501IECAM ïiiill Wethouder Siljee bij Stedenestafette Wethouder Vissers opent expositie over watersnoodramp 1953 Het jaar van Chopin Openstelling Wmo-loket met ingang van 1 december Informatieavond over de Wmo Lees ook het weblog van Te vinden via www.schiedam.nl burgemeester Verver-Aartsen gemeente Schiedam «^jljOLIL De Europese Commissie heeft 2010 uitgeroepen tot Europees Jaar van de bestrijding van armoede en so ciale uitsluiting. Om hier meer bekendheid aan te geven, is deze maand in Nederland een Stedene stafette. Ook gemeente Schiedam doet mee aan deze estafette en hield een bij eenkomst in Kringloopwinkel 'Het Goed'. Met deze conferentie wil ge meente Schiedam organisaties in de stad prikkelen en enthousiasmeren om samen de strijd aan te gaan tegen armoede en sociale uitsluiting. Ver sterking, vernieuwing en verbetering van de lokale samenwerking zijn het uiteindelijke doel. Wethouder Siljee H Foto's: Jan van der Ploeg hield een toespraak over de rol van Schiedam hierin en zijn visie op de aanpak. Op maandag 29 november om 17.00 uur opent wethouder Wil Vis sers een expositie over de waters nood van 1953 vanuit Schiedams perspectief. Deze is gemaakt en ingericht als stageproject door acht leerlingen van SG Schravenlant. Van hun bevindingen hebben ze een kleine expositie gemaakt die tot 7 januari 2011 in het Gemeentear chief Schiedam te zien is. De leerlingen van de 4e klas van het Schravenlant maken uitgebreid kennis met het gemeentearchief doordat ze een week lang in tweetal len onderzoek doen. Zo bekijken ze een polygoonjournaal van februari 1953, lezen ze Schiedamse kranten, historische tijdschriften en boeken waarin verslag wordt gedaan over de watersnood en doorzoeken de leer lingen verschillende archieven. Vier groepjes hebben elk hun onderwerp: de watersnood in de Gorzen op. 1 februari 1953, het onderbrengen van de evacués in Schiedam, hulpacties in de vorm van inzamelingen van geld en goederen voor de waters noodslachtoffers en de .bouw van de Deltawerken in Schiedam. Interviews De leerlingen voegen ook iets toe aan de archieven; interviews met betrok kenen. Zo spreken ze met Schiedam mers die tijdens die februarinacht angstige momenten hebben meege maakt omdat ze bijvoorbeeld hun huis niet uit konden. Maar ook met een oud-verpleegkundige die gehol pen heeft in Oude-Tonge (één van de zwaarst getroffen dorpen op Goeree- Overflakkee) en die meegereisd is met de evacués. Foto's In Schiedam hebben ongeveer der tienhonderd evacués opvang gevon den. Daarnaast zijn er veel hulpacties op touw gezet voor het rampgebied. Veel is vastgelegd in het archief van het watersnoodcomité. Heeft u nog materiaal (foto's, documenten en dergelijke) over de watersnood van 1953 liggen en wilt u dit schenken of uitlenen, neem dan contact op met Caroline Nieuwendijk via telefoon nummer 010-219 1943 of per e-mail op c.nieuwendijk@schiedam.nl. GEMEENTEARCHIEF Het Gemeentearchief Schiedam is op maandag geopend van 13.00 tot 17.00 uur en op de overige werk dagen van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt öhs vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stads kantoor, Stadserf 1Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl. Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. 2010 staat in het teken van het tweehonderdste geboortejaar van Fryderyk F. Chopin. Deze Poolse componist en virtuoos pianist uit de romantiek werd geboren op 1 maart 1810 in Zelazowa Wola. In het kader van dit bijzondere jaar vindt op woensdag 1 december de onthulling van een buste en een Chopinconcert plaats. Onthulling buste In het kader van het jaar van Chopin heeft de ambassade van Polen gemeente Schiedam een buste van de componist cadeau gedaan. Op woensdag 1 december om 16.00 uur wordt de buste van Chopin ont huld door een vertegenwoordiger van de Poolse ambassade in het bijzijn van wethouder Wil Vissers (cultuür). De buste heeft een plek gekregen in Park Groenoord bij de pas aange legde jeux-de-boules-baan. Chopinconcert 's Avonds kunt u genieten van een Chopinconcert in de Grote Kerk, Lange Kerkstraat 36. De entree is gratis. Er staan werken van Cho pin, Liszt, Wieniaski en Penderecki op het programma. Hoogtepunt van de avond is een uitvoering van het fameuze eerste pianoconcert van Chopin. Pianist Wojciech Waleczek zal dit samen met het Maastrichts Conservatorium String Quartet uitvoeren. Het concert wordt u aan geboden door de Poolse ambassade en gemeente Schiedam. Concept vergunning Drank- en Horecavergunning Stichting SWS Welzijn, Wijkcentrum de Blauwe Brug, wijk centrum de Erker, wijkcentrum Zuid, wijkcentrum Oost, wijkcentrum Dreesplein Namens het bestuur van Stichting SWS Welzijn, een paracommerciële instelling (stichtingen of verenigingen, die zich richten op activiteiten van recreatieve, sportieve, sociaal-culturele, educatieve, levensbeschouwelijke of godsdienstige aard) is voor de bovengenoemde wijkcentra een aanvraag voor een nieuwe Drank- en Horecavergunning ingediend in verband met de wijziging van de leidinggevenden. De concept vergunningen op grond van artikel 3 van de Drank- en Horecawet liggen vanaf woensdag 24 november 2010 gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1, Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Met ingang van 1 december heeft het Wmo loket dezelfde openings tijden als de gehele stadswinkel: - Maandag tot en met vrijdag van 9.00-13.00 uur vrije inloop - Maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 14.00-17.00 uur op afspraak. U kunt hiervoor bellen 2191111 - Maandag, woensdag en donderdag na 17.00 op afspraak. U kunt hiervoor bellen 2191410 of 2191412 (voor 17.00 bellen) Bent u slecht ter been dan kunt u bellen voor een huisbezoek. U kunt bellen met 010-2191410 of 1412. Vanaf 01-01-2011 is het telefoonnummer waarop de gemeente voor afspraken bereikbaar is: 14010 Bij het Wmo-loket in de Stadswinkel kunt u terecht voor alle vragen en aan vragen die met de Wmo te maken hebben. Daarbij gaat het onder andere om: Vervoersvoorzieningen Rolstoelen en scootermobielen Aanpassingen aan de woning Hulp bij het huishouden Maaltijdvoorzieningen Vrijwilligerswerk en mantelzorg vragen over jeugd en opvoeding Maatschappelijke hulpvraag E-mail: wmo@schiedam.nl. Op maandag 29 november informeert wethouder Maarten Groene de gemeenteraad over de ontwikkelingen in het kader van de Wet maatschap pelijke ondersteuning (Wmo). Er wordt nadrukkelijk stilgestaan bij de gevolgen van die ontwikkelingen voor gemeente Schiedam. U kunt, wanneer u hiervoor belangstelling heeft, de bijeenkomst bijwonen. Voor meer informatie over de bijeenkomst kunt u contact opnemen met de griffie van gemeente Schiedam, telefonisch bereikbaar op 010 - 219 10 45 oi per e-mail op griffie@schiedam.nl. Informatiebijeenkomst Wmo Wanneer: maandag 29 november 2010 Waar: Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 Aanvang: 20.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 8