De crisis gaat door Kerst willen we dat Nooit HEKWERK bestellen 7.99 9.49 W 15.99 10.99 16.99 8.99 Shoarma vlees kilo 3.99 Borrel gehakt balletjes Borrel kipkluifjes 500gram 3.48 Filet American Alle salades Alle vleeswaren 150 gram halen 100 gram betalen Chateau Verdun Medoc 2006 Olifant Graanjenever Bacardi Witte rum JStfS De Kuyper Vieux Ballantine's Schotse Whisky ifcag Kopke Port Ruby of Tawny U<99 gratk WWW.VLEESCHH0UWERIJ.nl chIppbI I Franselaan 279 - Tel. 010 - 4151581 Mm 1 Sucadelapjes en Rundergehakt samen 8.98 Schouderkarbonade en Verse worst samen 5i98 500 gram 3 a48 150 gram halen 100 gram betalen 150 gram halen 100 gram betalen Win een weekend of midweek Elke vrijdag het boek van de week 4 X Snoepwinkel voor restauranthouders Altijd actueel: de weekkrant.nl Cru Bourgeois HELE UTER HELE LITER HELE LITER HELE LITER HELE LITER DE BEURS VAN SCHIEDAM Mgr. Nolenslaan 514 - Schiedam Aanbiedingen geldig van 22-12 t/m 31-12-2010 Telefoon 010 - 4739002 Garden Chr. Huygenweg 9 Hoefsmidstraat 46a Watertoren 49f Tel. 0181 - 398300 Tel. 010-4167488 Tel. 0187 - 602035 Openingstijden: di. t/m vr. 10.00 tot 17.00 uur, za. 10.00 tot 16.00 uur www.gateandgarden.nl f ht i Aanbiedingen zijn geldig van 27 december t/m 5 januari rrrTTTmïïLlSr 1 Pc Vleeschhouwerij wenst iedereen Fijne Kerstdagen en een G-eiukkig 2011 Landal GreenParks Lezen www.deweekkrant.nl/actie www.nieuwestadsblad.nl Wat kunnen we dit jaar verwachten op de kerst tafel. Om een tipje van de sluier op te lichten ging het Nieuwe Stadsblad even watertanden bij de onlangs verbouwde Sligro in Rotterdam Zuid, de plek waar foodprofessio- nals hun inkopen doen. Vestigingsdirecteur Bert Donkers heeft een goed beeld van wat de restau rants ons komende kerst dagen gaan voorschotelen.. Meteen na de heropening was er een run op het wild", lacht hij. "Ree, hert, fazant. Maar ook op verse vis zoals zeebaars en dorade. En natuurlijk sushi, die zijn helemaal hot! Wat de groenten betreft verkopen we veel wilde paddestoelen en kas tanjes." Wie voor het grote vlees gaat, kan sinds gisteren alles vers krijgen. "Dat hebben we zo laat moge lijk ingekocht", vertelt Donkers. "Dan kun je het goed houden tot "kerstmis zonder te hoeven invriezen. In de diepvries had den we al eerder ook half of he lemaal gegaarde vleesgerechten. Zoals gevulde kalkoen. Die hoef je alleen maar in de oven warm te maken. Als je ze langzaam laat ontdooien kan dat prima." Voor bijpassende wijnen biedt ook deze afdeling heel veel keu ze uit vele landen. Bert Donkers heeft geconstateerd dat prosecco nog steeds helemaal in is. "Ik merk ook dat er meer geld aan goede wijn wordt uit gegeven", voegt hij toe. "En dat chef koks steeds exclu sievere producten willen. Zoals mooie olijfolie en mooi zeezout. Zeezout hebben we wel in 80 verschillende soor ten en met allerlei smaakjes. Gigantisch toch?" Sligro Rotterdam Zuid be dient niet alleen Rotterdam maar ook de omliggende ge meenten. "En een heel breed scala aan uiteenlopende hore ca gelegenheden", préciseert Donkers. Dagelijks worden kookdemonstarties gegeven. Ook de profs kunnen hier dus watertanden. Marianne van Velzen Schiedam Is het nog steeds crisis in Nederland? Heeft u ook een karig kerstboompje vol kringloopspulletjes in dof spaarlamplicht? Houdt u de hand op de knip en koopt u zuinig in voor de kerstmaaltijd? Volgens winkeliers is er niets te merken van een crisis en wordt onze kerst steeds luxer. Consumenten kopen winkels leeg en van crisis wil niemand weten. Vooral niet tijdens de december maand. Ook diëtiste Lianne Kuijt ervaart dat de consument tijdens de feestdagen niet ge confronteerd wil worden met calorieën en bewust kopen. Het bureau NutriFit, waar zij voor werkt, organiseerde vorige week een Supershop per-tour. Een rondleiding door de Aldi had ervoor moeten zorgen dat mensen goedkoop, bewust en calorie arm de kerstinkopen zouden doen. Helaas, er bleek bijna geen enkële belangstelling voor de Supershopper- tour. Slechts één belangstellende diende zich aan. Radjief Bilkhu, 29-jaar en diabeet, liet zich de advie zen van de diëtiste gewillig aanleunen. Met zijn gezicht dicht op de verpakkingen leest Radjief het aantal calo rieën dat verstopt zit in een pak koekjes. "Teveel"", con cludeert hij wat teleurgesteld. Radjief lijdt al lange tijd aan overgewicht en moet op elke kilo letten. Hij kreeg op jonge leeftijd 'ouderdoms suiker' Diabetes2. Lianne Kuijt ervaart dat diabetes steeds vaker en op steeds jongere leeftijd voor- Radjief kijkt tevreden terug op zijn privé Shoppertour. 'Ik weet nu komt. "De explosie van diabetes is vooral te wijten aan ons eet patroon", denkt Lianne. Ze wijst op de flessen limonade in de Consumenten kopen de winkels leeg. Kerst wordt steeds iuxer schappen. "De limonade waar het minste suiker in zit, is tevens het duurst." Zo wordt het voor consumenten niet aantrekkelijk gemaakt om bewust te eten. Tijdens de tour door de winkel wordt duidelijk dat bijna alles waar minder suiker, vet of calo rieën in zit aanmerkelijk duurder is dan producten die veel minder gezond zijn. Het is alsof de con sument juist moet betalen voor het weglaten van al dat onge zonds in zijn eten. Voor Radjief wordt inkopen, zelfs bij de Aldi, een dure aan gelegenheid. Toch wijst Lianne hem gaandeweg hoe hij een zeer smakelijk, betaalbaar maar ca loriearme Kerst tegemoet kan gaan. "Het moet wel gezellig blijven", is de stelling van de di-

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 2