rrrïfïY m Lichtjesfeest wordt wederom spektakel Cultuur Borrelt in de winter Lees ook het weblog van Te vinden via www.schiedam.nl Komt allen tezamen... donderdag 9 december Grote Markt, 19.30 uur burgemeester Verver-Aartsen gemeente Schiedam «aeÉll Firma Sandvik heeft opnieuw een grote kerstboom aan de gemeente Schiedam geschonken. Donderdag 9 december aanstaande ontsteekt burgemeester Verver - Aartsen de lichtjes in deze kerstboom op de Grote Markt. Ijskoninginnen die hoog boven het publiek uit torenen, ondersteunen de burgemeester bij het ontste ken van de lichtjes. Speciale kerstballen Vanaf 18.00 uur kan iedereen op het plein van de grote Markt terecht. Kinderen van een 10-tal scholen uit Schie dam hebben een speciale kerstbal gemaakt die dan in de boom wordt gehangen. Ook verschillende kunstenaars uit Schiedam hebben een speciale kerstbal gemaakt. Deze kerstballen worden op vrijdag 17 december geveild. De opbrengst komt ten goede aan de kinderafdeling van het Vlietlandziekenhuis. Extra bijzondere sfeer op het plein Op de Grote Markt is een levende kerststal te bezichtigen en uiteraard is ook de kerstman donderdagavond van de partij. Daarnaast kan iedereen op een speciaal daarvoor ingerichte plek voor de kerstboom op het plein op de foto. De foto wordt direct afgedrukt en is gratis! Leden van de gemeenteraad delen warme chocolademelk uit aan het publiek en voor iedereen die dat wil is er een kaarsje dat men kan aansteken, zodat de sfeer op het plein extra bijzonder zal zijn. Ontsteking van de lichtjes Rond 19.30 uur vindt het ontsteken van de lichtjes plaats. En net als vorig jaar zal dit op spectaculaire wijze gebeuren! Twee dames van So Little XMas zullen samen met kinderen van de Sint Bernardusschool kerstliedjes zingen waarbij het publiek wordt uitgenodigd mee te zingen. De liedteksten zijn op het plein te verkrijgen! Nadat de lichtjes zijn ontstoken wordt iedereen uit genodigd om mee te gaan naar de Grote Kerk waar, onder het genot van een warm drankje, geluisterd kan worden naar kerstmuziek gespeeld door harmonieorkest Harpe Davids en het Koninklijk Schiedams mannenkoor 'Orpheus'. Wilt u meer weten over Winterhart in Schiedam, kijk op www.winterhart.nl Lichtjesfeest Wanneer: Donderdag 9 december Waar: Grote Markt, Schiedam Aanvang: vanaf 18.00 uur, ontsteking lichtjes rond 19.30 uur. Komt allen tezamen op 9 december op de Grote Markt! Van 10 tot en met 12 december vindt in het Julianapark het festival 'Cultuur Borrelt in de Winter' plaats. Drie dagen lang staat het park in het teken van podiumkun sten en beeldende kunst. Burgemeester Verver opent op vrijdag 10 december om 19.00 uur het festival. Mooie verrassingen Een grote tent vormt het warme winterse hart van het festival. In deze tent speelt zich dit weekend een aantal mooie verrassingen af. Na de opening door burgemeester Verver begint 'Cultuur Borrelt in de Winter' vrijdag met een vuurspektakel van de Pyromancer met aansluitend een concert van Alex Roeka. DJ Alex Friederich sluit het programma vrijdag af. Op zaterdagmiddag is er voor de kinderen een speciaal programma met een aantal jeugdvoorstellingen, onder andere van jeugdtheater Potdoosie, Lotje en Dotje, work shops en een lampionnenfeest. Zaterdagavond is er van 19.00 uur tot 22.30 uur een totaalprogramma genaamd 'Het Orakel', met verschillende optredens op het gebied van toneel, theater, poëzie, beeldende kunst; muziek en cabaret. Op zondagmiddag is er tijdens een programma van poëzie en muziek uitgebreide aandacht voor jazz, klas siek en een swingend Salsa-einde. Beeldende kunst bij 'Cultuur Borrelt in de Winter' Tijdens het festival wordt het Julianapark verlicht door beeldende kunst. Zo zijn het hele weekend de ijsprojec- ten van Aris de Bakker te zien; Drie Gotische Vormen. Bij de ingang van het park staan drie grote ijsbeelden; helder ijs met een gekleurde binnenvorm, die vanonder verlicht worden. Op zondagmiddag wordt er in de ijs- beelden een gasvlam ontstoken, die de beelden in korte tijd doet smelten. Daarnaast staan in hef midden van het park 30 vormen van ijs op sokkels waarin trommels en blikken zijn opge hangen. Het smeltwater van de ijsblokken druppelt hier op. Het geluid wordt verzameld, bewerkt en versterkt. Een druppelconcert dat de link is tussen podium- en beeldende kunst. In de vijver zullen 25 abstracte vormen van kaarsvet drijven. De vormen worden in verschillende kleuren van binnenuit verlicht. Als afsluiting van 'Cultuur Borrelt in de Winter' worden de vormen zondagmiddag aangesto ken, waarna ze als een kaars zullen afbranden. Aanvraag Vergunning ontsteken van de lichtjes Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van het ontsteken van de lichtjes van de kerstboom op de Grote Markt. Er zal door raadsleden warme chocolademelk worden geschonken en er wor den kaarsjes en boekjes met liedjes uitgedeeld. Tevens zal er een acrobatiek- show in de lucht plaatsvinden. Deze activiteiten vinden plaats op donderdag 9 december 2010 van 20.30 uur tot 23.00 uur. Gedurende de onderstaande periode van 1 week ligt een afschrift van on derstaande aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Ontsteken van de lichtjes (aanvraag): 8 t/m 15 december 2010 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501,3100 EA Schiedam, onder vermelding van ontsteken van de lichtjes. Mededelingen Omgevingsrecht Met ingang van 1 oktober 2010 is de WABO van kracht geworden. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Aanvragen Conradstraat 4, 3125 BC met de activiteit bouwen, een dakrenovatie, binnengekomen 03-12-2010. De Plantage, Hazepad, Dr. Schaepmansingel, Vlaardingerdijk/A20 met de activiteit kappen, het kappen van een Acer Pseud, Prunus, Populus, Salix en Alnus, binnengekomen 01-12-2010. Dwarsstraat 18, 3114 LC met de activiteit bouwen, het veranderen van de voorgevel, binnengekomen 29-11-2010. Hoogstraat 113, 3111 HD met de activiteit bouwen, herindeling van een bovenwoning en een gevelaanpassing, binnengekomen 30-11-2010. Laan van Spaland 7, 3121 JC met de activiteit slopen, bouwen en het han delen in strijd met regels Ruimtelijke Ordening, het uitbreiden van een woning, binnengekomen 29-11-2010. Lange Nieuwstraat 129, 3111 AG met de activiteit bouwen, verbouwing van een woonhuis, binnengekomen 29-11-2010. Mgr. Nolenslaan 183, 3119 EG met de activiteit kappen, het kappen van vijftien Leylandiihagen en één Prunus Serrulata, binnengekomen 30-11-2010. Nieuwlandplein 56, 3118 AE met de activiteit reclame, hef vernieuwen van reclame en bewegwijzering, binnengekomen 02-12-2010. Overschieseweg 317,3112 NC met de activiteit reclame, het herplaatsen van gevelreclame, binnengekomen 01-12-2010. Ringersstraat 23, 3125 BP met de activiteit reclame, het aanbrengen van buisframes met daarin een doek, binnengekomen 01-12-2010. Westmolenstraat 22, 3111 BS met de activiteit bouwen, het herindelen van twee panden t.b.v. de realisatie van zorgclusterwoningen, binnengekomen 03-12-2010. Verleende vergunningen Reguliere procedure Fortunaweg 4, 3113 AN met de activiteit bouwen, het plaatsen van open slaande- en een overheaddeur in sparingen, verleend 26-11-2010. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde omgevingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burgemeester en wet houders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6