Les in ontwikkelingshulp reis naar Met elkaar op de planken Ruim 1000 spelletjes en vragen ■wn m'w Actueel Blijf op de hoogte van al het nieuws Nieuws Als eerste op de hoogte Wat is er bij u in de buurt niet pluis Eerste plaats Orkest Wilton Kerkdiensten Leerlingen veilen klusjes om geld in te zamelen Postzegelveiling Bloemenavond Rijnmond krijgt 25.000 jongeren te logeren D< Tienermoeders Pepernootdisco Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 1 december 2010 Nieuwe Stadsblad pagina 17 Brain Trainer Politieberichten www.nieuwestadsblad.nl www.deweekkrant.nl www.nieuwestadsblad.nl Hersteld Hervormde Ge meente, Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61 - 63. Zondag zijn er diensten om 10.00 en 16.30 uur, voorganger ds. N. van der Want. Hersteld Hervormde Ge meente 10.00 uur in het Ac cent College, kand. J. Kooij en om 17.00 uur in de Grote Kerk, ds. J. Beider. In de St.Jan de Doper - Vi- sitgatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99, gaat Pastor Coert Biesjot voor in de eucharistie. Zater dag 17.00 uur met pianomu ziek van Jan Meisters, zondag 11.00 uur met samenzang o.l.v. Wim v.d.Steen. Zondag zijn er bij de Pro testantse Kerk diensten om 10.00 uur: Magnalia Dei- kerk Ds. J. v.d. Peppel. Vaste Burg Ds. T. Smit. Dorpskerk: Ds.M. Rus- schen - jeugddienst. De Ark Pastor A.v.d.Bos - m.m.v. Oostercantorij. Op vrijdag 3 december in de Grote Kerk vanaf 12.30 uur meditatie en middaggebed. Diensten bij de Neder lands Gereformeerde Kerk, Westvest 30, zondag om 9.30 uur voorganger: ds. F.H.Blokhuis, 16.30 uur voorganger: drs H.J. Bruins, heilig avondmaal. In de Kapel van Franke- land, Sint Liduinastraat 10, is er zondag om 10.00 uur Eucharistieviering. Kapel van Frankeland: zondag 10 uur eucharistie viering, voorganger Pater A Heeren. m.m.v. het Liduin- akoor Bij de Vrijzinnige Geloofs gemeenschap, Westvest 90, is er zondag een dienst om 10.30 uur voorganger is: Ds. R.F. Philipp. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Ge zongen Hoogmis, predicatie pastoor P.M. Vismans. In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 11.00 uur dinsdag om 9.15 uur: eu charistieviering. www.deweekkrant.nl/webwinkel Schiedam In februari gaan acht leer lingen en vier docenten van het Stedelijk Gymnasium Schiedam een reis naar het dorp Kanel in Senegal maken. Zij doen dat in het kader van ontwikkelingssamenwerking. Iris Luijten P Schiedam Het hoofddoel van de reis is om leeftijdsgenoten te ontmoeten. Proeven van eikaars cultuur. In zicht krijgen in overeenkomsten en verschillen van leefomstan digheden en scholing van het dorp en het volk waar de school sinds 2001 mee verbonden is. De motivatie van de leerlingen om mee te gaan loopt uiteen, maar allemaal voelen ze zich betrokken. "Culturen beleven vind ik interessant en dat wilde ik altijd al. Dit is een mooie kans voor me", zegt Chani. Ervaring Luuk wil graag nieuwe ervaring opdoen. In een land als Senegal leer je te 'overleven' op een heel andere manier en dat is een bij zonder ervaring", vertelt hij. Voor Max is dit een uitgelezen kans, want hij heeft grootse plannen in de toekomst. "Ik wil graag zien hoe ze leven, maar Chani'Culturen beleven vind ik interessant. Dit is een kans.' ook contacten leggen om even tueel in de toekomst iets op te zetten. Daarnaast moet je eerst onderzoek doen naar de behoef te van de mensen daar om ze de juiste hulp te bieden." Veiling Om geld in te zamelen houdt de school acties als een loterij en voetbaltoernooi. Maar de meest smakelijke en feestelijke actie is het benefietdiner waar je kunt genieten van een Turks buffet en muziek gespeeld door leerlingen. Tijdens het diner is er een veiling. Je kunt bieden op spulletjes, maar ook op diensten zoals muziekles, babysitten, Sint en Piet, etc. to uuu.senegym.nl Schiedam Orkestvereniging Wilton heeft zondag de eerste plaats behaald op een concours in Eibergen. Wilton kwam tij dens dit concours in de eerste (en hoogste) divisie uit. Ge speeld werd het symfonisch gedicht 'De Zeven Wereld wonderen' van de jonge Ne derlandse componist Alex Poelman. Het concours werd georga niseerd door de Koninklijke Harmonie Euphonia uit Ei bergen en de Koninklijke Nederlandse Federatie voor muziekgezelschappen Schiedam De verzamelaars van post zegelvereniging Philatelica Rotterdam komen donder dag 9 december bijeen in het bijgebouw van de hervormde kerk aan het Noordeinde 4 in Schiedam-Kethel. Er is weer een veiling en ook de zoge naamde stuiversboeken zijn aanwezig. Ervaren verzame laars verstrekken desgewenst advies. Ook niet-leden zijn weer welkom. Aanvang 20 uur, publiek kan vanaf 19.30 uur de aanbiedingen bekij ken. Schiedam Harmonia-Schiedam houdt maandag 6 december een bloemenavond. Medium Wim Warbout doet zijn hel derziende waarnemingen aan de hand van de bloemen (in een vaas), die bezoekers meebrengen. Aanvang 19.45 in het Wijkcentrum Drees- plein. Toegang 6,00 euro. Aan de redactie. Maar liefst 90 kinderen spelen 8 december de voorstelling 'Oliver Twist' Het doel is om wederzijds begrip en respect te creëren bij leerlingen met verschillende achtergronden. Deelnemende scholen zijn De Gravin Aleida, De Wieken, De Troubadour en St. Willibrordus. Kaarten te koop bij wijkcentra en het theater. FOTO: MONIEK STRENG Schiedam Zo'n 25.000 jongeren uit heel Europa komen tussen Kerst en Nieuwjaar naar Rotter dam voor de Christelijke jon gerenontmoeting Taize. Om alle buitenlandse gasten een slaapplaats te bieden zijn de kerken op zoek naar gastge zinnen in Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis. De jongeren zijn tussen de 18 en 35 jaar. Zé komen aan op 28 december aan en vertrek ken op nieuwjaarsdag ver trekken ze weer. De ontmoeting wordt geor ganiseerd vanuit een Frans klooster, in Taizé, een dorp in Bourgogne, waar zo'n honderd (katholieke en pro testantse) broeders wonen en werken. Jaarlijks ontvangt dit klooster duizenden jongeren, vooral in de zomermaanden. In de winter trekken de broe ders van Taizé elk jaar naar een grote Europese stad. Zo waren er ontmoetingen in steden als Hamburg, Brussel, Boedapest en Wenen. In Schiedam zijn drie gastker- ken.-De Grote of Sint Janskerk doet mee, evenals de St. Jan-Vi- sitatiekerk in Nieuwland en de Ark in Schiedam-Noord. Mo menteel zijn er door deze kerken zo'n tweehonderd slaapplaatsen gevonden. Dat moeten er meer worden, menen de werkgroepen die de ontmoeting voorbereiden, want er is nog een groot tekort. De kerken doen daarom een beroep op Schiedammers om gastgezin te zijn voor één of meer jongeren. Het gaat om een slaapplaats en een ont bijt. En indien mogelijk, een maaltijd op oudejaarsavond. De jongeren zijn de hele dag weg. 's Morgens zijn ze in gastkerken, voor viering en ontmoeting. Verder blijven ze de rest van de dag in Rot terdam, in en rond Ahoy. Ze hebben een matje en een slaapzak bij zich en verlangen geen luxe. Gastgezinnen kunnen zich aanmelden via taize pknschiedam.nl afkijk op www.taize-rdam.nl Schiedam Zondag 5 december wordt opnieuw een bijeenkomst gehouden speciaal voor tie nermoeders. Deze bijeen komst vindt plaats van 13.00 tot 17.00 uur in peuterspeel zaal OKC in SWS Wijk, centrum Dreesplein. Deze bijeenkomst wordt samen met Orselien Kameron (van Orserre) georganiseerd. Toe gang en deelname zijn geheel gratis. Schiedam De kinderdisco in Wijkcen trum Dreesplein staat vrij dag 3 december in het teken van Sinterklaas. Het thema is 'Pepernoten'! Het kinder werk van SWS Welzijn orga niseert deze gezellige disco voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. Van 19.00 tot 21.00 uur kan iedereen uit z'n dak gaan op Sinterklaasliedjes. Onder tussen krijgen de kinderen limonade en een cadeautje. Entree 1 euro.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 17