JEiiLa Expositie 'Gezien door eikaars ogen' geopend Bijeenkomst voor omwonenden Politiek is leuker als je weet hoe het werkt! Geef u op als Gast van de Raad! Bouwplan Rembrandtlaan/De Genestetstraat gemeente Schiedam Wethouder Ad Hekman (van o.a. Wonenopende woensdag 24 no vember in de Stadswinkel aan het Stadserf de expositie 'Gezien door eikaars ogen'. Bezoekers van de expositie krijgen een inkijkje in de levens van mensen uit Midden- en Oost-Europa, hier en in hun thuisland. De expositie is het resultaat van het MOElander-project 'Welkom in Oost', dat door SWS Welzijn wordt uitgevoerd ter ondersteuning van en bemiddeling met Schiedammers uit Midden- en Oost-Europa. Nadat wethouder Hekman het logo van het MOElanders project had ont huld, opende hij samen met Bart de Leede (directeur SWS Welzijn) de expositie. De expositie is nog tot 10 december te bekijken tijdens de openingsuren van de Stadswinkel. I Foto: Ed Karsseboom De informatieavond over het bouw plan hoek Rembrandtlaan/De Genestetstraat, het project '5 Nieu we Hollandse Meesters', trok 23 november ongeveer vijftien belang stellenden. Naar aanleiding van vragen van bezoekers wordt op 14 december speciaal voor omwo nenden een bijeenkomst georgani seerd. Plannen 5NHM De plannen van '5 Nieuwe Hollandse Meesters' (5NHM) omvatten de sloop van de woningen aan de Rembrandt- laan 38a/b en De Genestetstraat 7-9 en de realisatie van vijf stads woningen met balkon of dakterras. De panden worden gebouwd in Col lectief Particulier Opdrachtgever schap (CPO). Dit biedt eigenaren de mogelijkheid de woning naar eigen idee af te (laten) bouwen, afgestemd op de eigen wensen. De woningen hebben een bruto vloe(oppervlakte van 155 vierkante meter en een richt prijs van 200.000,- vrij op naam. Bijeenkomst voor omwonenden Naar aanleiding van vragen van be zoekers tijdens de informatieavond over het bouwplan, wordt op dins- I Mogelijke gevelbeelden van de hoek Rembrandtlaan/De Genestetstraat. dag 14 december vanaf 19.30 uur speciaal voor omwonenden een bij eenkomst georganiseerd in wijk centrum De Erker, Jan van Avennes- straat 32. Architect Rob Ruoff kan aan de hand van tekeningen en im pressies laten zien hoe de woningen eruit gaan zien en wat dit betekent voor de omwonenden. Vervolgens is er gelegenheid om vragen te stellen. Interesse Meer informatie over het bouw plan aan de Rembrandtlaan/ De Genestetstraat is te lezen op www. urbannerdam.nlHeeft u interesse in het project? Neem dan contact op met Urbannerdam, telefonisch op 010 - 280 64 50 of per e-mail op g.stolwijk@urbannerdam.nl. - Bouwplan Rembrandtlaan Bijeenkomst voor omwonenden Wanneer: Dinsdag 14 december Waar: Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32 Aanvang: 19.30 uur Om meer contact te krijgen met inwoners van gemeente Schiedam geven de raadsleden een 'kijkje in de keuken' van de gemeente raad. De gemeenteraad wil graag de spelregels van de politiek uit leggen en nodigt u uit als 'Gast van de raad'. Voorafgaand aan de raadsvergade ring 'wordt u ontvangen door bur gemeester W.M. Verver-Aartsen, een aantal raadsleden en de griffier J. Gordijn. Raadsleden vertellen over het werk van de 'gemeente raad, geven uitleg over de gang van zaken tijdens de gemeenteraads vergadering en geven een toelich ting op de onderwerpen die op de agenda staan. Vanaf de publieke tribune volgt u de raadsvergadering. In de pauze en na afloop kunt u de raadsleden en collegeleden aanspreken, Na af loop horen raadsleden graag hoe u de raadsvergadering heeft ervaren. Een Gast van de Raad schrijft: "...Met veel plezier heb ik een kijkje kunnen nemen in de keuken van de gemeenteraad, maar was bovenal vereerd door de tijd die de raadsleden en de burgemeester vrij hielden om ons wegwijs te maken in de bestuursvorm van Schiedam. ...Ik heb een goede indruk gekre gen van de raad en bewonder alle raadsleden die zich zo inzetten voor hun Schiedam, niet alleen voor de stad maar vooral voor de mensen die daar leven en wonen..." Wilt u zich aanmelden als 'Gast van de raad'? Stuur dan een e-mail naar griffie@schiedam.nl. Kapvergunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam zijn op 24 november 2010 en 25 november 2010 kapvergunningen verleend voor het rooien van de volgende bomen: Burg. Knappertlaan 249B: Eén Berk met een stamdiameter van 46 cm, de betreffende boom is te hoog. De Vlinderhoven 142: Meerdere bomen kappen in verband met het opho gen van de wijk Hoven. Heijermansplein 4: Eén Berk met een stamdiameter van 28 cm, de boom veroorzaakt veel overlast door uitvallende takken en de boom veel zon wegneemt. Kievitslaan 29: Eén Berk met een stamdiameter van 30 cm, de vitaliteit van de boom is verslechterd en levert hierdoor een gevaarlijke situatie op voor de woning en onderliggend voetpad. Louise de Colignystraat 26: Eén Prunus met een stamdiameter van 35 cm, de boom sterft aan één kant af, want de boom wordt weggedrukt door een boom uit de omgeving. Ook neemt de boom veel licht weg. Louise de Colignystraat 28: Één Iep met een stamdiameter van 30 cm, de boom zorgt voor worteldruk. Vlietlandplein 2: Zeven Elzen (Alnus), acht Esdoorns (Acer) en één Es, de bomen zijn dood, doordat de straat is opgehoogd tijdens de aanleg van de parkeerplaats. Warande: Eén Aesculus Carnea 'Briotii' met een stamdiameter van 23 cm, de boom leidt aan de kastanjebloedingsziekte. Dit zijn besluiten in de zin van de Algemene wet bestuursrecht. Belang hebbenden kunnen tegen deze besluiten, binnen zes weken na bekendmaking daarvan, een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam. Het bezwaarschrift moet onder tekend zijn en ten minste bevatten: a. naam en adres van de belanghebbende; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift is gericht; d.de gronden van het bezwaar; e. een volmacht, indien het bezwaarschrift niet door de belanghebbende, maar door een ander, namens hem, wordt ingediend. U wordt verzocht een kopie van het besluit waartegen het bezwaar is gericht, mee te zenden. Bezwaar tegen deze beslissing heeft geen schorsende werking. Om de rechtsgevolgen te schorsen dient er een voorlopige voorziening aangevraagd te worden bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht, póstbus 50950, 3007 BL Rotterdam. Voor vragen kunt u contact opnemen met mevrouw S. de Held van de afde ling Vergunningen Handhaving onder telefoonnummer: 010- 219 1727 Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1.de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 1 december 2010: Newtonplein, voor pand nr. 4B, postcode 3112 WD Besloten op 1 december 2010: Vlaardingerdijk, voor pand nr. 400, post code 3117 ZW 2. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 1 december 2010: Voltastraat, voor pand nr. 24, postcode 3112 MR Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een ge motiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arron dissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A. Baglieto, tele foonnummer 010 - 219 18 06. kunt het besluit inzien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een ter mijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 1 december 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. C.G. Henkelman

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6