hockeyvereniging Asvion Renske de Bruin winnares Schiedamse schrijfwedstrijd Politiek is leuker als je weet hoe het werkt! Geef u op als Gast van de Raad! www.schiedam.nl Gemeenteberichten 1 1 Waturlcunct^rAcvolfl Bouwzaken 24 november 2010 nummer 47 Pagina 2 Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende bouwvergunningen Verzonden 15 november 2010 Kortlandstraat 15 KL 1, 3117 NA Raoul Wallenbergborg 4, 3124 TJ Verzonden 18 november 2010 Nieuwe Waterwegstraat 52, 3115 HE Een laad- en lossteiger plaatsen Dakkapel plaatsen Een onderheid terras plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Ontwerpbestemmingsplan Oost Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam maken ingevolge het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat met ingang van 25 november 2010 het ontwerp bestemmingsplan "Oost" met de bijbehorende stukken voor een ieder ter inzage ligt. Aanleiding In het kader van de actualisering van bestemmingsplannen is een nieuw bestemmingsplan "Oost" ontwikkeld. Doel van het actualiseringstraject is te komen tot juiste juridische kaders die inspelen op de huidige situatie. Met dit plan wordt een beoogd een conserverende regeling te bieden voor het grootste gedeelte van het plangebied: de bestaande woonwijken. Plangebied Aan de zuidkant wordt het plangebied begrensd door de Couwenhoven- straat, aan de oostkant door de Hogebanweg en aan de noordkant door de Horvathweg. Aan de westkant wordt de plangrens gevormd door de Singel en de achterzijde van de bebouwing aan de Broersvest. Ter inzage Het ontwerp-bestemmingsplan met de bijbehorende stukken ligt vanaf 25 november 2010 gedurende 6 weken ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. De Stadswinkel is van maandag tot vrijdag zonder afspraak geopend van 9.00 uur tot 13.00 uur. Met afspraak is de Stadswinkel op maandag, woensdag en donderdag geopend van 14.00 uur tot 20.00 uur en op vrijdag van 14.00 uur tot 17.00 uur. Ook kunt u het ontwerpbestemmingsplan digitaal raadplegen op: www.ruimtelijkeplannen.nl. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk of mon deling zienswijzen tegen het ontwerp-bestemmingsplan kenbaar maken bij de Gemeenteraad, t.a.v. Afdelingsmanager Ruimtelijke Ontwikkeling, Vastgoed en Grondzaken, postbus 1501,3100 EA te Schiedam. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel. Mededelingen Omgevingsrecht Met ingang van 1 oktober 2010 is de WABO van kracht geworden. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 9.00 uur t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 uur t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 uur t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Aanvragen Burg. Knappertlaan 138, 3117 BE met de activiteit kappen, het kappen van een berk en het planten van een nieuwe berk, d.d. 15 november 2010. Hargplein, 3121 VB met de activiteit bouwen en kappen, het kappen en verplanten van bossen t.b.v. ophoging Hargplein, d.d. 17 november 2010. Heijermansplein 246, 3123 LM met de activiteit bouwen, het plaatsen van een dakkapel, d.d. 15 november 2010. Lange Nieuwstraat 177B, 3111 AJ met de activiteit bouwen, het plaatsen van een kozijn, d.d. 11 november 2010. Ringerstraat 18, 3125 BP, Van Heekstraat 10, 3125 BN en Ruijsstraat 11, 3125 BR met de activiteit slopen, diverse sloopwerkzaamheden i.v.m. reeds verleende bouwvergunning, d.d. 18 november 2010. Schiedamsedijk 181, 3117 HA met de activiteit kappen, het kappen van een Kronkelwilg, d.d. 16 november 2010. W.H. Vliegenstraat 16-68, 3118 TP met de activiteit slopen, het slopen van een dak, entree en galerijhekken, d.d. 18 november 2010. H Foto 's: Jan van der Ploeg Wethouder Ad Mostert van Sport en Recreatie heeft op zondag 21 no vember het waterkunstgrasveld van hockeyvereniging Asvion officieel in gebruik gesteld. Asviondat dit seizoen haar 75-jarig bestaan viert, is naast Hockeyclub Rotterdam de enige club in de regio die beschikt over dergelijke velden. Dit type kunstgrasveld biedt veel voordelen. Naast een hogere spelintensiteit komen hockeytechnieken op een waterveld beter tot hun recht. Een waterkunstgras heeft een toplaag bestaande uit een mat waarin groene (veld) en witte/gele (belij ning) kunststofvezels geweven zijn. Onder deze toplaag bevinden zich verschillende funderingsconstructies die het schokabsorberend vermo gen verhogen. Daarmee wordt het spelcomfort vergroot en de kans op blessures verminderd. De aanleg van het veld is mede mogelijk gemaakt doordat de gemeente Schiedam garant staat voor een deel van de financiering van het nieuwe hockey veld van Asvion. Renske de Bruin uit Soest is de fjordentochtje. Op de tweede en winnaar geworden van de Schrijf- derde plaats eindigden respectie- wedstrijd Piet Paaltjens 2010. velijk Lutek Dabrowski (Rotter- Zij schreef het verhaal Een dam) en Wiebe Brouwer (Diemen). De winaars kregen hun prijs, een kunstwerkje van het Schiedamse kunstenaarsduo SAGE, uit handen van cultuurwethouder Wil Vissers. Om meer contact te krijgen met inwoners van gemeente Schiedam geven de raadsleden een 'kijkje in de keuken' van de gemeente raad. De gemeenteraad wil graag de spelregels van de politiek uit leggen en nodigt u uit als 'Gast van de raad'. Voorafgaand aan de raadsvergade ring wordt u ontvangen door bur gemeester W.M. Verver-Aartsen, een aantal raadsleden en de griffier J. Gordijn. Raadsleden vertellen over het werk van de gemeente raad, geven uitleg over de gang van zaken tijdens de gemeenteraads vergadering en geven een toelich ting op de onderwerpen die op de agenda staan. Vanaf de publieke tribune volgt u de raadsvergadering. In de pauze en na afloop kunt u de raadsleden en collegeleden aanspreken. Na af loop horen raadsleden graag hoe u de raadsvergadering heeft ervaren. Een Gast van de Raad schrijft: "...Met veel plezier heb ik een kijkje kunnen nemen in de keuken van de gemeenteraad, maar was Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 219 1111 Stadswinkel, Stadserf 1 Fax: (010) 473 70 21 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl Eindredactie Gemeente Schiedam bovenal vereerd door de tijd die de raadsleden en de burgemeester vrij hielden om ons wegwijs te maken in de bestuursvorm van Schiedam. ...Ik heb een goede indruk gekre gen van de raad en bewonder alle raadsleden die zich zo inzetten voor hun Schiedam, niet alleen voor de stad maar vooral voor de mensen die daar leven en wonen..." Wilt u zich aanmelden als 'Gast van de raad'? Stuur dan een e-mail naar griffie@schiedam.nl. Wethouder Wil Vissers met de winnares van de eerste prijs, Renske de Bruin. Foto: Greet van Norde Onder andere het optreden van Pia de Jong maakte de bekendmaking van de prijswinnaars van de Schrijf wedstrijd Piet Paaltjens 2010 op zon dag 14 november tot een geslaagde gebeurtenis. Zij won in 2006 de eerste prijs en heeft inmiddels twee boeken uitgebracht. Haar laatste boek Dieptevrees verscheen in ok tober. Verhalenbundel De twintig besta verhalen, die de jury dit jaar uit de 240 inzendingen koos, zijn gepubliceerd in een spe ciale verhalenbundel. Het boekje is te koop voor €7,50 bij de vestigingen van Bibliotheek Waterweg en de boekhandels Post Scriptum en J.S. van Leeuwen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 7