Topkoor uit Zuid-Afrika Lezersactie II II II WGGGNGR II Gratis naar Ahoy Win vrijkaarten voor Nightmare 'Create the Future' T Laatste nieuws op een rij Greep uit de leukste uitjes in de regio Muziek op moeilijke momenten AFSCHEID De heerlijkste recepten vind je op onze site Tien jaar van de straat "3, Schone Schijn in het theater 3, 3< PERCOSSA Rabobank 6-11 januari 2011 Ahoy Rotterdam Programma najaar 2010 Reserveer nu! Altijd actueel de weekkrant.nl woensdag 24 november 2010 Nieuwe Stadsblad pagina 44 Blijf op de hoogte www.deweekkrant.nl Eropuit www.nieuwestadsblad.nl Afscheid www.deweekkrant.nl/webwinkel Lekker eten www. nieuwestadsblad. nl Schiedam Begonnen als brutale schof fies op straat, maar uitge groeid tot een wereldwijde, onbeschrijfelijke theatersen satie: Percossa. Na tien jaar bloed, zweet en tranen, en internationale successen, trakteren deze 'Rebels of Rhythm' het publiek op de show der shows. De percussievoorstelling 10 jaar van de straat is dins dag 30 november te zien in Theater aan de Schie. Gi gantische Japanse trommels worden gecombineerd met minuscule attributen; dam pende sambaritmes wisselen af met oorverdovende stilte; hilarische grappen staan oog in oog met ontroerende bal lads. Onder regie van Karei de Rooij (Mini Maxi) en Hans Mirinaert (Internati onaal Danstheater) gaan de mannen van Percossa tot het uiterste van hun fysieke kun nen, waarbij blauwe plekken en bloedneuzen geen uitzon dering zijn. Toegang 21,00. 1 Meer informatie: www. perscossa.nl Twee Grammy Awards, een Oscar nominatie, het favoriete koor van Nelson Mandela zijn én optreden met de grootste popsterren ter wereld. Het wereldberoemde, Afrikaanse, 26-koppige Soweto Gospel Choir komt zaterdag 27 november naar Theater aan de Schie met de muzikale voorstelling Grace. Van de redactie Schiedam Met deze nieuwe voorstelling kan het publiek rekenen op veel kleurige kostuums, authentieke Zuid-Afrikaanse dans, vrolijk heid en ontroering, maar vooral op prachtige songs en topstem- men waarvan het publiek af wisselend een glimlach óp het gezicht, een brok in de keel én kippenvel krijgt. Met traditionele en eigentijdse nummers treden de zangers op voor volle zalen over de hele we reld en zijn tegelijkertijd ambas sadeurs voor Nelson Mandela's Aids Foundation 46664. In 2009 trad het gezelschap op Soweto Gospel Choir tijdens de Oscaruitreiking, in 2008 en 2009 bracht het koor een nummer ten gehore tijdens de tv-uitzending van de viering van Nelson Mandela's verjaar dag in Londen. Ook is het So weto Gospel Choir samen met Peter Gabriel te horen op de ti telsong van de Disneyfilm Wall- E, waarmee zij genomineerd waren voor een Oscar. Uiteen lopende wereldsterren scharen zich onder de fans van Soweto Gospel Choir, waaronder Op rah Winfrey, Samuel Jackson en Carlos Santana. Bisschop Des mond Tutu is als groot fan zelfs ambassadeur van het koor. Schiedam Eindelijk zijn al die onverge telijke types uit de wereldwij de comedyhit Schone Schijn (Keeping up Appearances) te zien in het theater. Zoals de bazige Hyacinth, haar volgzame echtgenoot Ri chard, haar op seks beluste zuster Rose en haar luie zwa ger Onslow. In deze hilarische comedy krijgt Hyacinth de mogelijk heid om dichter bij de adel in de buurt te komen dan ze ooit geweest is. Ze doet mee aan een wedstrijd rozen kweken. De jury bestaat uit niemand minder dan Prins Charles en de eerste prijs is een persoonlijke rondleiding door zijn prachtige tuinen. Het enige wat onze Lady of the House 'eventjes' moet doen is winnen. Dit blijkt geen eenvoudige opgave. Onlangs is deze toneelver sie in première gegaan en donderdag 2 december, om 20.15 uur, in Thea ter aan de Schie te zien. Toegang 24,00. J Meer informatie: www.schoneschijn.nu Ahoy in Rotterdam dreunt zaterdag 4 de cember op zijn grondves ten. Dan barst Nightma re Indoor los. Het wordt één groot hard, slopend en beukend feest, belo ven de organisatoren. Speciaal voor lezers van deze krant liggen 10 x 2 vrijkaarten klaar voor Nightmare in Ahoy op 4 december. Ga naar www. nieuwe- stadsblad.nl, doe mee aan de prijsvraag en maak kans op vrijkaarten ter waarde van 42,50 euro per stuk. Om ook de nieuwe lichting Hardcore fanaten de kans te geven Nightmare te be zoeken, hebben UDC en Midtown de leeftijdsgrens omlaag gebracht naar 16 jaar. Er is ditmaal gekozen voor een aantal nieuwe namen die voor het eerst op Night mare te horen zijn. Nieuwe helden staan op, de scene is volop in beweging. Daarom heeft Nightmare dit jaar als thema "Create the Future". Lezers maken kans op 10 mare. Een iets progressievere lijn omhoog met een aantal zeer verrassende battles. Maar ook voor de vaste Nightmare-gangers zijn er volop herinneringen op te halen in de Early Old School Area. De line up: Main: Furyan vs Nexes; DJ D vs Nitrogenetics; The Playah vs Mad Dog; Promo (Special Files Set!); Evil Activities Live; 2 vrijkaarten voor Night- FOTO: PR Vince vs Predator; Anger- fist Live; Tieum vs Party- raiser Early: Rotterdam Termi nation Source; DJ Rob vs MC Joe; 75% Dreamteam; Vinyl Junk; Neophyte vs Panic; Delirium; Ruff- neck vs Lenny Dee; Forze DJ Team Ga om kans te maken op vrijkaarten naar www. nieuwestadsblad.nl. Heftig Drumvuurwerk? Humor? Acrobatiek? Geen compromis, geen adempauze, geen genade, maar een bulderende percussie-achtbaan vol rake klappen, scherpe humor en acrobatische capriolen, verpakt in theatrale fijnzinnigheid. Dinsdag 30 november 20.15 - Theater aan de Schie Boek nu de laatste kaarten (v.a. 18,50) op 010 - 2467 467 of via www.theateraandeschie.nl "Anderhalf uur lang bewijst Percossa dat slagwerk vooral ook geestig kan zijn. Een verrukkelijke voorstelling. -AD 6-daagseRotterdam Bos Terpstra Stam Mulder met optredens van Frons Bauer, Jan Smit en Frans Ouijts Titkets: Kassa Ahoy, 0900-2352469 teil®!/*.) of www.zesdaagserotterdam.ni Zondag 28 november Jan Vayne en Petra Berger Zondag 12 december Chris Barber Extra kerstconcert: Don Kosaken Chor le Kerstdag 25 december van 14.30 - 16.30 uur (met pauze) 12,- Kaartverkoop 12.- via de Doelen. Bureau Hanson 010-4225244 en de kantoren van Wegener Media: 010-4699911M.m.v. Wegener Media. Hanson BV, Daamen van Sluis, Kubus self-storage en Electrolux. www.zondagochtendconcerten.nl da

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 44