Dans van wereldklasse Knipoog naar Agatha Christie TUrine werpt uitzonderlijk licht op wortels van voodoogeloof Gelaarsde Kat: musical voor hele gezin Patatje Kunst en meer in bibliotheek Stadserf Moordenaar probeert zijn leven op te pakken Walt Disney presenteert Rapunzel Traditionele kerstcircus slaat tenten op Wielerspektakel en entertainment komen samen Elk weekend meer tips voor een uitje op Wijktheater Dé Agenda Altijd actueel: de weekkrant.nl Filmtip www.pathe.nl Verwacht www.kerstcircus.nl Zesdaagse www.zesdaagserotterdam.nl Meer agenda www.deweekkrant.nl In het stoffige plaatsje Bethle hem loopt alles in het honderd. Timmerman Jozef en zijn hoogzwangere vriendin Maria vinden nergens een plek om te slapen. Drie wijzen uit het Oosten weten de weg niet. Ondertussen raakt de plaatse lijke schaapherder steeds de tel kwijt. Terwijl reddende engel Gabriël naar de aarde afdaalt om orde op zaken te stellen, komt de beroemde misdaadro manschrijfster Agatha Christie aan in een herberg met wel heel merkwaardig personeel. 'Moord in de Kerststal' is een onvervalste knipoog naar de spannende speurneusverhalen van Agatha Christie. Valse profeten en langverwachte verlossers, schaapjes en ka melen, een os en een ezelin, aartsengelen en alibi's, logische verklaringen en mysterieuze mirakels.Moord in de Kerst stal is een bloedstollende en hartverwarmende voorstelling voor de hele familie, met veel zang en dans.Na voorstellin gen als 'Lang en gelukkig' en 'Snorro', de gemaskerde held ÜU maakt regisseur Pieter Kramer met Moord in de Kerststal opnieuw de familievoorstel ling van het Ro Theater. De ruim achtentwintig rollen in Moord in de Kerststal worden gespeeld door acteurs Arjan Ederveen, Wart Kamps, Ro gier Philipoom, Meral Polat, Bart Rijnink, Remko Vrijdag en Jack Wouterse. Première op 18 december in de Rotterdam se Schouwburg. I Speellijst en kaartverkoop via www.rotheater.nl Choreograaf Bons Elf man brengt 'Onegin', een dansvoorstelling gebaseerd op de gelijk namige opera van Tsjaikovski. Als één van de weinige hedendaagse choreogra/en wordt Ei/man met zijn gezelschap omarmd door zowel kenners als mensen die voor het eerst een balletvoorstelling bezoeken. 'Onegin' gaat 14 december in première in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam, om daarna het land in te trekken. foto a. sazoni De Kunsthal Rotterdam introduceert 11 december de Belgische fotograaf Gaël Turine met zijn fotoserie over de voodoocultuur in Haïti, Benin en de VS. Tu rine werpt een uitzonderlijk licht op wortels van voodoo die zich via de slavenhan del vanuit Afrika over de wereld verspreid heeft. Hij bezocht tussen 2005 en 2010 diverse ceremonies, pelgrimtochten en ritue len van het voodoogeloof. Dikwijls kiest hij ervoor een tafereel met enige afstand te fotograferen, soms echter kruipt hij dicht op de huid van zijn onderwerp. Het levert een afwisselende foto serie op. Soms is de mystiek haast voelbaar. In Miami staat hij met zijn camera bo venop een priester die rook uitblaast in het gezicht van een in trance verkerende vrouw. Dynamisch en vol Priester, Miami 2009. ontlading is zijn foto van een ritueel bad in de Saut d'Eau waterval in Haïti, waar hij zich middenin begeeft. Dan weer houdt hij gepaste afstand, zoals van de vrouw die geknield voor een metershoge knoestige boom contact zoekt met één van de vele voodoogeesten. De in het Belgische Nieuport FOTO: GAËL TURINE geboren Turine (1972) stu deerde fotografie aan de school voor de beeldende kunsten in Brussel. Hij is staffotograaf van het magazine l'Express en werkt regelmatig voor grote kranten als Le Monde en The New York Times. www.kunsthal.nl Patatje Kunst is gemaakt van driehonderd kleurrijke patatzakken van een snack bar aan de Hoogstraat. Het kunstwerk van Yvon Koopman maakt onderdeel uit van een nieuwe expositie in bibliotheek Stadserf. De filosofie van de kunste nares is helder:" Ik maak objecten van voorwerpen, die een eerdere leven heb ben gehad. Die geef ik een tweede leven. Koopman is ook bekend van de 'stronkies', trottoirpaaltjes van boom stammetjes, op het Willem Dreesplein. Ze deelt de exposi tie deze winter met Marianne Bakelaar, die zich vooral richt op landschapsschilderijen. Het werk van beide kunstenaars is te typeren als kleurrijk. De tentoonstelling is nog heel de winter te zien en loopt tot 22 februari. Bij Véle Vlaardingers een huis aan de Floris de Vijfdelaan is er op zondag 12 december een thea tervoorstelling van het Rotterdamse Wijktheater. De theater ging in gesprek met ouderen om een beeld te krijgen wat deze groep mensen bezighoudt. Het programma bevat naast zang en dans ook scènes over meer serieuze thema's. Een kaartje kost 6,80 en kan besteld worden via info@weh.nl Scene uit A Somewhat Gentle Man. FOTO: PR De Noorse film A Somewhat Gentle Man start op dag dat Ulrik uit de gevangenis wordt vrijgelaten. Hij probeert zijn leven op te pakken maar wordt ingehaald door zijn verleden als zijn vroegere partners in crime zich melden. Hartver warmende film over een man die het levengelaten over zich heen laat komen en alles neemt zoals het is. Donderdag te zien in het Filmhuis Schiedam. filmhuisschiedam.nl Na het succes van 'Roodkapje De Musical' en 'Hans Grietje De Musical' brengt Van Hoorne Theaterpro ducties dit seizoen het prachtige sprookje van 'De Gelaarsde Kat' tot leven. Op dinsdagmid dag 21 december om 14.00 uur is de spranke lende voorstelling te zien in Theater Zuidplein in Rotterdam. De hoofdrol len worden gespeeld door Maud Mulder, bekend van onder meer Idols, en Geert Hoes. Het verhaal vertelt over een arme molenaar die zijn bezittingen verdeelt onder zijn twee zoons. De oudste zoon krijgt de molen, de jongste (Geert Hoes) de kat (Maud Mulder). Het lijkt een oneerlijke verdeling, totdat Maud Mulder is de Gelaarsde Kat. blijkt dat de kat geen gewoon diertje is.De kat vraagt de molenaarszoon om een hoed ep, laarzen enbelooft hem in FOTO: WIM LANSER ruil daarvoor de hand van de Prinses. De molenaarszoon gehoorzaamt en samen trekken ze op avontuur uit. Gaat het de kat lukken om haar belofte na te komen of steekt het gemene tovenaarsduo hier een stokje voor? In een geheel nieuwe, spranke lende voorstelling wordt dit bijzondere sprookje op muzikale en humoristische wijze verteld. Uiteraard krijgt het verhaal weer een geheel eigen wending. Een geweldige voorstel ling vol prachtige decors en swingende muziek voor het hele gezin. Na afloop van de voorstelling staan alle acteurs klaar in de foyer om het publiek de hand te schudden. De musical is in deze regio ook nog te zien in Vlaar- dingen op 9 januari en in Schiedam op 1 mei 2011. Zie ook www.GelaarsdeKat- DeMusical.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 37