november 2010 In de wijken Kort 'We kunnen straks zien wie er voor de deur staat" Sluiting rond Oud&Nieuw Woonaanbod Voorde huurder Oh kom maar eens (binnen) kijken! 'Oh kom maar eens kiiken' 24 uur per dag Opknapbeurt Delflandseweg Het eerste deel vari de opknapbeurt van de drie 55-pluscomplexen aan de Delflandseweg is af. De opknap beurt is onderdeel van het Wijk Actie Programma (WAP) Nieuwland, dat de wijk mooier en veiliger moet maken. De werkzaamheden werden goed afgestemd met de bewonersvereniging. Mevrouw Schaeffer, voorzitter van de vereniging, vertelt over de samen werking. De galerijen van de flats zijn verhoogd met betonplaten, waardoor ze nu voor ouderen veel beter toegankelijk zijn. "Het is netjes geworden. Als de entrees zijn afgesloten, is het bovendien veiliger. Dat is al veel langer onze wens, want de entrees zijn nu voor iedereen toegankelijk. Het komt regelmatig voor dat drugsgebruikers in het portiek zit ten. Wij hebben daarom aan Woonplus gevraagd de entrees af te «luiten en het WAP maakt dat nu mogelijk. Bij de buiten deur komt een videofooninstallatie zodat bewoners kunnen zien wie er voor de deur staat. Wij zullen ons dan veel veiliger voelen." Meedenken De kleur van de tegels, de grootte van de openingen in de galerijhekken: het bestuur heeft een stem gehad in alle keuzes. "Woonplus bood ons aan om mee te denken. Wij hebben drie of vier keer met de architect en met WAP-manager Jeffrey Davidsz van Woonplus overlegd. De samenwerking is heel goed verlopen. De architect liet ons verschillende mogelijkheden zien, waaruit wij konden kiezen", legt mevrouw Schaeffer uit. Netjes houden De samenwerking tussen bewoners van de •Delflandseweg en Woonplus gaat verder dan de opknapbeurt. Mevrouw Schaeffer: "Ons bestuur overlegt ook over andere zaken regelmatig met Woonplus. Daardoor zijn bijvoorbeeld bankjes op het grasveld onder aan ons complex weggehaald, omdat die hangjongeren aantrokken. Natuurlijk doen we er zelf ook alles aan om het in en rond de complexen rustig en netjes te hpuden. Zo bezoeken we alle nieuwe bewoners met een bloemetje en de huisregels. Dan kunnen we elkaar daar op aanspreken." "Wij doen er zelf alles aan om het in en rond de complexen rustig en netjes te houden", vertelt mevrouw Schaeffer. Rond Oud&Nieuw zijn de openingstijden van ons kantoor aangepast. Ook zijn we op een aantal dagen gesloten voor onze klanten. Dinsdag 14 december Open tot 14.00 uur Vrijdag 24 december Gehele dag gesloten Vrijdag 31 december Gehele dag gesloten Maandag 3 januari Open vanaf 12.00 uur Voor spoedeisende reparaties kunt u ons bellen (zie telefoonnummer op de linker pagina). U wordt dan doorgeschakeld naar o.nze wachtdienst. Open Huizen Route: Op zaterdag 27 november organiseert het Woon Informatie Centrum een Open Huizen Route. Van 11.00 tot 14.00 uur kunt u onder het motto 'oh kom maar eens kijken' binnenkijken bij de nieuwbouwwoningen die in Schiedam te koop staan. Op www.woneninschiedam.nl vindt u een overzicht van de woningen die u kunt bezoeken. Woonplus neemt ook deel aan deze Open Huizen Route. De volgende nieuwbouwpro jecten zijn van 11.00 tot 14.00 uur te be zichtigen: Over het Water: Kadewoningen en Watertoren informatiewoning aan de Van Maanenstraat 27. www.overhetwater.nl Nieuwe Tuinen: Het Terras informatiewoning Burgemeester van Haarenlaan 1219. www.nieuwetuinen.nl De Beatles informatiewoning Eduard Van Beinumstraat bouwnummer 37. www.wogroenoord.nl Havendijk Rijnstraat informatiewoning Havendijk 38. www.havendijkrijnstraat.nl Ook een aantal woningen in de bestaande bouw zijn geopend voor publiek: Bachplein 181 (ook voor info over Bachplein 420, 427 en 577-E) Gerstakker 13 (ook voor info over Gerstakker 18 en 42) Schubertplein 190 (ook voor info over Schubertplein 44, 45, 85, 121 en 165) Het actuele overzicht van woningen uit de bestaande bouw is te vinden op www.woonplus.nl onder 'ik zoek een woning'. Digitiaal reparatieverzoek: U kunt op elk tijdstip van de dag en alle dagen van de week een repa ratieverzoek digitaal melden. Het verzoek komt bij ons meteen op de juiste plek binnen. We kunnen hierdoor reparatieverzoeken sneller verwerken. Wanneer een reparatie- verzoek via de website is gemeld, nemen we binnen één werkdag per e-mail contact met u op. Hoe werkt een digitale aanvraag? Het via de website melden van een repa ratieverzoek gaat eenvoudig. Ga naar de startpagina www.woonplus.nl en klik op de knop 'reparatieverzoek melden'. De vervolgstappen spreken voor zich. Telefonisch melden Natuurlijk kunt u reparatieverzoeken ook telefonisch bij ons melden van maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.00 uur via het telefoonnummerfOlO) 204 51 00. Via het keuzemenu komt u direct bij de juiste af deling terecht. Wat te doen bij een spoedeisend reparatieverzoek? U kunt dan ook naar het telefoonnummer (010) 204 51 00 bellen. Na kantoortijd wordt u automatisch doorgeschakeld naar onze boodschappendienst. Die helpt u dan verder. Let op: dit geldt uitsluitend voor spoedeisende reparatieverzoeken: ernstige lekkage waarbij wateroverlast wordt veroorzaakt; uitvallen van centrale verwarming; gebroken ruit(en) in de woning waar door een gevaarlijke situatie ontstaat; na inbraak en calamiteiten. Betrokken en met hart voor de stad tamt MMMMCM Reparatieverzoek Reptrattevflrzoeft QekOZfln Spreekuren Onze complexbeheerders en medewerkers sociale begeleiding van Woonplus spelen een belangrijke rol in de buurt. Zij vormen de ogen en oren van de wijk, wijzen op de regels, spreken bewoners aan, signaleren problemen en helpen deze op te lossen. Vragen, opmerkingen of meldingen? Bezoek het spreekuur! Stad Centrum Di. 15.30 tot 16.30 uur Bagijnhof 20 Oost Di. 10.00 tot 11.00 uur Wattstraat 35 West Do. 15.30 tot 16.30 uur Van Beverenstraat 36B Zuid Di. 14.30 tot 15.30 uur Zwartewaalsestraat 11 Noord Van Beethovenplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Onderbouw Van Beethovenflat Groenoord Midden C Di. 10.00 tot 12.00 uur L. Zimmermannplein 55b Groenoord-Zuid Di. en do. 14.00 tot 14.30 uur Willem Pijperstraat 31a Heijermansplein Ma. 09.00 tot 9.30 uur Do. 13.00 tot 13.30 uur Begane grond Heijermansflat Woudhoek Lisztplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Lisztplein 241a Nieuwland B.H. Gretelaan Di. 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 289 Nolenslaan Do. 13.00 tot 14.00 uur in Min. Donkerstraat 11 even weken/ D. Curtiusstraat 94 oneven weken Troelstralaan Ma. 13.00 tot 14.00 uur Buurtpost Troelstralaan 83

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 15