Verlenging gratis openbaar vervoer 'de Wens van Schiedam' bekend Gevonden en verloren voorwerpen voortaan bij gemeente Schiedam Lees ook het weblog van Te vinden via www.schiedam.nl Gemeentearchief in 2011 op maandag gesloten Schiedam heeft gekozen, de stembussen zijn gesloten: burgemeester Verver-Aartsen gemeente Schiedam I«fc -iÉtf Ét f ln 2011 zullen Schiedamse 65-plussers met een laag inkomen, net als in 2010, gebruik kunnen maken van gratis openbaar vervoer. De gemeente heeft hiervoor geld beschikbaar gesteld. Het gaat om het openbaar vervoer van RET, met uitzondering van het BOBbus- net, de Fast Ferry en het RandstadRail-traject Berkel Westpolder t/m Den Haag Centraal, en de lijnen 126 en 137 van Qbuzz- Let op! Degenen die in 2010 al een gratis OV-abon- nement hadden, hoeven niks te doen, het gratis openbaar vervoerabonnement wordt automatisch verlengd op uw persoonlijke OV-chipkaart. Voor nieuwkomers: Als u 65 jaar of ouder bent en u een netto inkomen heeft dat niet hoger is dan 120% van de bijstandsnorm, kunt u gratis openbaar vervoer voor 2011 aanvragen bij de gemeente. Op jaarbasis mag het inkomen dan niet hoger zijn dan: 19.990,00 netto per jaar als u gehuwd bent 14.520,00 netto per jaar als u alleenstaand bent 18.270,00 netto per jaar als u alleenstaand bent met een inwonend kind jonger dan 18 jaar. Let op:'met netto inkomen wordt het bedrag bedoeld dat u en uw eventuele partner ontvangen aan AOW, pensioen en eventuele inkomsten uit arbeid, lijfrente en levensverzekering. Ook de vakantietoeslag wordt bij uw inkomen geteld. Indien u voldoet u aan bovenstaande criteria, kunt u kunt gratis openbaar vervoer aanvragen. U kunt het aanvraagformulier voor gratis openbaar vervoer in 2011 vinden op www.schiedam.nl of aan vragen bij de Formulierenbrigade: 010-219 27 00. Met ingang van 1 januari 2011 is het Gemeentearchief Schiedam geopend op dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 uur tot 17.00 uur. Met ingang van het nieuwe jaar is het archief dus niet alleen maandagochtend maar de hele maandag gesloten. Digitale dienstverlening wordt steeds belangrijker en meer gebruikt. Het Gemeentearchief maakt tijd en mens kracht vrij om op deze ontwikkelingen in te spelen en de digitale diensten te verbeteren. Zo biedt het Gemeente archief al jaren digitaal doorzoekbare persoonsgegevens en stuurt het archief gratis een scan van de aktes. Het fo toarchief of de beeldbank krijgt steeds meer (rechtenvrije dus te tonen) foto's, en ook de gedigitaliseerde kranten worden veel bekeken. Waarom niet alléén digitaal beschikbaar? Door heel de wereld, elke dag en op ieder moment, kun nen geïnteresseerden de webstek archief.schiedam.nl bezoeke'n en onder meer genealogisch onderzoek doen. Toch blijft de 'fysieke' studiezaal, vanouds thuis voor onderzoekers die archiefstukken zoals bouwtekeningen willen raadplegen en niet genoeg hebben aan ons digi tale aanbod. Bovendien is daar een bibliotheek en zijn er verschillende tijdschriften. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Foto: De receptie van het Gemeentearchief Schiedam Welk kunstwerk kiezen Schiedammers voor hun kan- om werk van de daarna toor, bedrijf, winkel of huis? Die vraag hield ons de meest gekozen kunste- - afgelopen tien dagen bezig tijdens de verkiezing van naars aan te kopen, te 'de Wens van Schiedam'. Bezoekers van de tentoon- weten: Trudie Maas- stelling konden naar aanleiding van het getoonde dam, Adrianus van Ot- werk hun favoriete kunstwerk aankruisen op het terloo, Sjef Henderickx, daarvoor bestemde stembiljet. De meest gekozen wer- Monique Veldhoven en ken worden aangekocht door het Centrum Beeldende Sarah van der Pols. Kunst Schiedam. Woensdagavond 18.00 uur sloten de stembussen en werden de honderden stemmen geteld, onder streng toezicht van Mr. M.G. van Ravesteyn (notariskantoor van Ravesteyn &van der Wee). Uit deze telling bleek dat Schiedam unaniem heeft gekozen voor het werk van Maurice den Boer. Vervolgens is het budget toereikend Heeft u een voorwerp gevonden of verloren, dan kunt u voor aangifte vanaf 7 januari 2011 terecht in de Stads- winkel aan het Stadserf 1. De politie draagt deze taak aan de gemeente over, zodat de politie zich meer kan concentreren op toezicht, handhaving en opsporing. Hoe werkt het? U heeft een voorwerp gevonden Het is uw plicht uw best te doen een gevonden voorwerp weer bij de eigenaar terug te krijgen. Als u weet wie de eigenaar is, kunt u dat zelf regelen. Is de eigenaar onbekend, dan kunt u het voorwerp, als het in Schiedam is gevonden, aangeven bij gemeente Schiedam. Van de aangifte ontvangt u een schriftelijke bevestiging. U heeft een voorwerp verloren Als u een voorwerp in Schiedam verloren heeft, dan kunt u daarvan aangifte doen bij gemeente Schiedam. Is het voorwerp gevonden, dan kunt u het na aangifte van verlies gelijk meekrijgen. Is het nog niet gevonden, dan blijft het voorwerp geregistreerd staan als 'verloren'. Van de aangifte ontvangt u een schriftelijke bevestiging. Binnenkort leest u op deze pagina en op de website www.schiedam.nl meer over hoe u verloren en gevonden voorwerpen kunt aangeven. Belastingen De afdelingsmanager Gemeentelijke Belastingen maakt bekend dat door het college van burgemeester en wethouders op 14 december 2010 de Leidraad Invordering gemeente Schiedam (2011) is vastgesteld. Dit besluit treedt in werking met ingang van de eerste dag na die van de be kendmaking. De bekendmaking vindt plaats door opneming van het besluit in de verzameling 'Belasting- en retributieverordeningen' op 22 december 2010 onder 'Belasting- en retributieverordeningen 2011' nummer 13. Dit besluit ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads- winkel. Een ieder kan tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift krijgen van het vermelde besluit. Bouwzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende bouwvergunning Verzonden 14 december 2010 Laagland 19, 3121 TA Het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis d.m.v. een aanbouw N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een beSluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schrif telijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden be sluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een Voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Kennisgeving Wet Geluidhinder Burgemeester en wethouders van de Gemeente Schiedam maken bekend dat zij op 7 december 2010 de beleidsnota "Hogere waarden voor geluid" hebben vastgesteld. Voor het maximale geluidniveau op de gevel van een woning of andere geluidgevoelige bebouwing wordt een voorkeursgrenswaarde gehanteerd. Wanneer deze waarde niet haalbaar is, kan een hogere waarde worden aan gevraagd, maar dit is tot een maximum begrensd. De aanvraag en toekenning verloopt via de zogenoemde 'hogere waardenprocedure'. Volgens artikel 110a van de Wet geluidhinder zijn Burgemeester en wethouders binnen de grenzen van de gemeente bevoegd tot het vaststellen van een hogere waarde voor de ten hoogste toelaatbare geluidsbelasting. Binnen de gemeente Schiedam worden regelmatig bestemmingsplannen, ver keersplannen en bouwplannen vastgesteld, waarbij hogere waarden worden verleend. Derhalve is hiertoe een beleidsnota opgesteld. In de beleidsnota wordt naast de wettelijke grondslag van het beleid tevens aandacht besteed aan het principe Hogere Waarden. Verder wordt weergegeven onder welke voorwaarden hogere waarden worden verleend en welke aanvullende of compenserende maatregelen getroffen moeten worden. Tot slot wordt de procedure beschreven hoe een hogere waarde wordt verleend. De ontwerpnota heeft van 8 april tot en met 19 mei 2010 ter inzage gelegen. Aangezien er tijdens de ter inzage legging geen zienswijzen zijn ingediend, is deze nota niet inhoudelijk gewijzigd ten opzichte van de ontwerpbeleids- nota. Wel is aan de voorliggende definitieve beleidsnota een paragraaf 3.7 aangaande overgangsrecht toegevoegd. De nota is downloaden op www. schiedam.nl onder Vergunningen en bekendmakingen. Tegen de vaststelling van de beleidsnota is conform art. 8:2 van de Algemene wet bestuursrecht geen beroep mogelijk.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6