Zuid raakt alles kwijt jyppr een h kléin Q «•PLUS Kaarslichtavond op de Grote Markt Woensdag 8 December 2010 Volg ons nu ook op Twitter Altijd als eerste op de hoogte van het nieuws Protest tegen sluiten bibliotheek VVD vraagt om wielklem Rudolph van Veen gespot liiiïl nolte kuchen Win: winkelen met een pro De Kameel krijgt kap Overvallen spuugzat Sm Rabobank 6-daagseRotterdam Een BN'er gefotografeerd de afgelopen tijd? Plaats nu dan snel de foto op www.deweekkrant.nl. Nieuwe Stadsblad Jaargang 62 Nummer 49 Oplage 40 440 Laatste nieuws www.twitter.com/nieuwestadsblad Actueel www.nieuwestadsblad.nl 'Het lijkt wel of alle bezuini gingen de wijk Zuid treffen', schrijft bewonersvereniging Zuid in een brandbrief aan het college van b en w. Na de pe rikelen rondom het Zwembad Zuid, komen bewoners nu in actie tegen het sluiten van de bibliotheek in de Leliestraat. MarkKivit Schiedam Het filiaal Leliestraat is woens dag 22 december voor het laatst open. In een brief aan de klanten in Zuid legt bibliotheek Water weg uit dat de sluiting het gevolg is van forse bezuinigingen op culturele instellingen. Bezoe kers worden uitgenodigd voor een rondleiding in bibliotheek Stadserf. Wijkbewoner en voormalig raadslid, Mari Dingenouts, denkt dat veel Gorzenaren hun lidmaatschap op zullen zeggen. "Bewoners zijn wleurgesteld dat het servicepunt dicht gaat, dat hoor ik heel vaak op straat." Schiedam De VVD Schiedam wil de wiel klem invoeren om foutparkeer- ders met een buitenlands kente ken-aan te kunnen pakken. Het gaat volgens de VVD vooral om automobilisten uit Midden- en Oost Europa (MOE-landen) Door het ontbreken van interna tionale verdragen, kunnen auto mobilisten met een buitenlands kenteken vaak onder de boete uitkomen. De VVD heeft begin dit jaar ook al eens gevraagd naar het invoeren van de wielklem. Toen vond het college dat niet haal baar omdat de wielklem binnen een uur verwijderd moet kunnen worden.Voor Schiedam zou dat betekenen dat er een 24-uurs bezetting moet komen om de parkeerboete te innen en dat zou Paparazzi actie www.deweekkrant. nl Volgens hem heeft de biblio- theekdirectie te vroeg beslo ten om de deuren te sluiten en kan nog steeds gezocht wor den naar een creatieve oplos sing. "Een samenwerking met scholen bijvoorbeeld. De gemeenteraad heeft op 11 november immers een motie aangenomen waarin staat dat laagdrempelige bibliotheek voorzieningen ip de wijken jnoeten blijven." Dingenouts wil bewoners en gemeenteraad mobiliseren om het besluitterug te draai en. "We moeten op een fat soenlijke manier zoetennaar alternatieven. De bibhbüieek heeft een zwaar bestuur en de huur van het Stadserf liegt er ook niet om. Als daarop wordt bezuinigd kunnen we de bieb op Zuid behouden." De Bewonersvereniging Zuid heeft in de brandbrief aange geven dat ze voor 22 decem ber met het gemeentebestuur Wil praten over het behoudèn van een bibliotheekfunctie in de wijk. teveel in de papieren lopen! De VVD heeft inmiddels navraag gedaan bij buurge meente Rotterdam. Daar is de wielklem al geruime tijd gemeengoed. Maar voor het betalen van de naheffing op het kantoor van de Gemeen tebelasting, kan de foutpar- keerder slechts tussen 8.30 en 16.30 uur terecht. Van een 24 uurs service is in Rotter dam dus zeker geen sprake. Voor de VVD is dat reden om opnieuw een balletje op te gooien. De fractie vraagt het college of de Rotterdamse regeling ook in Schiedam in gevoerd kan worden. Bovendien wil de VVD laten onderzoeken of er samen werking mogelijk is met Rot terdam. Een schilderij of liever een mooi beeld Bij de tentoonstelling 'de Wens van Schiedam' bij het CBK mogen we tot 15 december stemmen op ons favoriete kunstwerk. Het kunstwerk met de meeste stemmen wordt aangekocht en kan daarna worden geleend. FOTO; CEES SCHOTT Schiedam Nu de goedheiligman is vertrok ken kan Schiedam zich opmaken voor het kerstfeest. Dat begint donderdag al met de Kaarslicht avond op de Grote Markt, burgemeester Wilma Ver ver ontsteekt om 19.30 uur de lichtjes van de kerstboom op de Grote Markt. Dat belooft dit jaar een heel spektakel te wor den. De straatverlichting wordt gedoofd, achter de ramen van de aangrenzende panden branden ■■I Center No. 1MÊÊM Nü ook keukens op voorraad en binnen 24 uur geleverd Satijnbloem 55 - Rotterdam-Ommoord www.nottekeuKensrotterdam.nl Zie onze advertentie elders in dit blad vele kaarsen en een engel brengt het licht om samen met de 'bur gemeester de kerstverlichting te ontsteken. Bezoekers van de Grote Markt' kunnen op de foto in de levende kerststal en genieten van warme chocolademelk. Alle kinderen uit Schiedam en omgeving worden uitgedaagd om tijdens de Kaarslichtavond samen het Schiedamse record kerstliedjes zingen te verbreken. De dagen tot en met 24 decem ber is de Grote Markt het mid delpunt van de stad! Tussen de mooi versierde kerstbomen; worden op het sfeervolle en ver warmde winterterras heerlijke lekkernijen geserveerd en er is een krabbelbaantje voor de aller kleinsten. Zaterdag 11 december geeft Jimmy Tavares, bekend van Holiday on Ice een demo en een clinic op het baantje. Het Winterras is dagelijks geopend van 12.00 tot 20.00 uur. Meer informatie.www.winterhart.nl Beleef het verschil KIJK VOORALLE EXTRA KOOPAVONDEN KOOPZONDAGEN VIDE# AUDI# KTV I OP www.fotoklein.nl Schiedam Lezers van het Nieuwe Stads blad maken kans op een uur winkelen met een personal shopper, die de leukste win keltjes kent en je tussendoor voorziet van stijladvies. De personal shopper is een van de belevenissen van de Schie- dambon. Het Nieuwe Stads blad geeft tot Kerstmis elke week zo'n leuke bon weg. Op pagina 24 meer over de per sonal shopper. Direct meedoen, ga dan snel naar www.nieuwestads- blad.nl Schiedam De herbouw van de bran- dersrriolen De Kameel aan het Doeleplein beleeft vrijdag een nieuwe mijlpaal. Met be hulp van een telescoopkraan wordt rond 12 uur de kap op de molen geplaatst. Eerder op de ochtend worden grote onderdelen van het zoge naamde 'gaande werk' in de molen getakeld. Als die op hun plek zitten kan de mo len worden 'afgesloten' met de kap. Tot slot zal die dag nog het staartwerk worden aangebracht. De wiekenroe- den zullen pas in 2011 aan de beurt komen. Bij slechte weersomstandigheden kan de plaatsing worden uitgesteld. De Kameel is een bijzondere Brandersmolen uit het begin van de jeneverindustrie. Schiedam Burgemeester Wilma Verver is de overvallen in Schiedam spuugzat, laat ze middels een persbericht weten. Om het stijgende aantal gewapende overvallen een halt toe te roepen gaat de gemeente mobiele camera's neerzetten op strategische plaatsen in de stad en winkeliers tips geven. Meer op pagina 2/3 MM meer dan 25 vakxakan altijd bij u in da baard De gemeente- berichten van deze week zijn weer te vinden op de gemeente pagina's in deze krant. i Bos-Stam optredens var 6 -11 januari 2011 frons Bauer Anoy Rotterdam fans ouats Vrijdag 7 januari Afscheid Koos Moerenhout Tickets: www.zesdaagserotterdam.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 1