Hek op het schoolplein! Sinterklaas op bezoi in Hof van Spaland Mantelpakjesavond Nieuws uit heel Nederland De leukste uitjes zijn te vinden op Beste van Wim Kan Actueel Blijf op de hoogte van het nieuws Acrobaatpiet Zet de Sint op de foto Sinterklaas naar Dreesplein Sintknutselen Wie klopt daar Vaartocht door de geschiedenis Kerkdiensten Buren St. Jozefschool eisen maatregelen tegen overlast Het publiek in winkelcentrum Hof van Spaland kon zaterdag zomaar Sinterklaas tegen het lij/ lopen. Dat is natuurlijk hartstikke leuk maar ook een beetje spannend, zo is aan het gezicht van dit meisje af te lezen. De Sint kwam samen met de Zwartepieten- band een middag naar het winkelcentrum in Schiedam Noord. FOTO: vincent van DORDRECHT AltiJ'd actueeI: de weekkrant.nlwoensdag 24 november 2010 Nieuwe Stadsblad pagina 17 Laatste berichten www.deweekkrant.nl Erop uit www.nieuwestadsblad.nl Voor cabaretliefhebber www.deweekkrant.nl/wehwlnkeS www.nieuwestadsblad.nl Schiedam De Acrobaatpieten vertonen zondagmiddag hun kunsten in winkelcentrum Nieuwe Passage. Hoog in de lucht, dicht tegen elkaar aan, hur kend en bukkend.... niks is te gek voor die twee. Zij zul len de kinderen versteld doen staan met de acrobatische toeren die zij uithalen. Verder is er een Marsepein work shop en natuurlijk mogen de kinderen hun werkstuk feestelijk verpakt mee naar huis nemen. De winkels gaan open van twaalf tot vijf. Schiedam Op bezoek bij Sinterklaas in het Sinterklaaspaleis of zal Zwarte Piet verkleed naar school? Of heb je Sinterklaas tijdens de intocht'gefotogra feerd? Heel veel ouders en kinderen maken de leukste foto's deze weken. Daarom is er deze maand de speciale Ontdekschiedam Sinterklaas fotowedstrijd. Zet Sint of de Pieten, met of zonder jezelf, op de foto en maak kans op lekkere prijzen! De inzender die volgens de jury de leuk ste foto heeft gemaakt, wint een chocoladepakket om de vingers bij af te likken! Naast de juryprijs is er ook een pu blieksprijs voor de foto die het meest als favoriet wordt aangeklikt op www.ontdek- schiedam.nu/fotowedstrijd. Schiedam Sinterklaas komt op dinsdag 30 november met zijn Pieten naar Wijkcentrum Drees plein. Van 15.30 tot 17.00 uur zal de Sint alle kinderen van 4 t/m 8 jaar verwennen. Ze krijgen drinken, strooi- goed, een cadeautje en ze mogen met Sinterklaas op de foto! Deze middag kost 2,50. Inschrijven bij Wijkcentrum Dreesplein. Schiedam Wijkcentrum De Erker houdt woensdag 1 december een gezellige kindermiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Het the ma is Sinterklaas. Daarom is er een speciale Sint knutsel- middag en Sint kinderbingo met leuke prijzen! Entree 1 euro. Schiedam Vanaf 29 november zullen de vrijwilligers van het MS Fonds regen en wind trotse ren om in Schiedam met de collectebus langs de deuren te gaan. Geef gul want het MS Fonds is volledig afhan kelijk van giften. Meer info op: www.natio- naalmsfonds.nl tfW' ;m De mantelpakjesavond in de Grote kerk was zo goed als uitverkocht. Zo'n dertig ondernemers verleenden hun medewerking aan de show, die moet laten zien wat Schiedam op modegebied te bieden heeft. Na afloop was er moonlightshoppen. FOTO: JAN VAN DER PLOEG Schiedam Wie een wandeling maakt langs de havens van Schie dam bekruipt vaak het gevoel te zijn beland in een open luchtmuseum na sluitings tijd. Het prachtige historische decor lijkt de stad nauwelijks meer op te vallen. Dat het ooit wel anders is geweest, valt op te maken uit het boek Scyedam Vaert. Het water is door de eeuwen heen de eco nomische levensader geweest van de stad. Auteur Frans Assenberg neemt zijn lezers mee op een vaartochtje door de geschiedenis. Het begint met het ontstaan van Schie dam en gaat verder naar de haringvisserij, de aanvoer van grondstoffen voor de jeneve rindustrie en eindigt via de glo rietijd van de scheepsbouw bij de binnenvaart. Aparte hoofd stukken zijn gewijd aan de trek schuit de bruggen het zakken- dragersgilde en beeldbepalende panden. Zodoende biedt het boek een compact overzicht van wat Schiedam vanaf het water te bieden heeft. Frans Assenberg, die wekelijks ook de historische rubriek in het Nieuwe Stadsblad verzorgt, is onder de indruk ge raakt van de havens. "Ik heb 35 jaar in Schiedam gewerkt en het is me eigenlijk nooit zo opgeval len. Hoe meer je jezelf verdiept in de historie, hoe meer het gaat leven." Bij zijn onderzoek is hij ook een aantal verrassingen te gen gekomen. "Dat de hoog waardigheidsbekleders in de zeventiende eeuw een eigen jacht hadden om naar Delft te pendelen, wist ik bijvoor beeld nog niet." Een hoofdstuk ontbreekt ei genlijk nog en dat is de func ties van de havens in de te genwoordige tijd. In potentie een toeristische trekpleister maar over het algemeen zijn de havens werkeloos gewor den. Jammer, maar het is in ieder geval een plek waar je rustig kunt mijmeren over vroeger. Scyedam Vaert is voor 17,95 euro te koop bij boekhandel van Leeuwen en het Jenever museum in Schiedam Hersteld Hervormde Ge meente, Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61 - 63. Zondag zijn er diensten om 10.00 uur voorganger kandidaat L. Treur,15.00 uur voorganger ds. J. Koppelaar. Woensdag 1 december om 19.45 uur dienst, voorganger N. van der Want. Hersteld Hervormde Ge meente 10.00 uur in het Ac cent College, en om 17.00 uur in de Grote Kerk, ds. J. van Rossem Zondag zijn er bij de Pro testantse Kerk diensten om 10.00 uurGrote Kerk Ds. M. Russchen,Vaste Burg Ds. N. Hoeksel, Gouda (HA) Dorpskerk Ds. J. v.d. Peppel, De Ark Ds. W. van Wieren, (vrijdag 26 november vanaf 12.30 uur meditatie/middaggebed in de Grote Kerk). Diensten bij de Nederlands Gereformeerde Kerk, West- vest 30, zondag om 9.30 uur ds.F.R.Bruintjes, 16.30 ds.H.van der Velde. In de Kapel van Franke- land, Sint Liduinastraat 10, is er zondag om 10.00 uur Eucharistieviering voorgan ger Pater K. Veltman, m.m.v. het Liduinakoor. In de St.Jan de Doper - Vi- sitatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99, worden dit weekend de vieringen verzorgd door de Liturgiegroep. Zaterdag 17.00 uur met pianomuziek van Nel de Heer. Zondag 10.30 uur met het Meezing- koor o.l.v. Zuri Jamirez. In de Heilig Hartkerk (Gor zen) is er zondag om 9.45 uur een woord- en commu nieviering met zang door het Heilig Hartkoor, voorganger is pastor Lidwien Meijer. Om 11.00 uur is er een Engelsta lige eucharistieviering. Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap, West- vest 90, voorganger is Dr. H. Noordegraaf. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige_mis, zondag om 10.15 uur Gezon gen Hoogmis. Een schoolplein hoort een veilige, rustige plek te zijn waar leerlingen ongestoord kunnen spelen. Zo niet bij de St. Jozefschool in Schie- dam-West, waar spelende leerlingen irritaties opwekken bij de buren. Bart van der Linden De problemen zorgen al meer dan twee jaar voor spanningen in de wijk. Het lawaai vanaf het schoolplein en het constant belanden van ballen in tuinen, maakt de sfeer er nou niet be paald beter op. Daarom is sinds vorige week vrijdag door de directie van de school plotseling een hek ge plaatst, waardoor het plein ge halveerd is. Enkele buren, die anoniem wensen te blijven, willen wel wat kwijt over de kwestie. "Wij zijn hier 2 jaar geleden komen wonen en toen speelde dit al. Eigenlijk is er te weinig speelgelegenheid voor de kinderen. Het gaat ons er. niet zo zeer om dat ze spelen op het schoolplein, maar meer om de overlast" D66 trekt zich de vermindering van speelruimte aan. Woord voerster Annerike van de Water: "Wij zijn verbaasd over het feit dat de directie, die het school- Buren zijn potje voetbal naast de deur meer dan zat plein altijd als 'openbaar gebied' kwalificeerde, gemeend heeft op deze 'openbare plek' een hek te kunnen plaatsen en deze vervolgens af te sluiten. Over de problematiek had eerder met de gemeente gecommuniceerd moeten worden. Nu moet van uit een onplezierige situatie, naar een oplossing worden ge zocht. Desondanks hopen wij dat de gemeente met het SIKO en de directie van de school tot een compromis kunnen komen, waardoor de kinderen weer snel van het totale plein gebruik kun nen maken." Inmiddels zijn de wethouders Siljee en Hekman naar de school gegaan, waar ze uit handen van de leerlingen een petitie met 363 handtekeningen kregen aangeboden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 17