Sfeervolle Kerst De Winterfluisteraar vertelt... Honderden kaarsen verlichten Grote Kerk Heerlijk kerstconcert van 'De Erkertjes' Lichtjestocht betovert binnenstad Schiedam Zo krijg je de perfecte kerstboom De heerlijkste recepten vind je op onze site Zoek Waar zijn de leukste kerstmarken? Overzicht van alle kerkdiensten op onze website i M- Kerstsfeer in de Gorzen Avondmuziek in Dorpskerk Kerstnacht voor kinderen Kerst Agenda Altijd actueel: de weekkrant.nl Tips www.nieuwestadsblad.nl Lekker eten www.nieuwestadsblad.nl www.nieuwestadsblad.nl Kerkdiensten www.nieuwestadsblad.nl Schiedam De Grote- of St. Janskerk is komend weekeinde gehuld in een warme kerstsfeer. Kroonluchters met honderden brandende kaarsen zorgen voor een feestelijk decor voor mooie kerstconcerten, sma kelijke buffet en een meezing Cristmas Carols. Zaterdag begint het pro gramma om 15.00 uur met een klassiek concert door het Toonkunstkoor Schiedam met de wereldvermaarde Japanse harpiste Masumi Nagasawa. Het koor Multiple Voice van 17.00 tot 17.30 uur voor vro lijke en warme kerstliederen. Om 17.30 uur wordt het feeste lijke kerstbuffet geopend. Op zondag gaan de deuren van de Grote Kerk om 16.15 uur open. Popkoor Nieuwland ver tolkt kerstliederen op eigentijd se wijze. Om 16.45 uur start de grootse samenzang met alle bezoekers. Vervolgens valt het Groot Schiedams Kerstkoor in onder leiding van hoofdorga nist en dirigent Arjen Leistra. De samenzang wordt begeleid door de Rijnmondband. Het weekend wordt afgesloten met een sfeervol kerstbuffet tegen aantrekkelijke prijzen. Meezingen met Christmas Carols. FOTO: VINCENT VAN DORDRECHT Een engel daalt neer tijdens de kaarslichtavond op de Grote Markt. Het ontsteken van de lichtjes in de kerstboom doof burgemeester Wil ma Verver, was donderdag tevens het startschot van en sfeervol kerstprogramma, dat de binnenstad onderdompelt in een sprookjesach tige sfeer. U leest er alles over op deze pagina en op de website www. nieuwestadsbiad .ril FOTO: FUN-KEY EVENTS De Erkertjes. Schiedam De Erkertjes geven don derdag 16 december een sfeervol kerstconcert in wijkcentrum De Erker. De groep bestaat uit enthou siaste mensen met een verstandelijke beperking die elke week oefent in Wijk centrum De Erker onder FOTO: PR leiding van Annelies Kars. Het kerstconcert start om 19.30 uur met een heerlijk repertoire om mee te zingen en bij weg te dromen. Na een optreden van Mirko sluiten De Erkertjes om 21.00 uur de avond af met hun tweede optreden. De toegang voor het concert is gratis. Schiedam De straatjes in de Gorzen zijn in de kersttijd prachtig versierd. Op zondag 19 de cember wordt de sfeer nog eens verhoogd met een kerstlichtjestocht voor kinderen van 4 tot en met 10 jaar. De tocht begint bij molen De Nolet om 17.00 uur, als het al flink donker is. Alle kinderen krijgen een kerstlichtje mee en gaan op pad. Onderweg komen ze figuren uit het kerstverhaal tegen. Aan de lichtjestocht is de actie schoenendoos verbonden. De organisatie roept op om alle kinderen een klein stukje speelgoed mee te geven voor leeftijds genoten in noodgebieden. De tocht eindigt met een verhaal bij het kerststalletje in de Heilig Hankerk. En voor iedereen is er iets te drinken met lekkers erbij. I Voor meer informatie www.hettighartkerk.nl Schiedam Traditiegetrouw brengt het Haags Kleinkoor in decem ber Christmas Carols ten gehore. Het koor zal bekende en een paar minder bekende Christmas Carols zingen afgewisseld met samenzang en een korte overdenking. De dienst duurt ongeveer één uur. Na afloop is er een glas glühwein op het plein voor de kerk. De liturg is ds.van de Peppel. Aanvang: 19.00 uur. De toegang is gratis maar er is wel een collecte bjj de uitgang. Schiedam De Kinderkerstnacht- dienst is een traditie aan het worden in Schiedam- Noord en wordt dit jaar gehouden op vrijdagavond 24 december. In deze dienst zal naast zang, vertelling en gebed ook een minimusical worden opgevoerd. Dit jaar staat Kerst op z'n Kop: Gaat het nou óm kerstkaar ten, kalkoen met asperges en mooie kleding? Of leren de herbergier, herders, engelen, soldaten en Jozef en Maria ons een lesje? De dienst staat onder leiding van dominee Van Wieren. Jeugdorkest Kethel bege leidt de kerstliederen. Jong en oud is vanaf 19 uur welkom in de Ark. Schiedam De kerstvoorstelling De Winterfluisteraar van The aterschool De Teerstoof is afgelopen zaterdag in première gegaan. Zo'n 130 genodigden trotseerden de kou en genoten van de mooie, hartverwarmen de en ontroerende verhalen. De Winterfluisteraar is geen mens maar een figuur, een schim. Op een geheime locatie in Schiedam brengt de Winter fluisteraar de kerstverhalen 'Het Meisje met de Zwa velstokjes', 'Wolven in de Kerstnacht' en 'De Belofte van de Harpspeler' tot leven. Het verhaal over het meisje dat op haar blote voeten door de stad zwerft om zwavelstokjes te ver kopen, is bekend bij een groot publiek. De andere verhalen De Winterfluisteraar kende een succesvolle première. FOTO:PR die de winterfluisteraar vertelt, zijn minder bekend maar even mooi. De Winterfluisteraar is nog te zien van 16 t/m 19 decem ber. Kaarten kosten 10 euro, reserveren bij de VW tel. 010 473 30 00 of vanaf een uur voor de voorstelling bij de kassa van de Teerstoof. Meer informatie op www. deteerstoof.nl Schiedam Een stoet van duizenden licht jes trekt vrijdagavond door de binnenstad. Dan is namelijk de eerste editie van de lampion- nenoptocht 'Lichtpuntjes in Donkere dagen' De optocht gaat om 19 uur van start op het Stadserf. Wie nog geen lampion heeft mag er donderdag en vrijdag een komen maken bij de kraam van bibliotheek Waterweg op Kerstmarkt. De eerste 1.000 kinderen die meelopen, krijgen een gratis kerstmuts met een ledlampje. De tocht gaat over de Broers- vest en de Lange Haven naar de Grote Markt. De Kerstman komt deze avond speciaal naar Schiedam en maakt een betoverende entree met zijn arrenslee waarmee hij over het water de stad binnenvaart. Ter afsluiting van de lampion- nentocht vindt een bijzondere veiling plaats. Schiedamse kinderen hebben kerstballen gevuld met een boodschap, gedicht of kunstwerk. Ook kunstenaars Jacques Tange, Conny Paap, Brigitte Bot en Theater aan de Schie hebben voor een cadeautje gezorgd. De kerstballen gaan deze avond onder de hamer en niemand minder dan de Kerstman is de veilingmeester. De opbrengsten van de vei ling komen ten goede aan de aankleding van de care-by-pa- rents-kamer van het Vlietland ziekenhuis.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 43