ïif"1# Verbetering toegankelijkheid Poseidon Wijkoverleg Schiedam Groenoord Wijkoverleg Schiedam Spaland/Sveaparken De Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen vergadert Afvalscheiding in de klas! Stichting Educare gaat verder als Stichting de Teerstoof Hoogste punt bouw gymnastiek lokaal as ini—i gemeente Schiedam Irr*; Foto: Jan van der Ploeg Na een geslaagde pilot met de Nereusflat aan de Havendijk zal de gemeente Schiedam ook gaan investeren in het verbeteren van de toegankelijkheid van de naastge legen flat Poseidon. Wethouder Ad Hekman van Wonen en de heer A.V. Sanders van de Vereniging van Eigenaren Poseidon, hebben hiertoe op maandag 15 no vember een convenant ondertekend. Met de financiële bijdrage van de gemeente verbetert de VvE Poseidon de toegankelijkheid naar de appar tementen van het flatgebouw waar een groot aantal bewoners ouder is dan 55 jaar. Het wijkoverleg van de wijk Groenoord vindt plaats op: Datum: Donderdag 18 november 2010 Locatie: Wijk- en Bewonersvereniging Groenoord, Van Beethovenplein 161 Aanvang: 20.00 uur Agenda 1. Toelichting Wethouder Groene over de rijksweg A4 Wethouder Groene is graag aanwezig op het wijk overleg om u verder te informeren over de A4. Hij heeft in de commissievergadering van oktober aan gegeven dat hij de wijkoverleggen van Groenoord en Woudhoek gaat bezoeken. 2. Mededelingen 3. Wijkbudget nieuwe aanvraag 4. Verslag vergadering d.d, 30 september 2010 5. Vouchers: stand van zaken 6. Bezuinigingen gemeente 7. Concept wijkjaarprogramma 2011 8. Voorbereiding Oud Nieuw 9. Wat verder ter tafel komt Rondvraag Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Hüseyin Kalyoncu. Hij is telefo nisch bereikbaar op 010-219 10 31 of per e-mail op h.kalyoncu@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-219 10 23 of per e-mail: ecretariaat.wo@schiedam.nl. Het wijkoverleg van de wijk Spaland/Sveaparken zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 18 november 2010 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Tijd: Aanvang: 19.30 uur; Einde: 22.00 uur Agenda 1Verslag bijeenkomst 16 september 2010 2. Stand van zaken vouchers 3. Stand van zaken wijkbudget - twee aanvragen 4. Wijkjaarprogramma 2011 5. Voorbereiding oud en nieuw 2010-2011 6. Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties 7. Rondvraag en sluiting Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Marcel Kreuger. Hij is telefonisch bereikbaar op 010-2191027 of per e-mail op m.kreuger@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Op dinsdag 23 november 2010 vergadert de Rekenkamercommissie in Burgerzaal 2 van het Stadhuis van Vlaardingen, Markt 11. Tijdens deze vergadering worden de bevindingen van de lopende onderzoe ken in beide gemeenten naar Verkeersveiligheid rondom scholen en Re-inte- gratie met de onderzoeksbureaus besproken.U kunt de vergadering bijwonen. Meldt u zich hiervoor aan bij de secretaris van de commissie. Informatie en/of aanmelden Voor informatie over het werk van de Rekenkamercommissie, vragen over de agenda of aanmelding voor het bijwonen van de vergadering kunt u contact opnemen met de secretaris, Mieke van der Stel, bereikbaar op telefoonnum mer 010 - 248 45 47 of per e-mail mieke.vanderstel@vlaardingen.nl. Op de website van de gemeenten Schiedam en Vlaardingen (www.schiedam. nl of www.vlaardingen.nl) kunt u meer informatie inwinnen. De leerlingen uit groep 5 en 6 van basisschool El Furkan in Schiedam Groenoord, volgden deze maand een speciale les over het gescheiden inzamelen van huishoudelijk afval. De enthousiaste leerlingen oefenden onder meer met het correct scheiden van allerlei afvalsoorten en gingen daarna naar buiten om zwerfvuil op te ruimen. De kinderen hebben veel opgestoken van de les, want zij voerden beide opdrachten keurig uit.' Stichting Milieu Dichterbij ontwikkelde een groot deel van het lespakket voor op basisscholen. Kinderen leren met dit pakket meer over de inzameling en recycling van afvalsoorten. Vanuit de scholen bestaat er grote belangstelling voor dit thema, want de aanmeldingen stromen binnen. Inmiddels hebben meer dan veertig Schiedamse schoolklassen zich aangemeld voor de afval- scheidingles. Gemeente Schiedam biedt de les aan ter ondersteuning van de gemaakte stap voorwaarts in afvalscheiding na de start dit jaar van het gescheiden inzamelen van plastic verpakkingsmateriaal Gemeente Schiedam heeft haar inbreng in Stichting Educare beëindigd. Tegelijkertijd heeft de stichting haar naam veranderd in Stichting De Teerstoof. Hiermee is een einde gekomen aan de gemeentelijke inbreng in het bestuur en de inzet van ambtelijk personeel voor de activiteiten van de stichting. Deze stap is een logisch gevolg van de uitwerking van de 'Visie Cultuureducatie Gemeente Schiedam 2010-2014', die de gemeenteraad in het voorjaar van 2010 heeft vastgesteld. Stichting Educare heeft tot nu toe activiteiten uitgevoerd op het gebied van cultuureducatie. Met name theaterschool De Teerstoof is hiervan een bekend voorbeeld. Bij de uitvoering van cultuureducatie gaat de gemeente uit van gelijkwaardigheid van instellingen. Stichting De Teerstoof krijgt nu dezelfde relatie met de gemeente als andere gesubsidieerde instellingen. De Teerstoof is tijdelijk ondergebracht op de Nieuwstraat 12 in Schiedam. Op termijn gaat De Teerstoof naar het gerenoveerde Wennekerpand. Meer informatie over De Teerstoof vindt u op de website www.deteerstoof.nl. De bouw van het gymnastieklokaal voor de basisscholen De Violier en De Vlinder in Schiedam Noord is in volle gang. Het hoogste punt van het gebouw is inmiddels bereikt. Om dit officieel te vieren werd op 11 november de Nederlandse vlag gehe sen. Mevrouw C.A.C. Flaten-Daska- lakis verrichte samen met leerlingen van de basisscholen De Violier en De Vlinder deze officiële handeling. Ook wethouder Menno Siljee was hierbij aanwezig om de vorderingen te bekijken. Het gymnastieklokaal wordt in maart 2011 opgeleverd. H Foto: Jan van der Ploeg

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 10