diiii Impuls voor Hoogstraat door opknappen panden Relatiegeschenken met een visie Studieproject levert verfrissende ontwerpen op gemeente Schiedam Op 15 december ondertekenden wethouder Siljee en het bestuur van de Stichting Restauratie Hoog straat Schiedam (SRHS) een sa menwerkingsovereenkomst waarin de afspraken over samenwerking tussen beide partijen zijn vastge legd. Door ondertekening van deze sa menwerkingsovereenkomst kan de stichting zes panden in het midden van de Hoogstraat aankopen, res taureren en exploiteren. Dit is een belangrijke stap en nieuwe impuls voor de revitalisering van de bin nenstad en de panden Hoogstraat Midden in het bijzonder. Het gaat om de panden Hoogstraat 78, 94, 96-98, 100, 104 en 106, tussen het Stedelijk Museum Schiedam en de 'afrol' naar de Lange achterweg toe. Revitalisering van de binnenstad Aangezien restauratie, beheer en ver huur van winkelpanden geen hoofd taak van de gemeente is, is ingezet op een nauwe samenwerking met de Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam. Voor dit doel heeft deze stichting de SRHS opgericht. Wet houder Siljee: "De panden liggen op een belangrijk deel van de Hoog straat. Door deze panden nu op te knappen nemen we een goede stap- in het verbeteren van de Hoogstraat. Het heeft een goede uitstraling naar de gehele binnenstad toe." Het reno veren van deze panden past goed in de plannen van de gemeente voor de revitalisering van de binnenstad. Zo zijn er ook door het project Werk I Artist-impressie Hoogstraat aan de Winkel al veel panden op de Hoogstraat aangepakt en opgeknapt. Begin volgend jaar wordt ook de voormalige bioscoop de Monopole in gerestaureerde staat opgeleverd. De werkzaamheden aan de panden Hoogstraat Midden starten naar ver wachting medio april 2011. In 2012 staat de oplevering gepland. De relatiegeschenken van gemeente Schiedam zijn meer dan een verza meling willekeurige hebbedingen voorzien van een logo. Er wordt bewust gekozen voor cadeaus die representatief zijn voor de kwalitei ten van de stad en zo het imago van de stad versterken. Het initiatief van de derdejaars studenten van de Willem de Kooning Academie in Rotterdam om als onderdeel van de minor 'Product Concept' een product te ontwerpen dat als rela tiegeschenk kan dienen voor ge meente Schiedam, sluit naadloos bij deze visie aan. De studenten hebben zich intensief verdiept in de historie, de actualiteit en de toekomst van Schiedam. Er is onder meer een bezoek gebracht aan de stad met een rondleiding langs de molens, de glasfabriek en diverse be langrijke historische locaties. Vanuit deze ervaring zijn de studenten ge start met ontwerpen. Bij de opdracht is gekeken naar: Wat is typisch voor Schiedam? Wie geeft het en wie krijgt het? Hoe zijn de actuele ont wikkeling binnen de gemeente? En speelt duurzaamheid een rol? Ook zijn de productiemogelijkheden on derzocht. Resultaten in inspirerende ten toonstelling De aanpak heeft geleid tot een com plete serie verrassende en verfris sende ontwerpen. De resultaten zijn te bezichtigen in een inspirerende tentoonstelling in de Stadswinkel. Bezoekers worden uitgenodigd te reageren op de werken die zij als ge schenk voor de gemeente interessant vinden. De expositie is te bekijken van 15 december 2010 tot 15 januari 2011. Minor 'Product Concept' De minor is een keuzevak waaraan studenten van verschillende studie richtingen deelnemen, zoals interi eur, advertising, lifestyle design en illustratie. De studenten leren hun creativiteit te benutten om actu ele maatschappelijke en commerci ële vragen en trends om te zetten in grensverleggende productvoorstel- len. Ze worden tegelijkertijd uitge daagd om na te denken over de pro ductiemogelijkheden daarvan. Dat kan gaan over de herontwikkeling (styling) van bestaande productcon cepten maar ook over geheel nieuwe productsoorten. Ontwerp-bestemmingsplan Woudhoek Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam maken inge volge het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat met ingang van 23 december 2010 het ontwerp bestemmingsplan "Woudhoek" met de bijbehorende stukken voor een ieder ter inzage ligt. Aanleiding In het kader van de actualisering van bestemmingsplannen is een nieuw bestemmingsplan "Woudhoek" ont wikkeld. Doel van het actualise- ringstraject is te komen tot juiste juridische kaders die inspelen op de huidige situatie. Met dit plan wordt een beoogd een conserverende re geling te bieden voor het grootste gedeelte van het plangebied: de be staande woonwijken. Plangebied Het plangebied wordt aan de noord zijde begrensd door de polder Mid den-Delfland. Aan de westkant wordt het begrensd door het tracé van de toekomstige rijksweg A4 en aan de oostzijde door de groenstrook rond de Harreweg. Aan de zuidzijde sluit het plangebied aan op de wijk Groenoord. Ter inzage Het ontwerp-bestemmingsplan met de bijbehorende stukken ligt vanaf 23 december 2010 gedurende 6 we ken ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswin kel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. De Stadswinkel is op van maandag tot vrijdag zonder afspraak geopend van 9:00 tot 13:00 uur. Met afspraak is de Stadswinkel op maandag, woensdag en donderdag geopend van 14:00 tot 20:00 uur en op vrijdag van 14:00 tot 17:00 uur. Het ontwerp-bestemmingsplan is di gitaal te raadplegen op www.ruim- telijkeplannen.nl. Het ontwerp-be stemmingsplan en de bijbehorende stukken zijn tevens digitaal beschik baar via de website van de gemeente (www.schiedam.nl). Gedurende de termijn van terinza- gelegging kan een ieder schrifte lijk of mondeling zienswijzen tegen het ontwerp-bestemmingsplan ken baar maken bij de Gemeenteraad, t.a.v. Afdelingsmanager Ruimtelijke Ontwikkeling, Vastgoed en Grond zaken, postbus 1501, 3100 EA te Schiedam. Mondelinge zienswijzen kunnen naar vore'n worden gebracht bij de balie Bouwen, Wonen en Mi lieu van de Stadswinkel. Mededelingen Omgevingsrecht Met ingang van 1 oktober 2010 is de WABO van kracht geworden. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Aanvragen Dwarsstraat 27 en 29, 3114 LA met de activiteiten bouwen en slopen, het vernieuwen van de voorgevel en het dak, binnengekomen op 15 december 2010. Fabristraat met de activiteit kappen, het kappen van een Berk, binnenge komen op 15 december 2010. Fokkerstraat 480, 3125 BE met de activiteit bouwen, bedrijfsruimte plaatsen met kantoor en verdieping, binnengekomen op 16 december 2010. Koemarkt 4B, 3111 JH met de activiteit bouwen, het herinrichten van de begane grond en het plaatsen van een kozijn, binnengekomen op 10 decem ber 2010. Linzenakker 30, 3124 XE met de activiteit bouwen, het realiseren van een uitbouw in de achtertuin, binnengekomen op 17 december 2010. Maasboulevard 11, 3114 HB met de activiteit bouwen, het plaatsen van een Ronohal, binnengekomen op 9 december 2010. Parallelweg 1, 3112 NA met de activiteit bouwen, het plaatsen van licht reclame installatie, binnengekomen op 8 december 2010. Schieveste met de activiteit kappen, het kappen van alle bomen, binnen gekomen 14 december 2010. Tollenstraat 40, 3117 SZ met de activiteit bouwen, kunststof kozijnen plaatsen, binnengekomen op 14 december 2010. Vlaardingerdijk 245A, 3117 EN met de activiteit bouwen, het veranderen van een winkelruimte tot een woning, binnengekomen op 9 december 2010. Waterstokerstraat 13, 3123 RG met de activiteit bouwen, het plaatsen van een dakkapel, binnengekomen op 10 december 2010. Willem de Zwijgerlaan 18, 3116 HX met de activiteit bouwen, het plaatsen van een aanbouwkeuken, binnengekomen op 16 december 2010., Verleende vergunningen Reguliere procedure Aleidastraat 6B, 3117 DG met de activiteit kappen, het kappen van drie Berken, verleend op 16 december 2010. Burg. Knappertlaan 138, 3117 BE met de activiteit kappen, het kappen van een berk en het planten van een boom, verleend op 16 december 2010. Delflandseweg Schie, Damlaan met de activiteit kappen, het kappen van een berk en het planten van een boom, verleend op 16 december 2010. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde omgevingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burgemeester en wet houders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met hef indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende sloopvergunning Verzonden 10 december 2010 Diverse locaties in Schiedam Het slopen van asbesthoudende materialen binnen mutatiewoningen van de Stichting Woonplus N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schrif telijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden be sluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, ver zoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 8