welkomstdrankje, lx gezellige kegelavond, lx koffie met koek/gebak", 1 x video-informatieavond over het Zwarte Woud, dagelijks Openbaar Vervoer in het Zwarte Woud Extra inbegrepen met Kerst: feestelijk kerstbuffet, kerstverrassing op de kamer. Extra inbegrepen met Oud en Nieuw: galabuffet met livemuziek en dans, vuurwerk op oudejaarsavond Informatie reserveringen: Op www.pharosreizen.nl/weekkrant of via 0900 365 65 65 (20 cpm. max. 10,- per gesprek) met zoek boekeode 20485 Verlichting aan Vanaf begin november staat fietsverlichting met de cam pagne 'Val op' van Veilig Verkeer Nederland en Hal- Lords volop in de aandacht. De politie controleert scherp in de wintermaanden. Wie geen of niet de juiste verlich ting heeft, riskeert een boete van 35 euro. Het ontbreken van de verplichte reflectoren levert ook een boete op: 20 euro! Naast vaste fietsverlichting mogen ook losse fietslampjes gebruikt worden. De regels op een rijtjes: bet voorlicht op fiets of bovenlichaam moet wit of geel zijn; het ach terlicht op fiets of rug moet rood zijn; de lampjes moeten recht vooruit en achteruit schijnen; de lampjes moeten goed zichtbaar zijn; de lamp jes mogen niet knipperen en niet teveel bewegen; losse lampjes mogen niet (deels) bedekt zijn. Een fiets op twee wielen moet de volgende reflectie hebben: een rode reflector (niet drie hoekig) op de achterkant van de fiets; vier gele reflectoren op de trappers; witte of gele reflectoren op de wielen of banden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 51