Aftrap herinrichting wijkpark Spaland Avondopenstelling museummolen tijdens Suikerzoet Filmfestival Wijkoverleg Schiedam Woudhoek iirWH» Bekendmaking inschrijving supermarkten voor zondagavondopenstelling 4- Oprichten en opheffen gehandicaptenparkkerplaats Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket op Schiedam.nl Digits Loket Op basis van artikel 6 van de Verordening Winkeltijden Schiedam kan de gemeente Schiedam ontheffing verlenen voor 1 winkel die 'uitsluitend oj hoofdzakelijk eten en drinkwaren verkoopt' op 15.000 inwoners. In de prak tijk betekent dit 5 ontheffingen. Aangezien de avondwinkel aan de Broers- vest sinds 2003 een ontheffing voor onbepaalde tijd heeft ontvangen zijn er in 2011 in totaal 4 ontheffingen te verlenen. Indien u binnen genoemde doelgroep valt en in aanmerking wenst te komen voor een ontheffing dient u dit per brief aan het college van burgmeester en wethouders kenbaar te maken. Deze brief moet u voor 5 december 2010 sturen naar: College van burgemeester en wethouders Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Brieven die na genoemde datum binnen komen worden niet meer in behande ling genomen. De procedure daarna is als volgt: - De ontvangen aanvragen worden getoetst op openbare orde aspecten, - De aanvragen met een positief advies worden per gebied verzameld. - Een gebiedsindeling wordt gemaakt op basis van de aanvragen. - In december vindt een openbare loting plaats in het stadskantoor in Schiedam door een notaris. gemeente Schiedam Donderdagmiddag 18 november verrichtte wethouder Ad Hek man, van onder andere Openbare Ruimte, het officiële startsein voor de herinrichting van het wijkpark Spaland. Een groep bewoners en medewerkers van het project waren daarbij aanwezig. De handeling van wethouder Hek man markeert het begin van de eer ste projectfase: het ontruimen van het noordelijke deel van het oude Wijkpark Spaland. De totale ontrui ming duurt naar verwachting tot de cember 2010. De tweede projectfase, de inrichting van het nieuwe Wijk park Spaland, staat gepland voor het begin van het volgend jaar en loopt door tot de zomer van 2011. H Foto: Roel Dijkstra Museummolen De Nieuwe Palmboom opent vrijdag avond 26 en zaterdagavond 27 november voor het eerst in zijn bestaan in de avonduren zijn deuren voor het publiek. Aanleiding hiertoe is het Suikerzoet Film festival waar dit jaar, ook voor het eerst, enkele molens aan meedoen. Het Suikerzoet Filmfestival vertoont in drie molens een deel van haar programmering. In molen De Drie Koorn- bloemen en in molen De Vrijheid zullen op donderdag, vrijdag en zaterdag korte films worden vertoond. Museummolen De Nieuwe Palmboom Museummolen De Nieuwe Palmboom opent haar deuren op vrijdag- en zaterdagavond. Verkleumde festival gangers zijn van harte welkom om op te warmen on der het genot van een warm drankje met wat lekkers. Er worden trailers en korte films vertoond. Voor wie weer de kou in moet naar de volgende filmlocatie is er een 'Choco to go'. Daarnaast kan men natuurlijk de mo len zelf bezoeken en genieten van het nachtelijk uitzicht over de stad vanaf de balie. I Foto: T. Snelleman Het wijkoverleg van de wijk Woudhoek vindt plaats op: Datum: Dinsdag 30 november 2010 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Tijd: van 19.30 uur tot 22.00 uur Agenda 1Opening en introductie nieuwe wijkprocesmanager Chris Stuart 2. Toelichting Wethouder Groene over de plannen rond rijksweg A4 Wethouder Groene is graag aan wezig op het wijkoverleg om u verder te informeren over de A4. Hij heeft in de commissievergadering van oktober aangegeven dat hij de wijkoverleggen van Groenoord en Woudhoek gaat bezoeken. 3. Verslag bijeenkomst 7 september 2010 4. Stand van zaken vouchers 5. Stand van zaken wijkbudget 6. Wijkjaarprogramma 2011 7. Voorbereiding oud en nieuw 2010-2011 8. Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties 9. Rondvraag Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces manager, de heer Marcel Kreuger. Hij is telefonisch bereikbaar op 010 - 219 10 27 of per e-mail op m.kreuger@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aan melden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwik keling, telefonisch bereikbaar op 010 - 219 10 23 of per e-mail op l.jongebreur@schiedam.nl. Aan de verleende ontheffingen zijn een aantal voorwaarden verbonden: - Een zondagavondopenstelling betekent dat de winkel open mag van 16.00 uur tot maximaal 21.00 uur. - Een supermarkt die ontheffing voor zondagavondopenstelling ontvangt mag ook op koopzondagen niet eerder open dan 16.00 uur. - Wanneer van een ontheffing langer dan 4 zondagen achtereen geen gebruik wordt gemaakt, wordt de ontheffing ingetrokken. - Aan iedere ontheffing afzonderlijk kunnen voorwaarde gekoppeld worden bijvoorbeeld ten aanzien van laden en lossen, gebruik winkelwagentjes, parkeren. - De ontheffingen zijn voor bepaalde tijd, maximaal 1 jaar. Vaststelling van nieuw beleid rondom koopzondagen kan ertoe leiden dat de ontheffing wordt ingetrokken. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 22 november 2010: Prinses Beatrixlaan ter hoogte van nummer 20,3121 JN Wij wijzen u erop, dat belanghebbenden op grond van de Algemene wet bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekend making een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunnen indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen yan een voorlopige voorziening in te dienen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. A. Baglieto, telefonisch bereik baar op 010 - 219 18 06. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeen telijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 24 november 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. m m m m

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6