Lees ook het weblog van Te vinden via www.schiedam.nl Feest in het Mantelzorgcafé Cursus 'Ken uw stad Schiedam' OW Vijf verkeersdrempels in Hammerdal Politiek is leuker als je weet hoe het werkt!!! Wilt u een VlP-behandeling? Geef u dan op als Gast van de Raad! Gemeenteberichten burgemeester Verver-Aartsen SCHIEDAM www.schiedam.nl 10 november 2010 nummer 45 Pagina 3 Bouwzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende bouwvergunningen Verzonden 2 november 2010 Keetsteeg, 3111 CA, Prins Mauritsstraat 14, 3116 GG Verzonden 3 november 2010 Aletta Jacobsstraat 42, 3123 SE Verzonden 4 november 2010 Grote Markt 6b, 3111 NJ Sportschool veranderen in een woonhuis De vloerbalken vernieuwen Een dakkapel plaatsen Een woonhuis veranderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende sloopvergunningen Verzonden 2 november 2010 Qroenweegje 15, 3111 PB het slopen van twee panden en het saneren van asbest Verzonden 3 november 2010 Schiedamseweg 184-1, 3119 JC het slopen van asbesthoudende vloerplaten N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift dé werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Aanvraag Exploitatievergunining Hamachi Sushi Bar, Lange Nieuwstraat 221 Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2010 (exploita tievergunning) ten behoeve van het vestigen van een horecabedrijf in het pand met adres Lange Nieuwstraat 221, 3111AJ Schiedam. De aangevraagde openingstijden van het horecabedrijf zijn: maandag t/m woensdag van 16.00 uur tot 23.00 uur. Donderdag t/m zaterdag van 12.00 uur tot 23.00 uur en op zondag van 14.00 uur tot 23.00 uur. De aangevraagde sluitingstijden voor het terras zijn: maandag t/m zondag tot 22.00 uur. Vanaf 10 november 2010 ligt de aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeente-ilijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van 'zienswijze horecabedrijf Lange Nieuwstraat 221'. Maandag 8 november werd er in het Mantelzorgcafé aan de Broersveld 123 een feestje gevierd. De belangrijkste reden hiervoor was dat de Stichting Mantelzorg NWN een 2e boekje heeft uitgege ven: De MantelzorgWijzer. Daar naast is 10 november de landelijke dag van de Mantelzorg. De MantelZorgWijzer De MantelzorgWijzer- is een han dig en compact, informatief boekje met allerlei belangrijke informatie voor de mantelzorger. Mantelzorger is iedereen die langdurig zorgt voor een ziek(e) of gehandicapte) partner, kind, ouder, familielid, vriend(in) of buur. Van hulpmiddelen tot een luisterend oor én van patiëntenver enigingen tot ontspanning, u vindt het antwoord op uw vragen in deze wijzer. Wethouder Groene, met onder meer Wmo, Welzijn, Volksgezondheid en Ouderenbeleid in zijn portefeuille, bood in een feestelijk versierd en drukbezocht café het le boekje aan! Daarna kreeg iedere mantelzorger van hem een exemplaar aangereikt. De wethouder zelf ging ook met enkele èxemplaren naar huis. Mantelzorgcafé Mocht u belangstelling hebben voor de MantelzorgWijzer kom gerust eens langs in het Mantelzorgcafé aan de Broersveld 123. We zijn er iedere 2e maandagmiddag van de H Foto: Jan van der Ploeg maand van 13.30 uur tot 15.30 uur en de laatste dinsdagochtend van de maand van 10.00 uur tot 12.30 uur. Of kom langs op ons Steunpunt, Singel 85, 3112 GL Schiedam of kantoor, Burg. Honnerlage Gretelaan 57, 3119 BA Schiedam. Voor infor matie kunt u ook bellen met 06 - 51 69 40 96 of 06- 13 28 34 69. De Historische Vereniging Schie dam organiseert binnenkort een nieuwe cursusronde Ken Uw Stad. De cursus bestaat uit dertien boei ende voordrachten en twee stads wandelingen met verhalen en beel den over allerlei onderwerpen zoals sport, werk en onderwijs. Kortom over van alles wat mensen door de tijd bezig hield en veelal nog steeds bezig houdt. De startdatum is donderdagavond 18 november aanstaande en vervolgens iedere donderdag. Plaats: gebouw De Wilgenburg, Land van Ris 6, achter de Liduina- basiliek. Aanvang: 19.30 uur Einde: 21.30 uur Kosten U kunt kiezen voor het gehele programma of een voordracht per onderwerp. De kosten voor het totale programma bedragen 85,- inclusief syllabus en koffie of thee. Met de Ontdek Schiedam.nu-pas bedragen de kosten 75,-. De kosten voor een losse voordracht zijn 10,- en met de Ontdek Schiedam.nu-pas 7,50. Informatie Meer informatie kunt u vinden in de folder op te halen bij de VVV of op de website www.scyedam.nl. Inschrijven kan via de VVV, Buitenhavenweg 9, 3113BD Schie dam of door een e-mail te sturen naar scyedam@hetnet.nl. Om de verkeersveiligheid in de straat Hammerdal te verhogen, wordt van af maandag 15 november 2010 een vijftal verkeersdrempels in de straat aangelegd. Met de aanleg komt de gemeente tegemoet aan herhaalde lijke verzoeken van de bewoners bij zowel de politie als de afdeling Wijk ontwikkeling tot het nemen van snel- heidsremmende maatregelen in de straat. Uit verkeersonderzoek bleek dat de snelheden van automobilisten in de straat boven de maximum snelheid van 30 km/u uitkwamen. Irado zal de drempels aanleggen. Om meer contact te krijgen met inwoners van gemeente Schiedam geven de raadsleden een 'kijkje in de keuken' van de gemeenteraad. De gemeenteraad wil graag de spelregels van de politiek uitleg gen en nodigt u dan ook uit als 'Gast van de raad'. Voorafgaand aan de raadsvergadering wordt u ontvangen door burgemeester W.M. Verver-Aartsen, een aantal raadsleden en de griffier J. Gordijn. Raadsleden vertellen over het werk van de raad, geven uitleg over de gang van zaken tijdens de gemeen teraadsvergadering en geven een toelichting op de onderwerpen die op de agenda staan. In de pauze en na afloop kunnen de raadsleden en collegeleden worden aangesproken. Vanaf de publieke tribune volgt u de raadsvergadering. Na afloop horen raadsleden graag hoe u de raadsvergadering hebt ervaren. Een Gast van de Raad schrijft: "...Met veel plezier heb ik een kijk je kunnen nemen in de keuken van de raad, maar was bovenal vereerd door de tijd die de raadsleden en de burgemeester vrij hielden om ons wegwijs te maken in de bestuursvorm van Schiedam. ...Ik heb een goede indruk gekre gen van de raad en bewonder alle raadsleden die zich zo inzetten voor hun Schiedam, niet alleen voor de stad maar vooral voor de mensen die daar leven en wonen..." Wilt u zich aanmelden als Gast van de Raad dan kan dit via griffie@schiedam.nl. Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (OIO) 2191111 Stadswinkel. Stadserf 1 Fax: (010) 473 70 21 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam E-mail: info@schledam.nl Eindredactie Gemeente Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 9