Staaltje stuurmanskunst msm Wat een plaatje Wekker voor fans van TopGear Geboren, getrouwd, overleden Plet weet welk weer het wordt Stem mee over actuele onderwerpen Taizé in Schiedam Kerstavondzang Zomerlinde staat veilig op nieuwe plek Schrijf eens een gedicht met Kerst Steun in laatste levensfase Gul gegeven Teerstoof kijkt tevreden terug Wedstrijd voor basisscholen "ft, Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 22 december 2010 Nieuwe Stadsblad pagina 16 The Stig www.deweekkrant.nl/gadgets Familieberichten «www.nieuwestadsblad.nl Regen of sneeuw www.deweekkrant.nl Poll www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Op 28 december komen 30.000 jongeren uit heel Europa naar Rotterdam om daar de Europese Jon gerendagen van Taizé mee te maken. Dezq jongeren overnachten op gastadres- sen, ook in Schiedam wordt een deel van deze jongeren (afkomstig uit onder andere Engeland, Duitsland, Polen, Wit-Rusland en Bulgarije) ondergebracht. In Schiedam zijn al ruim 300 slaapplaat sen beschikbaar, maar er zijn in totaal nog 2000 plaatsen nodig om alle jongeren on der te kunnen brengen bij particulieren. Aanmelden kan nog steeds via taize@ pknschiedarrr.nl of op tele foonnummer 06 15077031 van Stefan Walthie. Elke ochtend verzamelen de jongeren zich of om 8.30 uur in de Grote Kerk in Schiedam of om 8.30 uur in De Ark in Schiedam-Noord voor het karakteristieke Taizé-mor- gengebed (duur 35 minuten) met prachtige en gemakkelijk mee te zingen liederen op eenvoudige teksten. Veel van de jongeren zitten hierbij op de grond, maar er staan na tuurlijk ook stoelen in de kerk voor wie liever op een stoel zit. De kerk is open. Iedereen is welkom om de gebeden mee te maken! Woensdag 29 december, donderdag en vrijdag is er om 8.30 uur een morgengebed in de Grote Kerk en in De Ark. Zaterdag 1 januari begint het morgengebed om 11 uur. Schiedam De Nederlands Gereformeer de Kerk aan de Westvest 30 houdt 24 december de kerst- avondzang. Aan het pro gramma wordt meegewerkt doorkamerkoor Animato olv Anja Brands en organist Paul van 't Hoff. Voorganger is ds. H.J. Bruins. Aanvang 19.30 uur, kerk open om 19.00 uur. Het was flink manoeuvreren voor de chauffeur van de dieplader. Het gebeurt dan ook niet iedere dag dat een volwassen boom dwars door Schiedam naar een nieuwe bestemming wordt gebracht. Van de redactie Schiedam De Zomerlinde was de laat ste stille getuige van het oude ziekenhuis aan de burgemees ter Knappertlaan. Een boom waaronder mensen elkaar ont moeten, volgens wethouder Maarten Groene. "Vele Schie dammers zullen de zomerlinde bij het voormalige ziekenhuis met gemak voor de geest kun nen halen." De zomerlinde was onverbidde lijk gesneuveld als de Schiedam- se bomenexpert Huib Sneep zich niet in de strijd had gewor pen. Hij bracht de boom onder de aandacht van het Lentiz Life College, dat voor de nieuwbouw op zoek was naar een groen element. De school bleek zelfs bereid om de verhuiskosten te betalen. Donderdag was dan de dag van de grote verhuizing. In de mor gen werd de uitgegraven boom met een grote kraan op een Dit is een boom waaronder mensen elkaar ontmoeten dieplader getakeld en kon het transport beginnen. De route was zorgvuldig uitgestippeld maar toch was het soms flink manoeuvreren door een krappe bocht of smal tunneltje, Bij het nieuwe Lentiz College op Schieveste zal de zomerlinde, net als bij het ziekenhuis, een ont moetingsplek worden. Directeur Paul lakens: "Het is bewezen dat een goed klimaat met veel groen een positief effect heeft op de leerprestaties. De Zomerlinde past door zijn grootte en plek heel goed" in deze benadering van de school." De Zomerlinde kan 250 jaar oud worden. Wat dat betreft zal het Lentiz College nog wel even plezier hebben Van de boom want die is met 60 jaar pas een puber. De uitbundige sneeuwval zorgt voor prachtige plaatjes. Met een dikke laag sneeuw op de daken en bomen, zou je bijna denken dat Schiedam een nieuw wintersportoord is. Ook lezer Paul Meuldijk ging met zijn camera op pad. 'Kethel met sneeuw in deze tijd is net Anton Pieck Prachtig', schrijft hij. FOTO: PAUL MEULDIJK Schiedam De feestdagen zijn een pri ma gelegenheid om diepere gedachten aan papier toe te vertrouwen, zo vindt ook Nellie Schild. Ze is een van de deelnemers aan de Schie- damse Gedichtenwedstrijd Piet Paaltjens. De inzen dingstermijn is nog open dus wie komende weken inspira tie heeft... "Elk jaar als ik de aankon diging zie van de gedichten wedstrijd, begin ik te sput teren. Geen inspiratie, niet goed genoeg of noem maar op. Maar voor er 24 uur ver streken zijn, zit ik vol overga ve aan het gedicht te werken". Dat zegt Nellie Schild, die al voor de zesde keer met veel ple zier aan de Schiedamse Gedich tenwedstrijd meedoet. De 68-jarige mevrouw Schild vol enthousiasme: "Als het idee er is, komt de rest haast van zelf. Ik heb me vaak afgevraagd waarom ik het doe, ijdelheid of dat wat me bezig houdt, willen delen? Allebei waarschijnlijk. De meeste gedichten ontstaan heel spontaan van uit een betrokken heid of waarneming". Nellie Schild won begin dit jaar de prijs voor de beste Schie damse inzending. Haar werk levert ook op een andere manier resultaat op. "Ik heb nu twee ge dichten bundels in eigen beheer uitgegeven en er zijn er meer als 200 verkocht. De opbrengst van de boekjes gaat naar het project Oma's voor Oma's in Oeganda". De gedichten van Nellie Schild liggen al klaar om in te zenden. Ze heeft alleen nog niet besloten welke van de drie het zal worden. Ove rigens kan iedereen nog tot 6 januari a.s. poëzie insturen voor de Gedichtenwedstrijd Piet Paaltjens, zoals de 'offi ciële' naam luidt. Het thema van de Vlaams-Nederland- se wedstrijd is dit keer De Nacht. Meer informatie over de gedichtenwedstrijd is de te vinden op pietpaaltjens@ bibliotheekwaterweg.nlOp 27 januari zal de prijswinnaar bekend worden gemaakt. Schiedam Het Landelijk Steunpunt VPTZ (Vrijwilligers Pallia- tieve Terminale Zorg) heeft de 10.000e vrijwilliger ver welkomd. Ook de afdeling Nieuwe Waterweg Noord mocht deleh in de feest vreugde. Er werd een taart afgeleverd omdat 5 nieuwe vrijwilligers na het succes vol afronden van de intro ductiecursus het team gaan versterken. De vrijwilligers zetten zich in voor mensen in hun laatste levensfase en hun naaste omgeving. Meer informatie en hulpaanvra- gen, bel 06-51175006. - Schiedam De MS collecteweek in Schiedam heeft dit jaar 1.036 euro opgebracht, dat is 11 procent meer dan vorig jaar. Het bedrag werd opgehaald door 9 collectanten.De ziekte Multiple Sclerose (MS) tast het centrale zenuwstelsel aan en treft één op de duizend mensen in Nederland. Het opgehaalde geld wordt ge bruikt voor onderzoek, voor lichting en ondersteuning van MS-patiënten. Wie de collectanten heeft gemist kan alsnog een bijdrage overma ken op giro 5057 te Maas sluis! Ook worden nog col lectanten voor volgend jaar gezocht. Opgeven via www. nationaalmsfonds.nl of bel 010-5919839. Schiedam De Teerstoof kijkt tevreden terug op de kerstproductie van dit jaar. De zeven voor stellingen waren nagenoeg allemaal uitverkocht. De afgelopen twee weekenden hebben niet alleen de mede werkers en de acteurs van De Winterfluisteraar, maar ook het publiek de winterse kou getrotseerd. De sneeuwval in het weekend zorgde voor ongemak maar ook voor erg sprookjesachtige taferelen. Het publiek was na afloop zeer enthousiast. Regio Het heeft er even om gespan nen, maar het is gelukt! Ook dit schooljaar is er weer een regionaal Techniek Toer nooi voor alle basisscholen in Zuid-Holland. Op don derdag 7 april 2011 vindt in Science Centre Delft de derde editie plaats van deze regionale krachtmeting. Alle basisscholieren in Zuid-Hol land kunnen meedoen, ook de allerjongsten! De inschrij ving voor dé wedstrijd is in middels geopend. J Voor meer informatie: www.techniektoernooi.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 16