Woonplus nieuws Nieuwbouw Het Terras opgeleverd Wie helpt mij verder? 'We zitten overal dichtbij' Voor de huurderJJJ Vragen of klachten over uw woning, de straat of overlast? Op 1 november is de eerste woning van nieuwbouwproject Het Terras opgeleverd. De 33 eengezinswoningen aan de Van Haarenlaan in Nieuwland, zijn onderdeel van de nieuwbouwwijk Nieuwe Tuinen. De heer Kayadibi, koper van het eerste uur, ontving de eerste sleutel. "We hebben het huis in juni 2009 gekocht. Via kennissen die hier in de buurt wonen, hoorden we van dit projëct. Het zijn mooie, ruime woningen en we zitten overal dichtbij. Mijn dochter gaat volgend jaar naar de middelbare school en die hoeft niet ver te reizen.-Op dit moment wonen we nog in Woudhoek, dus we zijn bekend in Schiedam", aldus de heer Kayadibi. Nieuwe Tuinen In november worden alle woningen van Het Terras opgeleverd. Daarmee komt voorlopig een eind aan de bouwwerkzaamheden in het gebied. Eerder werden de deelprojecten Het Prieel en Het Bordes al opgeleverd. De nieuwe buurt 'Nieuwe Tuinen' bestaat nu in totaal uit 110 koopwoningen en 58 huurwoningen. Het is een buurt met een gezinswoningen en appartementen. Er zal nog nieuwbouw volgen aan het Wibautplein, maar op dit moment is nog niet bekend hoe daar invulling aan wordt gegeven. Variatie in de wijk Nieuwe Tuinen brengt meer variatie in het woningaanbod in Nieuwland. De wijk is gebouwd in de jaren vijftig om de enorme woningnood op te vangen. In de jaren negentig bleek de wijk, die vrijwel geheel bestond uit portiekflats, niet meer aan de 'vraag van vandaag' te voldoen. Daarom werd een plan opgesteld voor 'herstructu rering', wat ingrijpende aanpassingen in het woningaanbod mogelijk maakte. Er zijn diverse woningtypen en voorzieningen gerealiseerd. Voor kopers en huurders. Voor liefhebbers van een tuin, balkon of dakterras. Met meer openbaar groen en ruimte voor kinderen om te spelen. Meer informatie Er staan nog woningen te koop in Het Terras. Op zaterdag 27 november is van 11.00 tot 14.00 uur de modelwoning te bezichtigen aan de Burgemeester van Haarenlaan 1171. Meer informatie over de wijk en de woningen is te vinden op: www.nieuwetuinen.nl. Woonplus Schiedam streeft naar buurten die schoon, heel en veilig zijn. Buurten waar u prettig kunt wonen. Daarbij is samenwerking met bewoners en met andere organisaties in de wijken erg belangrijk. Met welke vragen kunt u bij Woonplus terecht en waarvoor neemt u rechtstreeks contact op met een andere organisatie? We zetten hier de meest voorkomende vragen op een rijtje. Door uw vraag aan de juiste instantie te stellen, wordt u sneller geholpen. Vragen woningen Woonplus Voor vragen, opmerkingen, klachten pf suggesties over een woning van Woonplus, neemt u rechtstreeks telefonisch contact op met ons via (010) 204 51 00. Eventuele reparatieverzoeken kunt u ook via onze web site www.woonplus.nl melden. Bovendien kunt u terecht op het spreekuur van onze complexbeheerders. De spreekuren en be zoekadressen staan onderaan deze pagina. Vragen openbare ruimte Voor het melden van klachten, vragen of verbeterpunten over de openbare ruimte, verzoeken wij u rechtstreeks contact op te nemen met één van onze samenwerkings partners. De 'openbare ruimte' is de ruimte die voor iedereen toegankelijk is. Denkt u daarbij aan straten en pleinen. De inrichting en het beheer van de openbare ruimte is Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 204 51 00 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 204 52 04 Websites nieuwbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.hettoernooiveld.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@wc>onplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 29 december. De heer Kayadibi ontvangt als eerste de sleutel uit handen van Aad Breugem, Projectopzichter van Woonplus. de verantwoordelijkheid van overheids instanties, waarbij de gemeente de grootste rol vervult. Irado Heeft u vragen, suggesties of klachten over het onderhoud van de openbare ruimte en afvalinzameling dan kunt u terecht bij Irado. Denk hierbij aan het maken van een grofvuilafspraak, onderhoud groen en bestrating. Kijk voor meer informatie op www.irado.nl of bel met de Irado Klanten service (010) 262 10 00. Politie Klachten over hangjeugd en andere overlast in de openbare ruimte meldt u bij de politie. De kernta ken van de politie zijn: Het verlenen van nood hulp, toezicht houden m de publieke ruimte, hand haven van de openbare orde en het opsporen van strafbare feiten. U belt hiervoor (0900) 88 84.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 14