Trouwen in Schiedam Behouden vaart voor Hr. Ms. Schiedam Schiedammers kiezen kunst bij 'de Wens van Schiedam' Wethouder Vissers opent expositie over watersnoodramp 1953 Gemeente genoodzaakt te bezuinigen op Wmo www.schiedam.nl Gemeenteberichten 1 december 2010 nummer 48 Pagina 4 Mededelingen Omgevingsrecht Met ingang van 1 oktober 2010 is de WABO van kracht geworden. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de'balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag, van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Aanvragen Admiraal Lucashof 12, 3115 HM met de activiteit bouwen, het bouwen en ingebruikneming van vuurwerkbewaarplaatsen voor het opslaan, ontpak ken en verkopen van consumentenvuurwerk, d.d. 22 november 2010. Burg. Knappertlaan 25,3116 BA met de activiteit slopen, het slopen van het Vlietland Ziekenhuis fase III, d.d. 22 november 2010. De Akkers e.o., 3124 AC met de activiteit kappen, het kappen van 23 bomen, het verplanten van 10 bomen en het aanplanten van 34 bomen, d.d. 18 november 2010. De Akkers 62, 3124 AD met de activiteit bouwen, het plaatsen van een nieuw kozijn of veranderen van een bestaand kozijn, d.d. 22 november 2010. Edisonstraat, 3112 LT met de activiteit bouwen en kappen, reconstructie van de straat, vernieuwen van riolering en één boom kappen, d.d. 23 november 2010. Hoogstraat 190, 3111 HP met de activiteit bouwen en slopen, het plaatsen van een nieuw kozijn of het veranderen van een bestaand kozijn en het slopen van de gevel, de aanwezige kozijnen met deuren en de aanwezige reclame-uitingen, d.d. 23 november 2010. Jan Jacobus Smitpad 4, 3123 CG SCHIEDAM met de activiteit bouwen, twee dakkapellen plaatsen, d.d. 19 november 2010. Lange Nieuwstraat 221, 3111 AJ met de activiteit reclame, bannieren haaks op gevel plaatsen, d.d. 25 november 2010. Schiedamseweg, 3121 JH met de activiteit bouwen en kappen, vervangen riolering gemaal Bijdorp, het kappen van bomen en vervangen door een nieuwe boom, d.d. 24 november 2010. Verkeersbesluit Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: Het invoeren van reguleringstijden voor de taxistandplaats in de Baan ter hoogte van pand nummer 48, aan te geven door plaatsing van het onderbord model 0506 zoals omschreven in bijlage I RVV met daarop aangegeven 'ma. t/m vr. 8.00 - 17.00 uur'. Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze be kendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A. Baglieto, telefoonnummer 010 - 219 18 06. U kunt het besluit inzien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 1 december 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. C.G. Henkelman Standplaatsvergunning Op grond van artikel 5.2.3.2. APV - Schiedam 2010 een vergunning ver leend voor het innemen van een commerciële standplaats op de zaterdagen 08.00 uur tot 13.00.uur, met een verkoopwagen aan het Sibeliusplein voor het verkopen van kaas en Versproducten. Verzenddatum besluit: 25 november 2010. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden te gen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Voor inzage in de stukken en nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Vastgoed en Grondzaken tel. 010 - 2191762. Op 24 november heeft burgemees ter Verver-Aartsen de scheepsbel van de Hr. Ms. Schiedam overge dragen aan een delegatie van de Koninklijke Marine. De bel heeft ruim twee jaar een veilige plek gehad op de bestuursvleugel in het Stadskantoor. In die periode is de mijnenjager ingrijpend gemoder niseerd. Het is een oude marine traditie om de scheepsbel, zolang een schip in dok ligt, in bewaring te geven bij de naamgever, in dit geval de stad Schie dam. De Hr. Ms. Schiedam viert in 2011 haar 25-jarig jubileum en wil dan de plaatselijke havens aandoen om de onderlinge band te bevestigen. Volgens de traditie krijgt de beman ning van het schip op dat moment een kruik jenever overhandigd. Foto: Jan van der t Welk kunstwerk kiezen Schiedam mers voor hun kantoor, bedrijf, winkel of huis? Dat blijkt na de verkiezing 'de Wens van Schie dam'. Bezoekers van deze tentoon stelling kunnen naar aanleiding van het getoonde werk hun favoriet kenbaar maken. De meest gekozen werken worden door het Centrum Beeldende Kunst aangekocht. 'de Wens van Schiedam' De tentoonstelling 'de Wens van Schiedam' bestaat uitsluitend uit werk van Schiedamse kunstenaars. Deze tentoonstelling is van 4 tot en met 24 december (van woensdag tot en met zaterdag van 12.00 uur tot 17.00 uur) te zien bij het Centrum Beeldende Kunst, Boterstraat 81. Bezoekers kunnen, na het bekijken van de tentoonstelling op een stem biljet aangeven wat hun favoriete werk is. Tot en met 15 december kan dit formulier ingeleverd worden bij de stembus in het Centrum Beel dende Kunst of in de Stadswinkel, Stadserf 1. Aankoop door CBK Nadat de stemmen geteld zijn, wor den de winnaars bekend gemaakt. De meest gekozen werken worden door het Centrum Beeldende Kunst Schiedam aangekocht. Vervolgens kan iedereen dit werk lenen vanaf 6 euro in de maand. Acht leerlingen van de Openbare Scholengemeenschap Schraven- lant College hebben in korte tijd een kleine maar mooie expositie in het Gemeentearchief Schiedam gemaakt. Wethouder Vissers opende met het luiden van de originele noodklok uit de Gorzen maandag 29 novem ber de tentoonstelling. De leerlingen moesten in een snelkookpan van drie dagen zelf op mensen afstappen en zaken uitzoeken", aldus wethouder Vissers. "Ik denk dat het belangrijk is voor diegene die een ramp van deze omvang niet hebben meege maakt daar over te leren. Dat toont maar weer hoe belangrijk geschiede nis is." De expositie is tot 7 januari 2011 te zien. Foto: Jan van Kampenhout, Gemeentearchief Om de oplopende tekorten op de individuele Wmo-voorzieningen te beperken, is versneld ingrijpen nodig. Dit is het standpunt van de colleges van B&W van de ge meenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Om die reden moet het ROGplus al vanaf januari 2011 vijf bezuinigingsmaatregelen ne men. Deze gaan vooraf aan meer ingrijpende maatregelen voor 2012 en de jaren daarna. Bezuinigingsmaatregelen Het uitvoeringsorgaan ROGplus voert de individuele voorzieningen uit voor de drie Nieuwe Waterweg Noord-gemeenten. ROGplus voor ziet voor de gemeente Schiedam een tekort van 400.000,- over 2010. Om het tekort voor 2011 te beperken, is gekozen voor vijf maatregelen die snel kunnen worden ingevoerd. Hoe wel deze maatregelen voor de klan ten van ROGplus nadelig kunnen uitpakken, menen de drie gemeenten dat deze verantwoord zijn. Het gaat onder meer om het beëindigen van de vergoeding voor collectief ver voer voor twee zorginstellingen in de regio. Ook schrapt ROGplus het budget dat kan worden ingezet om in een complex collectieve voorzie ningen aan te brengen. Verder zullen gebruikers van de Regiotaxi een hogere bijdrage moeten betalen: het opstaptarief stijgt van 0,50 naar 0,60 en ook het zonebedrag stijgt licht. Hierbij wordt aangetekend dat dit tarief sinds 1 januari 2003 niet meer is verhoogd. Het ROGplus past de tegemoetkoming in verhuis- en inrichtingskosten voor mensen die moeten verhuizen in verband met leeftijdsgerelateerde beperkingen, strikter toe. Tevens vraagt zij een hogere eigen bijdrage voor hulp bij het huishouden. Bezuinigingsvoorstel Wethouder Maarten Groene: "Al eer der was bekend dat voor de komende jaren oplopende tekorten worden verwacht door de toenemende vraag en de achterblijvende financiële mid delen. Om hier een antwoord op te geven moeten we ingrijpende maat regelen nemen. ROGplus maakt een inventarisatie van alle bezuinigings mogelijkheden en bereidt een bezui nigingsvoorstel voor. Deze discussie zal in de komende maanden in de drie gemeenten met de colleges, ge meenteraden, Adviesraden Wmo en andere belangenvertegenwoordigers gevoerd worden. Dit traject resul teert in verdere bezuinigingsmaatre gelen per 2012." Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 219 1111 Stadswinkel, Stadserf 1 Fax: (010) 473 7021 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam,nl Eindredactie Gemeente Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 9