1 A Bijeenkomst 'Beweeg SVP!!' druk bezocht Hartverwarmend! Imca Marina zingt voor 60-jaar gehuwden! Wijkoverleg Schiedam Spaland/Sveaparken Plaatsingsplan onder grondse afvalcontainers voor kunststof voltooid! Schiedam gaat kleding en textiel huis-aan-huis inzamelen l» 4 J Trouwen in Schiedaml^e®s ookthet„web,^(van Ga naarwww.schiedam.nl Tevindenviawww.schiedam.nl gemeente Schiedam 1 ïÉI s jf. y Afgelopen vrijdag is in de Blauwe Brug het officiële startschot voor 'Beweeg SVP!!' gegeven. Wethou der Ad Mostert kreeg uit de handen van Karei Leeuwangh een boekje met 65 activiteiten voor senioren overhandigd. Bart de Leede van SWS Welzijn en Marianne van Twist van Senioren welzijn kwamen op een duofiets naar binnen gereden en onderstreepten het belang van bewegen voor Vijftig Plussers. 75 belangstellenden maak ten kennis met de mensen van het platvorm en kregen informatie over de activiteiten binnen het Schiedam- se voor de genoemde doelgroep. De professionals en vrijwilligers kregen verder onder andere informa tie over hoe men een boodschap kan overbrengen en hoe men met smoe zen van eventuele deelnemers kan Foto 's: Jan van der Ploeg omgaan. Al met al een zeer leerzame en plezierige bijeenkomst die door Sport en Recreatie werd georgani seerd. Het is inmiddels een traditie in Schiedam. Als je 60-jaar getrouwd bent, dan wordt je uitgenodigd voor een feestmiddag op het Oude Stad huis en komt Imca Marina voor je zingen. Op woensdag 3 november was het al weer de vierde keer dat zo'n feestmiddag werd georgani seerd voor alle echtparen die hun diamanten jubileum vierden. In aanwezigheid van burgemeester Verver - Aartsen werd het wederom een bijzonder feestelijke middag. Imca Marina zong haar mooiste lie deren, historicus Han van der Horst vertelde boeiende verhalen over Schiedam in 1950. En uiteraard wer den er lekkere drankjes en versnape ringen geserveerd. Familie Steenoven - de Kaper stuur de de dag na het feest een e-mail aan burgemeester Verver: "Hartver warmend, we hadden het niet willen I Foto: Jan van der Ploeg burgemeester Verver-Aartsen Het wijkoverleg van de wijk Spaland/Sveaparken vindt plaats óp: Datum: Donderdag 18 november 2010 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur (einde 22.00 uur)) Agenda: 1Verslag bijeenkomst 16 september 2010 2. Stand van zaken vouchers 3. Stand van zaken-wijkbudget - twee aanvragen 4. Wijkjaarprpgramma 2011 5. Voorbereiding oud en nieuw 2010-2011 6. Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties 7. Rondvraag en sluiting Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Marcel Kteuger. Hij is telefonisch bereikbaar op 010-2191027 o#per è-mail op m.kreuger@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Mededelingen Omgevingsrecht Met ingang van 1 oktober 2010 is de WABO van kracht geworden. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Aanvragen Aleidastraat 6b, 3117 DG met de activiteit kappen, het kappen van drie berken, d.d. 3 november 2010. Fokkerstraat, met de activiteit bouwen, het plaatsen van een bedrijfshal met kantoor en verdieping, d.d. 4 november 2010 Hoogstraat 84, 3111 HL met de activiteit bouwen, het plaatsen van zon wering, d.d. 28 oktober 2010. Lange Nieuwstraat 195, 3111 AJ met de activiteit bouwen, kleine aanpas singen aan deuren en plaatsen van halfhoge indeling, d.d. 29 oktober 2010. Simon Rijnbendestraat 34,3117 ZD met de activiteit bouwen, het realiseren van een garage, d.d. 2 november 2010 Meldingen Lange Haven 41a, 3111 CG met de activiteit slopen, het verwijderen van asbest, d.d. 3 november 2010 Nieuwe Haven 105j, 3116 AB met de activiteit slopen, het verwijderen van asbest, 3 november 2010 Vlaardingerdijk 123b, 3117 EH met de activiteit slopen, het verwijderen van asbest, d.d. 1 november 2010 Meldingen worden gepubliceerd ter informatie. Hiertegen is geen zienswijze, bezwaar en beroep mogelijk. Bij de Afval Apart Punten aan de Lindeijerstraat (achter winkelcentrum Hof van Spaland) en de Delflandseweg zijn onlangs ondergrondse afval containers geplaatst voor de gescheiden inzameling van kunststof. Met deze twee afvalcontainers is het totale plaatsingsplan voor de containers voltooid. Over enige tijd wordt gekeken of de gescheiden inzame ling van kunststof afval voldoet aan de wensen en past bij het gebruik van de Schiedammers. Afhankelijk van die evaluatie wordt bepaald of de spreiding van de containers juist is en of het aantal voldoende is. Inmiddels worden binnen Schiedam duizenden kilo's kunststofafval gescheiden ingezameld en her gebruikt. Op de website www.schiedam.nl kunt u zien hoeveel kilo kunststofafval er weke lijks wordt ingezameld en waar de voor u dichtstbijzijnde containers staan. Per 1 januari 2011 start Irado in opdracht van de gemeente Schiedam met het aan huis inzamelen van gebruikte kleding en overig textiel. De inzame ling wordt per buurt georganiseerd en de opbrengst wordt gebruikt voor een tweede leven of recycling in de textielindustrie. Circa een week voor de inzameling ontvangen bewoners een plastic zak van Irado met daarbij een instructiebrief voor het aanbieden van het textiel. Onder gebruikt textiel verstaan we naast gebruikte kleding ook linnengoed, handdoeken, gordijnen en schoenen. Tapijt en vloerbedekking zijn geen textiel. Voor het hergebruik is het belangrijk dat de spullen schoon zijn. Indien het textiel in slechte staat verkeert, dan kunt u het beter bij het rest afval weggooien. Wilt u liever niet wachten tot Irado bij u langskomt? Dan kunt u gebruikt textiel ook deponeren in de daarvoor bestemde containers bij sommige Afval Apart Punten (AAP-en), het afvalbrengstation van Irado (Fokkerstraat 550) of bij kringloopwinkel Het Goed ('s Gravelandseweg 274).

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 7