Werkbezoek wethouders Spaanse Polder Burgemeester zet brandweer jubilarissen in het zonnetje De Schiedambon... Een origineel cadeau om te krijgen en te geven De Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen vergadert ill ontdekschiedam.nu gemeente Schiedam Tijdens een werkbezoek aan de Spaanse Polder hebben de Schie- damse wethouder Ad Mostert en zijn Rotterdamse collega Dominic Schrijer een goede indruk gekregen van de gezamenlijke inspanning die Schiedam en Rotterdam de komende jaren moeten leveren om bedrijventerrein Spaanse Polder verder te ontwikkelen. Rondrit over bedrijventerrein Spaanse Polder Na een rondleiding over de Groot handelsmarkt, waar onder andere op grote schaal groente en fruit wordt verhandeld, volgde een rondrit per touringcar over het bedrijventerrein. Tijdens deze rit kregen de wethouders van betrokken ambtenaren een toe lichting op de reeds bereikte resulta ten en de nog te nemen maatregelen. Het belang van een goede samenwerking Beide bestuurders benadrukten tij dens het bezoek het belang van een goede samenwerking en optimale afstemming van de plannen. Om de samenwerking te versterken zijn direct enkele afspraken gemaakt. Het voornemen is om in het voorjaar van 2011 een vervolgbijeerfkomst te organiseren om te kijken in hoe verre op dit front voortgang is ge boekt. In Schiedam vormt de in 2009 door de gemeenteraad vastgestelde Beeld-kwaliteitsstrategie (BKS) de basis voor de herstructurering van Foto: Jan van der Ploeg zowel Spaanse Polder als het di rect aangrenzende bedrijventerrein 's-Graveland Zuid. Meer informa tie over de herstructurering van de Spaanse Polder is te vinden op www.spaansepolder2015.nl. Afgelopen donderdag 2 december vond de jaarlijkse korpsavond van de Brandweer plaats in het Stad huis. Op deze avond worden de jubilarissen van het brandweer korps Schiedam door burgemeester Verver in het zonnetje gezet. Drie jubilarissen Er waren dit jaar drie jubilarissen. De heer Heijster ontving de vrijwil- ligersmedaille voor 20 jaar vrijwillig brandweerman. De heer Heijster is bevelvoerder met de rang van onder brandmeester. De heer Seen kreeg het verguld kruis met kroon uitgereikt voor 35 jaar NVBR (Nederlandse Vereniging voor Brandweerzorg en Rampenbestrijding). De heer Seen is wachtcommandant in de rang van brandmeester. De heer Terlouw ontving het verguld kruis met kroon/ lauwertak voor 40 jaar NVBR. De heer Terlouw is postcommandant in de rang van commandeur. V.Z.O.D. 100 jaar In 2010 vierde ook de brandweer personeelsvereniging Vrijheid Zij Ons Doel (V.Z.O.D.) haar 100-jarig bestaan. In de zomer is dit door de leden van de brandweer gevierd met een barbecue. Op de korpsavond kreeg de heer Veldhuizen, voorzit ter van de personeelsvereniging, een Aleidaprent uit handen van de burge meester als blijvende herinnering aan dit heugelijke feit. Foto: Jan van der Ploeg Bij VVV Schiedam is een bijzon dere cadeaubon verkrijgbaar: de Schiedambon. Hiermee geeft u iemand een belevenis in Schiedam cadeau. De Schiedamse belevenisbon is in verschillende coupures te koop in de VVV-winkel en in te wisselen bij ver schillende Schiedamse ondernemers. De ontvanger kiest zelf een beleve nis uit. De mogelijke belevenissen verschillen per bedrag. De bonnen zijn verkrijgbaar in €10,00 (oranje), €15,00 (groen), €25,00 (roze), €50,00 (turquoise), €75,00 (paars) en €100,00 (grijs). De belevenisbon is verkrijg baar bij: VVV Schiedam Buitenhavenweg 9 3113 BC Schiedam 010-4733000 info@ vvvschiedam.nl Inwerkingtreding Bouwverordening Schiedam 2010 Burgemeester en Wethouders maken ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet bekend, dat de gemeenteraad bij besluit van 4 november 2010 de Bouwverordening Schiedam, zoals vastgesteld bij raadsbesluit van 1 juni 1993 en laatstelijk gewijzigd bij raadsbesluit van 21 juni 2007, heeft ingetrokken, en gelijktijdig de 13e wijziging van de Bouwverordening Schiedam 2010 heeft vastgesteld. De wijziging heeft plaatsgevonden van wege de inwerkingtreding van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) per 1 oktober 2010. De Bouwverordening Schiedam 2010, treedt in werking op de achtste dag na dagtekening van deze publicatie. De Bouwverordening Schiedam 2010 ligt voor een ieder ter inzagè bij de balie van de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. De verordening is tevens op de website www.schiedam.nl te raadplegen. Meer informatie Bij vragen kunt u contact opnemen met de gemeente Schiedam, de heer J.V. van der Vlist, juridisch beleidsadviseur bij de afdeling Vergunningen en Handhaving. Tijdens kantooruren bereikbaar via telefoonnummer 010- 219 11 11 Aanvraag Vergunning activiteiten op de Grote Markt Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van verschillende activiteiten op de Grote Markt met o.a. een krabbelbaan voor de kinderen. De activiteiten vinden plaats van 10 december 2010 t/m 24 december 2010 van 12.00 tot 20.00 uur. Gedurende de onderstaande periode van 1 week ligt een afschrift van on derstaande aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Activiteiten op de Grote Markt (aanvraag): 8 t/m 15 december 2010 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraa'g hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501,3100 EA Schiedam, onder vermelding van activiteiten op de Grote Markt. Aanvraag Vergunning Lampionnenoptocht en veiling Bij de burgemeester van. Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van een lampionnenoptocht door het centrum van Schie dam heen en voor het organiseren van een veiling op de Grote Markt. De activiteiten vinden plaats op 17 december 2010 van 19.00 tot 21.00 uur. Gedurende de onderstaande periode van 1 week ligt een afschrift van on derstaande aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Lampionnenoptocht en veiling (aanvraag): 8 t/m 15 december 2010 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Also uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501,3100 EA Schiedam, onder vermelding van lampionnenoptocht/veiling. De Rekenkamercommissie vergadert op 14 december 2010 in vergader kamer 2 op de le etage van het Stadskantoor van Schiedam, Stadserf 1, aanvang 19.30 uur. Deze avond wordt gesproken over de stand van zaken met betrekking tot de lopende onderzoeken en wordt aanpassing van de groslijst van onderzoeks onderwerpen besproken. Om u aan te melden voor het bijwonen van de vergadering, vragen over de agenda of informatie over het werk van de Rekenkamercommissie kunt u contact opnemen met de secretaris, Mieke van der Stel, te bereiken onder telefoonnummer 010 - 248 45 47 of per e-mail op mieke.vanderstel@vlaardingen.nl. Op de websites van de gemeenten Schiedam en Vlaardingen (www.schiedam.nl of www.vlaardingen.nl) kunt u meer informatie vinden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 8