Kerstmis is niet altijd een pretje DE VRIJBUITER opruiming Kampeerbeurs ™50% 50% 2><° MEt^Ast Specialist in kamperen, actief en buitenleven www.vrijbuiter.nl OPPOEEPTENTEN www.vrijbuiter.nl eligheid met Raving Rabbids Krant kwijt? Ga naar ons digitaal archief Plaats een opmerking bij elk bericht Goed beschermd tegen kou in Vrijetij<Js/>&/&v!n FAMILIE- BIJZtl I ENTEN I Norenschaats Alle medewerkers van De Vrijbuiter wensen je een ontspannen en goed uitgerust 2011 toe! Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 22 december 2010 Nieuwe Stadsblad pagina 60 www.deweekkrant.nl/zot iames www.deweekkrant.nl/gadgets Digikrant www.nieuwestadsblad.nl Kerst is niet alleen een feest. Voor veel mensen is het ook een tijd van terugkijken en dat is niet altijd een pretje. Zeker voor de dak- en thuis lozen in de regionale dag- en nachtopvang de Elementen. Door Norbert Veringmeier Regio "Voor mensen die alles zijn kwijt geraakt in hun leven is dat terug kijken lastig en Emotioneel. Voor hen geeft kerst een tweeslachtig gevoel", weet woonbegeleider Cynthia van Dalen. "Wij willen hen hier toch iets van een kerst feest geven. Er zijn cadeautjes, een kerstontbijt en er worden spelletjes gedaan of een film ge keken worden." Ook het diner ontbreekt niet. Kok Marco van Eijk vertelt dat in het sociaal pension op eerste kerstdag wordt gegourmet. "En voor tweede kerstdag maak ik salades." Cynthia van Dalen voegdt daaraan toe dat het wel eenvoudig moet blijven. "Wij zijn een stichting en afhankelijk van giften, de voedselbank en subsidies uit het armoedebe leid. Ook wij hebben last van de crisis. Mensen zijn niet meer zo snel geneigd iets te schenken." Hier geldt misschien ook: onbe kend maakt onbemind. Weinig mensen zullen precies weten wat gaande is in het voormalige GAK-gebouw aan de Nijver- STOED helpt daklozen op weg naar een regulier bestaan heidsstraat in Vlaardingen. De Maassluise Stichting Onder Een Dak (STOED) vangt daar niet alleen dak- en thuislozen op maar probeert -hen tegelijkertijd te begeleiden naar een regulier bestaan. Van Dalen legt uit dat het begint met de dag- en nachtopvang. "Daklozen kopen daar tickets. Een dagticket met maaltijd of een nachtticket met maaltijd en slaapplek. Sommigen zien wij regelmatig. Anderen tijden niet of eenmalig." Regelmatige ge bruikers van de opvang kunnen in aanmerking komen voor het boven de dag- en nachtopvang gesitueerde sociaal pension. "Als blijkt dat een dakloze daarvoor geschikt is en echt wil dan gaan wij proberen hem of haar terug te krijgen naar een woning of be geleid wonen. De schulden wor den in kaart gebracht en vaak is sprake van een verslavingspro bleem. Weer anderen hebben psychische hulp nodig." Woonbegeleider Van Dalen ver telt dat de hulp helemaal wordt afgestemd op de persoonlijke situatie. "Anders gaat het niet werken." In het pension krijgen de daklozen weer structuur in hun leven. "Iedereen moet voor 8.00 uur opstaan en taken in huis uitvoeren. Daarnaast zoe- Reageren? www.nieuwestadsblad.nl Woonbegeleider Van Dalen zorgt voor een feestelijke kerst. ken wij een zinvolle dagbeste ding. Die structuur is voor veel van hen erg wennen. En zeker niet altijd een pretje." Al enkele bewoners uit De Elementen hebben weer een dak boven hun hoofd. Cynthia van Dalen: "Op de achtergrond blijven wij hen wel steeds ondersteunen zodat ze niet weer aankloppen voor een ticket beneden." Dag- en nachtopvang De Elerrienten is een opvang voor dak- en thuislozen in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. De opvang is gevestigd in Vlaar dingen. In de opvang wordt geprobeerd daklozen te be geleiden naar een eigen wo ning of begeleid wonen. Vaak moeten eerst andere proble men worden aangepakt, zoals schulden en verslaving Winter Stoel Rumba Tafel New York Rugzak Python 55 liter Kooktafel Genua XL Afm: 85x75x53 cm. Verstelbare poten 2 jaar garantie Expert 2 plus Incl. lavastenen Dukdalf Weerbestendig 4 traploos verstelbare poten 2 jaar garantie Draagvermogen: 135 kg Groen/wit 3 jaar garantie Vrijbuiter MEGA voordeel! 5-baans luchtbed 12* 27 t/rn 30 december dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur Oriëntatie vakantieseizoen 2011 Vele stands uit binnen- en buitenland Volop activiteiten vöor kinderen Spectaculaire beursaanbiedingen Gezellig dagje uit voor het hele gezin! Live muziek en gratis Glühwein Lage noor met lederei Kachel t»M 6.®5 Koffiezetter 10-kops tz« 9.» Regenponcho JU" 0." Zelfojpblazend reiskussen tr" Pannenset7-delig Tafellamp e.M 7* Sneeuwschep W TL* Handwarmer X" 3» Ski sokken Jk*> 6* KORTINGEN TOT Dameslaars Gevoerd Luchtbed 2 persoons -» Vestigingen in Roden, 6ouda en Roermond 60.000 M2 winkelplezier Ruim 900 tenten opgesteld 35.000 artikelen Deskundig persnneel Gratis parkeren Altlid dn laagste prijs Akties in deze advertentie zijn geldig l/« 31-12-2010 zolang de (geneed Ml. Zet- en/el diukfouten voorbehouden

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 60