SFEERLICHT IN JE INTERIEUR: De wondere wereld 'eenvoudig' ftT YS c P 59.» ALEXAND RJUM 39.!0 p.p. Vier dagen naar Thüringen De leukste uitjes zijn te vinden op Hoerenbal slecht voor imago Schiedam Altijd actueel: de weekkrant.nl mr HEEFT U IETS TE VIEREN? GA GEZELLIG VAREN!!!! Bel voor ons vaarprogramma met o.a.. ;o p.p. Afhuren van de Partyschepen is uiteraard ook mogelijk za. 11,18 dec., 15 en 29 jan., 12 febr., 5 en 19 mrt. "(Apres Ski 72,50), 2,16,30 april, 7,28 mei, 4,25 juni, 2,16 juli, 13,27 aug., 17,24 sept. Incl. 2x koffie met gebak, koud/warm buffet, dessert, live music en alle drankjes (excl. buitenl. gedist.). Inschepen 19.00 uur, vertrek 19.30 uur. Terugkomst plm. 24.00 uur. zo. 5 (Sinterklaas 42,50), 19 (Cmise in kerstsfeer 47,50) dec., 9,23 jan., 6,13 febr., 6,20 mrt., 10,24 (Pasen 42,50) april. (Moederdag 42,50), 22 mei Incl. welkomstdrankje, soepje, koud/warm buffet, dessert, live music. Incl. alle dranken (excl. buitenl. gedist.) Inschepen 11.30 uur, vertrek 12.00 uur. Terugkomst plm. 16.00 uur. SPECIALE VAARTOCHTEN Gezellige vaartocht naar de KAARSJESAVOND in Gouda datum dinsdag 14 december Inschepen: 11.30 uur, Vertrek: 12.00 uur, Terugkomst: 24.00 uur Incl, 2 x koffie/thee met apfelstrüdel en een erwtensoepmaaltijd, live music. Vaarroute: vanuit Spijkenisse, Oude Maas, Nieuwe Maas, langs de prachtige skyline van Rotterdam stad, onder de Van Brienenoordburg door, vervolgens over de Hollandse IJssel naar Gouda. Aankomst in Gouda ca. 15.00 uur. Prijs 32,50 p.p. Vertrek vanuit Spijkenisse Info: Rederij Fortuna tel. 0181-626126 of 06-53367913 www.partyschepen.org Voor uw party groot of klein moet u bij Rederij Fortuna zijn. TE HUUR: NIEUWE HAVEN 55/57, SCHIEDAM Opslagruimte van 5.5 x 3 mtr. Camera bewaking. Afgesloten met elektrisch rolluik, en TE HUUR: NIEUWE HAVEN 55/57, SCHIEDAM Opslagruimte van 2.5 x 3 mtr. Camera bewaking. Afgesloten met elektrisch rolluik. Tel: 0181-486672, Mob. 06-51613235 WONINGAANBOD Kijk ook op: deweekkrant.ni Laat je inspireren tijdens de Sfeerlicht Weken. Bekijk de nieuwste ontwikkelingen in het Philips Home. Creëer met Philips Living Ambiance je eigen sfeer en ervaar wat licht kan doen met jouw interieur. Alexandrium Woonmall in Rotterdam is goed bereikbaar. Via de A20 afslag 16 Pr. Alexander/Capelle a/d IJssel en met het openbaar vervoer trein metro station Pr. Alexander. BONDAG OPEN 60 WOONSPECIAALZAKEN alexandriumwoonmall.nl Klik en win www.deweekkrant.nl/actie Erop uit www.nieuwestadsblad.nl Als we in Schiedam de kraan open draaien, krij gen we heerlijk drinkwater. Maar waar komt dat eigen lijk vandaag. We mochten een kijkje nemen achter de schermen nemen van waterbedrijf Evides op de Beerenplaat. De conclusie is dat er heel wat voor nodig is om drinkwater van die uitmuntende kwaliteit te maken. Door Martin M. Marcus Water is de bron van ons be staan. Evides maakt zuiver drinkwater voor 2,5 miljoen inwoners van de Rijnmond, de Zuid-Hollandse eilan den, Zeeland en een deel van West-Brabant. Dat hele gebied gebruikt 160 miljoen kuub water per jaar. Water voor alle inwoners, maar ook voor de vele industrieën die in het gebied staan. Al stel len die bedrijven hele andere eisen aan de kwaliteit van het water. Dat Evides ook dat drinkwater op diverse plaat sen weer zuivert, is niet alge meen bekend. Evides haalt het benodigde water uit de regenrivier de Maas, gemiddeld 7 kuub per seconde. Natuurlijk wordt dat water constant gecontro leerd. In geval van problemen kan het onmiddellijk gestopt worden. Toevallig is dat deze week het geval, want door de hevige regenval in België is het Maaswater erg troebel. Een van de eerste controles wordt gedaan door een tien tal waterluizen. Op het mo ment dat zij een ander gedrag vertonen, gaan de alarmbel len rinkelen. Het water wordt eerst een paar maanden in de Biesbosch in drie enorme reservoirs opgeslagen, dan Henk Baars van Evides legt de pers de werking van de UV-lampenjt- wordt het water naar de Beeren plaat gepompt. Daar stroomt het door de markante gebouwen, waar het door traditionele en Grootste waterpiek tijdens rust Nederland- Uruguay innovatieve technieken bewerkt wordt tot zuiver drinkwater. De karakteristieke gebouwen op de Beerenplaat zijn eind jaren '60 ontworpen door Wim Quist. In 2005 zijn er, door hetzelfde bureau, twee nieuwe reinwater reservoirs en nieuwe gebouwen bijgebouwd. Daarin worden door innovatieve technieken en UV-lampen alle bacteriën en virussen gedood. Henk Kete laars: "We proberen een rustige en gelijkmatige productie aan te houden. Daardoor kunnen we de beste kwaliteit water waarbor gen." In vier enorme reservoirs wordt het drinkwater opgesla gen. Overdag is de vraag groot, dus lopen de reservoirs een beet je leeg en daarom worden ze 's nachts weer bijgevuld. Het hele De gemeente Schiedam heeft het Hoerenbal niet verboden maar vindt de naam wel ongepast. Dat laat een woordvoerder weten na het relletje rond het gay-feest in de Melo- dybar. Volgens de organisato ren werden ze door de gemeente Schiedam op de vingers getikt over de naam van het feest nadat ze ontheffing hadden aan gevraagd om een uurtje langer open te blijven. Maar de naam verande ren, daar piekerden ze niet over. Het Hoerenbal kent een lange traditie en heeft volgens de organisa tie niets te maken met prostitutie of seks. "Hét is een feest waar onze klanten, vooral jongens maar zeker ook lesbiennes zich verkleden in vrouwen- en man nenkleding. Ooit gehoord van pimp en hookers? heel gebrui kelijk feest onder onze hetero medemens", laten ze weten op Schiedamstad.nl Burgemeester Wilma Verver heeft moeite met de naam om dat het woord 'hoer' vaak wordt gebruikt als scheldwoord. Als Schiedam een huis van lichte zeden zou hebben, zou hier vol gens de burgemeester naar ver wezen moeten worden als pros tituee. De kritiek heeft in ieder geval niks te maken met het feit dat het een gay-feest is, haast de gemeente zich daaraan toe te voegen. Verder is de gemeente bang voor negatieve beeldvorming van de stad. In een persver klaring staat: "De Melodybar bevindt zich in de wijk Oost, tegenover het station Schie- dam-Centrum. De wijk Oost heeft te maken met overlast en verloedering. Een sugges tie van prostitutie-activiteiten in een café draagt niet bij aan een verbetering van de situ atie." Of het imago van de stad met het protest gediend is, blijft de vraag. Feit is dat de gemeentelijke bezwaren tegen het Hoerenbal ruim aandacht heeft gekregen in de landelijke media.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 2