Briljanten bruiloft voor familie Bijl-Steinmann BEDRIJFSRUIMTE NODIG? De raadscommissies i lil ■n Hl Het ondernemersloket alle informatie bij één loket www.schiedam.nl Ontwerpbestemmingsplan Oost Onttrekkingsvergunningen gemeente Schiedam 'AUiw Op 21 november waren de heer en mevrouw Bijl - Steinmann 65 jaar getrouwd. In 1945 gaven zij in de gemeen te Delft elkaar het ja-woord. Burgemeester Verver-Aartsen is bij het briljanten echtpaar op visite geweest en heeft hen namens het gemeentebestuur van Schiedam de gelukwensen overgebracht. I Foto; Jan van der Ploeg Vrijdag van 14.00 -17.00 uur. bedrijfsruimte bestemmingsplannen vergunningen mentor microfinanciering subsidies Openingstijden zonder afspraak: Openingstijden met afspraak: Maandag t/m vrijdag van 09.00 -13.00 uur. Maandag, woensdag, donderdag van 14.00 - 20.00 ui (Dinsdagmiddag en -avond gesloten). Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam, telefoon (010) 219 12 59 info0schiedam.nl 6, 7 en 8 december 2010 6 december 2010 Commissie Samenleving en Bestuur Leiding: de heer H. van der Hoeven Locatie: Aleidazaal van het Stadskantoor Aanvang vergadering: 20.00 uur Extra presentatie: 19.30 uur - presentatie Meerjaren Beheer- en Onderhoudsplan voor sportaccom modaties 2011-2014 (tevens agenda punt) Deze avond spreekt de raads commissie onder meer over: Evaluatie vouchers en wijkbudgetten Door middel van vouchers krijgen bewoners zelf de gelegenheid een project in de wijk te beginnen. Welke maatregelen wil het colle ge nemen naar aanleiding van het evaluatierapport? Een overzicht. Beleid ten aanzien van Schiedamse Antillianen Door het rijk is geld beschikbaar gesteld voor het verminderen van vroegtijdig schoolverlaten, jeugd werkloosheid, criminaliteit en overlast onder Antilliaanse risico jongeren. Het college heeft hier een plan voor opgesteld. Hoe denkt de raadscommissie over dit Plan van aanpak 2010-2014? 7 december 2010 Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer Leiding: de heer H. Hofland Locatie: Aleidazaal van het Stadskantoor Aanvang vergadering: 19.30 uur Deze avond spreekt de raads- commissié onder meer over: Bestemmingsplan "Kethel e.o." Hoe ziet het bestemmingsplan eruit na verwerking van ingediende ziens wijzen op het ontwerp? Uitbreiding gereguleerd parke ren in Schiedam-Oost fase 2 Is het wenselijk om in het hele gebied rondom de Boerhaavelaan geregu leerd parkeren in te voeren? Dit raadsvoorstel wijkt af van de Kadernota Parkeerbeleid 2009-2013. Voormalige Ziekenhuislocatie Burgemeester Knappertlaan Wat is de stand van zaken voor de planontwikkeling van het gebied? Discussie aan de hand van een brief van het college. Stedelijke inpassing A4 Hoe komen we met elkaar tot een goede inpassing van de A4? Welke stappen moeten worden gezet? Discussie aan de hand van een brief van het college. Stichting Openbaar Voortgezet Onderwijs De besturen van het openbaar voort gezet onderwijs Schiedam en Vlaar- dingen gaan per 1 januari 2011 fuse ren. Het personeel én de ouders van leerlingen van het Stedelijk Gymna sium willen aansluiten bij de Onder- wijsstichting Zelfstandige Gymna sia. De gemeenteraad moet hier een besluit over nemen. Brede school basisonderwijs 2011-2014 Het college stelt voor dat alle Schie damse basisscholen zich verder ont wikkelen tot 'Brede school'; ofwel dat zij een koppeling maken met een peuterspeelzaal, dat zij beschikken over schoolmaatschappelijk werk en dat er buitenschoolse opvang aan wezig is. Zeventien scholen krijgen aanvullende subsidie om door mid del van activiteiten kinderen met een achterstand op taal en/of sociale competenties bij te staan. 8 december 2010 Combinatievergadering Commis sie SB en Commissie ROB Leiding: de heer E.M. Gloudi Locatie: Aleidazaal van het Stadskantoor Aanvang vergadering: 20.00 uur Extra presentatie: 19.30 uur - presentatie 'overbewoning' (tevens agendapunt) Deze avond spreekt de raads commissie onder meer over: Overbewoning Evaluatie van de maatregelen tegen overlast van overbewoning. Hoe kan het beleid worden aangescherpt? Wijziging statuten i.v.m. fusie Meer informatie en contact Kijk voor een overzicht van alle agendapunten op www.schiedam.nl. Hier vindt u alle informatie bij de agenda's. Wilt u inspreken? Meldt u hiervoor aan via griffie@schiedam.nl. Kijk voor de spelregels van het inspreken tijdens commissie- en raadsvergade ringen op www.schiedam.nl. Met vragen kunt u contact opnemen met de griffie van gemeente Schie dam via griffie@schiedam.nl of met een commissiesecretaris: de heer J. Pegtel (010 - 219 10 45) of met de heer H.C. Jansson (010 - 219 10 42). Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam maken ingevolge het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat met ingang van 25 november 2010 het ontwerpbestemmingsplan 'Oost' met de bijbehorende stukken voor een ieder ter inzage ligt. Rectificatie Op 24 november 2010 hebben wij bekend gemaakt dat het ontwerp bestem mingsplan 'Oost' vanaf 25 november 2010 gedurende 6 weken voor een ieder ter inzage ligt. Wegens omstandigheden is het niet gelukt om het ontwerp bestemmingsplan 'Oost' op 25 november 2010 digitaal te publiceren. Om die reden wordt de termijn van ter inzage legging met een week verlengd tot en met 12 januari 2011. Ter inzage Het ontwerpbestemmingsplan met de bijbehorende stukken ligt vanaf 25 november 2010 gedurende 6 weken ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. De Stadswinkel is van maandag tot vrijdag zonder afspraak geopend van 9:00 tot 13:00 uur. Met afspraak is de Stadswinkel op maandag, woensdag en donderdag geopend van 14.00 uur tot 20.00 uur en op vrijdag van 14.00 uur tot 17.00 uur. Ook kunt u het ontwerpbestemmingsplan digitaal raadplegen op: www.ruimtelijkeplannen.nl. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen tegen het ontwerpbestemmingsplan kenbaar maken bij de Gemeenteraad, t.a.v. Afdelingsmanager Ruimtelijke Ontwikkeling, Vastgoed en Grondzaken, postbus 1501, 3100 EA te Schiedam. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel. Schiedam kent sinds 1 april 2008 een vergunningensysteem voor het onttrekken van woonruimte. Hiervan is sprake indien woonruimte (een woning, kamers of delen van een woning) door afzonderlijke huishoudens wordt bewoond. Eigenaren van kamerverhuurpanden en particulieren die één of meer kamers verhuren zijn verplicht over een zogenaamde onttrek kingsvergunning te besthikken. Deze vergunning is vereist voor. het omzetten van een zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimten. Wat wordt verstaan onder onzelfstandige woonruimte? -Onzelfstandige woonruimte is woonruimte die geen eigen toegang heeft en die niet door een huishouden kan worden bewoond zonder afhankelijk te zijn van wezenlijke voorzieningen buiten die woonruimte. Wat wordt verstaan onder een huishouden? -Een huishouden is een alleenstaande(l) of twee (2) of meer personen, die een duurzame gemeenschappelijke huishouding voeren of willen gaan voeren. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, telefoon (010) 2191252. Openingstijden: Maandag, Woensdag en Donderdag van 09.00 uur tot 13.00 uur vrije inloop en van 14.00 uur tot 20.00 uur op afspraak. Dinsdagochtend van 09.00 uur tot 13.00 uur vrije inloop 's middags gesloten en vrijdag van 09.00 uur tot 13.00 vrije inloop en 's middags tot 17.00 op afspraak. Verleende onttrekkingsvergunningen: Verzonden d.d. 24 november 2010 Adres: Rembrandtlaan 81 A 3117 VG voor het omzetten van een zelfstan dige woonruimte in vijf (5) onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaapplaatsen; Adres: Hargsingel 1 3121 VH voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in vijf (5)'onzelfstandige woonruimten met tptaal tien (10) slaap plaatsen; N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende onttrekkingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden be sluit mee te zenden. Omdat bet indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 8