■■1 Mercedes komt met CLS Shooting Brake Alcoholslot vanaf mei 2011 Nieuwe instapper Subaru Legacy Opel houdt prijzen Ampera onder 45 mille Facelift M.GO maakt brommobiel veiliger Auris Seat en Shakira Passat CC Steeds weer de mooiste occasions Bekijk ook het actuele filenieuws Ontwikkeling van steeds betere auto's Met uw kenteken m' weet u h Toyota's Autonieuws Altijd actueel: de weekkrant.nl Auto van de week www.deweekkrant.nl/auto Verkeersinformatie Achtergronden www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl/auto Betrouwbaarheid www.deweekkrant.nl/auto BtEZSH Subaru verlaagt prijs Legacy. Subaru komt met een nieuwe instapper van de Legacy, de Corporate Edition. Die sedan gaat de prijslijst in voor 28.995 euro en dat is zesduizend euro minder dan het vorige basis model. De Corporate Edition is voorzien van een tweeliter benzinemotor, heeft standaard climate control, elektrisch ver stelbare bestuurdersstoel, lichtmetalen wielen, mist lampen, Vehicle Dynamics Control, cruisecontrol, radio/cd-speler en licht- en regensensor. De Touring Wagon heeft een meerprijs van duizend euro. De Li- neartronic CVT is zonder meerprijs leverbaar. Opel levert de Ampera in ons land vanaf 42.900 euro. Het merk verwacht dat het Nederlandse volumemodel de versie wordt met de rijke stan daarduitrusting en die gaat de prijslijst in voor 44.500 euro. De Ampera kan nu worden besteld en wordt eind 2011 uitgeleverd. De auto kan veertig tot tachtig kilometer volledig emissievrij rijden. Als de accu leeg dreigt te raken en als de auto boven een bepaalde snel heid rijdt, springt een klein brandstofmotortje (range- extender) bij om de accu van stroom te voorzien. Op die manier wordt de actieradius verhoogt tot 500 kilometer. Het opladen van de accu's gaat in drie uur. De Ampera is een vijfdeurs auto en biedt een ruime zit aan vier personen. Comfortabel is het kenmerk van de vernieuwde M.GO. Microcar heeft de M.GO een facelift gegeven. De vormge ving is aangepakt en de brom mobiel wordt voortaan voor zien van een DCI common rail-motor (0,44 liter)Veel aandacht heeft het veiligheids niveau gekregen. Het chassis is versterkt, de brommobiel heeft een derde remlicht en is rondom voorzien van schijfremmen. Microcar levert de New M.GO SXI met DCI motor voor 14.395 euro. De basisversie staat is de prijslijst voor 9.995 euro. Het conceptmodel oogt spectaculair en die kwalificatie kan het productiemodel van de CLS Shooting Brake ook worden toegedicht. De naam Shooting Brake komt uit een ver verleden. Toen werden koetsen gebruikt om wilde paarden te temmen (to Brake in) en om hun beweeglijkheid af te remmen (to Brake)Dat gebeurde met koetsen die niet voor andere doeleinden wer den ingezet. In de jaren zestig en zeventig waren in Groot- Brittannië gemotoriseerde brakes heel populair. Nu wordt het een CLS Shooting Brake en die vraagt om het tegenovergestelde: de bestuur der moet afgeremd worden. Immers de uitstraling van deze koets wakkert het enthousias me juist aan. Mercedes verlegt met het de grens, die zes jaar geleden werd verlegd met dé vierdeurs coupé. De CLS Shooting Brake wordt vanaf 2012 geproduceerd in Sindelfingen. De Volkswagen Fox is bijna aan het einde van zijn levenscyclus. Daarom wordt de model- lijn uitgekleed. Voortaan geen 1.4 benzine- en 1.4 dieselmotor meer. De Fox wordt louter nog geleverd met een 1.2 liter benzinemotor. De kracht van de driecilinder wordt vijf pk opgewaardeerd zodat ie voortaan zestig pk levert Aangezien de Fox niet aan de gestelde normen voldoet, blijft het belasting betalen voor de eigenaar van de kleine Volkswagen. Traditionele maatregelen om het rijden onder invloed terug te dringen hebben steeds min der effect. Automobilisten, die met een hoog alcoholpromil lage worden betrapt, moeten harder worden aangepakt, volgens minister Melanie Schultz van Haegen (Infra structuur en Milieu). Zij wil dat de auto's van die automo bilisten vanaf mei 2011 na een overtreding een alcoholslot op hun auto krijgen. Het gaat om een overtreding met een alco holpromillage van 1,3 of meer wat staat voor zo'n acht tot tien glazen bier. Een alcoholslot is een start onderbreker in de auto waar eerst moet worden geblazen voordat de auto kan worden gestart. Het apparaat meet of er alcohol is gedronken. U kunt alleen wegrijden als het alcoholpromillage lager is dan 0,2 promille. Het alcohol slot kan in elke auto worden ingebouwd en door iedereen worden bediend. Het alcoholslot wordt inge voerd met een alcoholslot- programma (ASP). Het ASP bestaat uit een blaasapparaat met een startonderbreker (alcoholslot) en een begelei dingsprogramma. Het ASP is bedoeld voor zware alcoho lovertreders die veroordeeld zijn voor rijden onder invloed van alcohol. De kosten (1.000 tot 2.000 euro) voor het alco holslot zijn voor rekening van de alcoholovertreder. Met de maatregel wil Schultz van Haegen het aantal ver keersdoden waarbij alcohol in het spel is terugdringen. Rijkswaterstaat heeft dertig Toyota's Full Hybrid Auris aangeschaft. Een welover wogen keuze, zegt een woordvoeder. "De Full Hybrid Toyota Auris heeft een zeer lage uitstoot, is betaalbaar, compleet en heeft ook nog eens een lage integrale kilometerprijs." Zangeres Shakira is opnieuw ambassadeur geworden van Seat. De uitstraling van de zangeres sluit naadloos aan bij onze kernwaarden, sportief, jong en design, onderbouwt Seat de keuze voor de Colombiaanse zangeres. De 'The Sun Comes Out', de tournee van Shakira, wordt door Seat gesponsord en doet ook ons land aan. Op 1 december verzorgt Sha kira een optreden in Ahoy, Rotterdam. Als onder deel van de promotionele overeenkomst heeft Seat een 'Good Stuff-campagne ontwikkeld. De Passat Sedan en Variant zijn vernieuwd maar dat be tekent niet dat er een nieu we CC-uitvoering komt. Wel heeft Volkswagen het motorenaanbod van de CC gewijzigd. De 2.0 TSI (210 pk) komt in de plaats van de 2.0 liter met 200 pk. De 2.0 BlueTDI gaat verdwijnen en daarvoor in de plaats komen de 2.0 TDI (140 pk) en de 2.0 TDI (170pk).

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 47