Vier dagen lang Suikerzoet Koek en zopie Durf jij te slapen tussen de haaien? Pas op voor de storm in Futureland! Populaire kersthits krijgen nieuw jasje De avonturen van Dik Trom in Dunhoven Fotograaf Gaël Turine brengt voodoo in beeld Ontroerende barok over leven en dood Elk weekend meer agenda op de site "6. Beelden met eeri gedicht Dé Agenda Altijd actueel: de weekkrant.nl Filmtip www.pathe.nl Verwacht www.kunsthal.nl Klassiek www.domesticarotterdam.nl IV)feer agenda www.deweekkrant.nl Durf jij te slapen tussen de haaien? Meld je dan aan voor het Midwinter ZooCamp van Diergaarde Blijdorp. Je leert elkaar kennen door allerlei spelletjes. Dan ga je in het Oceanium op zoek naar een kampeerplek. Je zetten je tentje op, nauwlettend gevolgd door haaien, zeeschildpadden en andere waterbewoners. Na het eten wordt het wel heel spannend: je gaat het donkere stille Oceanium verken- nen. Overal hoor je zachte geluidjes. Zijn dat haaien of toch luchtbelletjes van vis sen, of zou het iets anders zijn? Kinderen van 9, 10 en 11 jaar kunnen meedoen aan dit Midwinter ZOOcamp. Kosten zijn 65 euro. I Reserveren via de site www.diergaardeblijdorp.nl FutureLand, het informatie centrum over de aanleg van Maasvlakte 2, is op zaterdag 27 november geopend. Onder de titel 'Pas op voor de storm!' zijn er die dag lezingen over het ontstaan van stormen en hoe hiermee wordt omgegaan bij de aanleg van Maasvlakte 2. Daarnaast is er vanaf zaterdag 27 november een audiotour te huren in FutureLand. Loes Luca neemt je mee door het informatiecentrum en vertelt je alles over Maasvlakte 2. Het stormseizoen is weer aan gebroken. Tijdens de laatste themadag van 2010 wordt uitgebreid stilgestaan bij de invloed hiervan op Maasvlakte 2. Zo vertelt Meteoroloog Rob Groenland van het KNMI hoe stormen ontstaan, waarom ze veelal in het najaar en de win ter plaatsvinden én waarom we er vaak juist langs de kust zoveel van merken. Gerard Loman, hoofd engineering van aannemer PUMA, legt uit hoe PUMA het nieuw opgespoten land beschermt tegen de storm. Het lezingenprogramma van ongeveer 1 uur begint om 12.00 uur en wordt gevolgd door een rit in FutureLand Express. Om 13.30 en 15.00 uur wordt het programma herhaald. Voor de lezingen kan niet van tevoren in worden geschreven. Op de dag zelf kunnen gratis kaartjes bij de balie af worden gehaald, zolang de voorraad strekt. Voor de FutureLand Ex press wordt aangeraden om te reserveren. Ëen rit duurt ongeveer een uur en kost 5 euro per persoon. www.futureland.nl Carola Smit en Danny Malando. Tangospecialist Danny Ma lando, leider van het beroemde Malando Orkest, brengt een uitgebreid repertoire van populaire kerstnummers in nieuwe arrangementen op het podium. Niemand minder dan voormalig BZN-zangeres Ca rola Smit tekent voor de vocale partijen. Klassiekers als 'Stille nacht', 'Jingle Bells' en 'White Christmas' worden om getoverd naar de bekende, feestelijke Malando-stijl. Danny Malando, zijn orkest én Carola Smit zijn met deze kerstshow zondag 12 december vanaf 14.00 uur te zien in het oude Luxor Theater te Rotterdam. u> uou.luxortheater.nl Casablanca met Humphrey Bogart is een van de mierzoete tranentrekkers. De tranen mogen vrijelijk stromen bij de zesde editie van het gratis SuikerZoet- Filmfestival. Vanaf 25 november wordt het publiek vier dagen lang getrakteerd op mierzoete feel good films en bitterzoete melodrama's op bijzondere locaties in de binnenstad van Schiedam. Van de redactie Schiedam Het programma biedt een mix van oude klassiekers, grote publieksfilms, arthouse films en wereldcinema. Met Bij Galerie Ilias aan de Hoogstraat 169 in Schie dam is een tentoonstelling te zien van de Vlaardingse beeldhouwer Gerben Wierda. Zijn werk omvat beelden in steen, metaal en keramiek met zowel figuratieve en abstracte kenmerken. De beelden worden tentoongesteld met begeleidende teksten van dichteres Marja Stolk. Gerben Wierda is van oor sprong industrieel ontwer per en heeft zich, sinds het eind van de jaren zeventig, ontwikkeld als beeldend kunstenaar. In zijn werk zoekt hij naar de meest eenvoudige lijn en vorm, waarmee een emotionele beleving in de ruimte kan worden weergegeven. dit jaar extra aandacht voor Duitse en Iraanse films. De films brengen bezoekers naar alle uithoeken van de wereld en naar alle vormen van geluk, vreugde en drama. Zo zijn er heerlijke cliché films te zien in Schiedam, zoals de romantische film Valentine's Day (Gary Marshall, 2009) met een sterrencast. Waar vele romantische en liefdesverhalen door elkaar lopen en Valen tijnsdag de bindende factor lijkt. Maar ook La Tête en Friche (Jean Becker, 2010), Eat Pray Love (Ryan Murphy, 2010) en Johan Primero (Johan Kramer, 2010) zijn onvervalste feelgood movies met een suikerzoete rand. Tijdens het SuikerZoetFilm- festival staan niet alleen de films centraal, maar ook de beleving. Daarom vindt het festival plaats op bijzondere locaties. In vier dagen tijd wor den er meer dan zestig films gedraaid in het karakteristieke centrum van Schiedam. De Grote- of St. Janskerk, Koren beurs en de Oud-Katholieke kerk zijn bijzondere monumen ten die een unieke entourage voor de films opleveren. Daar naast worden in Galerie Jabelle en Filmhuis Schiedam juist in huiselijke sfeer films vertoond. TOTO:PR De drie molens geven als loca tie een extra dimensie aan het festival. Hier kunnen bezoe kers genieten van korte films. You Tube Ook bieden de molens onder dak een You Tube filmpjes van Schiedammers, die onder steund door de bibliotheek in Schiedam zelf suikerzoete filmpjes gemaakt hebben. Films ondersteund met live muziek of een wijnproeverij maken de beleving van dit Weekend compleet. Meer informatie op de site: www.suikerzoetfilmfestival.nl Museummolen De Nieuwe Palmboom in Schiedam zal voor het eerst in zijn bestaan in de avonduren zijn deuren openen. Op zaterdagavond zijn bezoekers van het SuikerFilm/estival wel kom voor een warm drankje met wat lekkers en worden er trailers vertoond. Wie de kou weer in moet, kan een choco-to-go meene men. Ook De Drie Koornbloemen en De Vrijheid doen mee aan het filmfestival. FOTO: T.SNELLEMAN

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 43