Verhuizing Zomerlinde naar Schieveste geslaagd Openingstijden Stadswinkel Sportweek OSG Schiedam in teken van sport en voeding Gemeenteberichten m m m m a www.schiedam.nl 23 december 2010 nummer 51 Pagina 4 Belastingen Burgemeester en wethouders van Schiedam delen mede dat de gemeenteraad op 16 december 2010 heeft vastgesteld de: 1. Verordening afvalstoffenheffing 2011; 2. Verordening havengeld pleziervaartuigen 2011; 3. Verordening hondenbelasting 2011; 4. Legesverordening 2011; 5. Verordening marktgelden 2011; 6. Verordening onroerende-zaakbelastingen 2011; 7. Negende verordening tot wijziging van de Verordening parkeerbelastingen 2004; 8. Precarioverordening 2011; 9. Verordening rioolheffing 2011 10. Verordening woonschepenrechten 2011; 11. Verordening woonwagenrecht 2011. Deze verordeningen treden in werking met ingang van de eerste dag na die van de bekendmaking. De datum van ingang van heffing is 1 januari 2011. De bekendmaking vindt plaats door opneming van de besluiten in de verza meling 'Belasting- en retributieverordeningen" op 30 december 2010, onder 'Belasting- en retributieverordeningen 2011", nummers 2 tot en met 12. De belasting- en retributieverordeningen liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift krijgen van de vermelde besluiten. Ontheffing sluitingstijd horeca tijdens de jaarwisseling 2010/2011 Het college van burgemeester en wethouders heeft de jaarwisseling (1 januari 2011) aangewezen als collectieve festiviteit in de zin van artikel 4.1.2 van de APV Schiedam 2010. Dit houdt in, dat horecabedrijven in de gemeente Schie dam zich niet hoeven te houden aan de gebruikelijke geluidsnormen, die voor een horecabedrijf van toepassing zijn. In navolging van bovengenoemde aanwijzing verleent de burgemeester op grond van artikel 2.3.9, vierde lid, onder d van de APV Schiedam 2010 een algemene ontheffing van het sluitingsuur voor de horecabedrijven in de gemeente Schiedam. De ontheffing, geldt voor alle horecabedrijven in de gemeente Schiedam, met uitzondering van de cannabisverkopende hore cabedrijven (coffeeshops), deze horecabedrijven mogen in de nacht van 31 december 2010 op 1 januari 2011 open blijven tot 04.00 uur. De ontheffing geldt niet voor de terrassen. Vanaf 22 december 2010 ligt een afschrift van bovengenoemd besluit gedu rende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswin- ker, Stadserf 1. Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden hiertegen een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De cannabisverkopende horecabedrijven (coffeeshops) in Schiedam, dienen zich grond van artikel 2.3.9 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schie dam 2010 te houden aan de tijden zoals vermeld in de 'exploitatievergunning. Sluiting Instituut Sociaal Raadslieden In verband met de feestdagen is het Instituut Sociaal Raadslieden geslo ten van vrijdag 24 december 2010 tot en met maandag 3 januari 2011. Wij wensen u fijne feestdagen en een goed 2011. De Stadswinkel van gemeente Schiedam heeft de volgende openingstijden: Zonder afspraak Maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 13.00 uur. Alléén op afspraak Maandag, woensdag en donderdag van 14.00 uur tot 20.00 uur. Vrijdag van 14.00 uur tot 17.00 uur. Gesloten Dinsdagmiddag. Op de website www.schiedam.r kunt u digitaal een afspraak maker Van maandag 13 tot en met don derdag 16 december organiseerde Sport en Recreatie de tweede Sport week voor het voortgezet onderwijs in Schiedam. Tijdens deze week konden leerlingen van OSG Schie dam in sporthal Groenoord dage lijks van 13.00 tot en 17.00 uur ken nismaken met en deelnemen aan verschillende sportieve activiteiten. De Sportweek wordt mede mogelijk gemaakt door OSG Schiedam en diverse sportaanbieders van binnen en buiten Schiedam. Een belangrijk thema tijdens deze Sportweek was 'sport en voeding'. Leerlingen kre gen informatie over voeding in com binatie met bewegen en de invloed daarvan op het lichaam. Leerlingen konden kennis maken met en deel nemen aan verschillende sportieve activiteiten, zoals capoeira, freerun- ning en lasergame. IK Bewegen blijvend stimuleren Sport en Recreatie wil, in samenwer king met OSG Schiedam, een vaste sportactiviteit gaan aanbieden voor de leerlingen van deze school om zo het blijvend bewegen te stimuleren. Op het Schravenlant College,, waar in april dit jaar de eerste Sportweek plaatsvond, is ook vervolg gegeven aan het initiatief van Sport en Recre atie door een vast element van de Foto 's: Jan van der Ploeg sportweek terug te brengen binnen de activiteiten op school. In 2011 zal na enige voorbereiding worden ge start met een zogenaamde 'gezonde schoolkantine'. Het doel van Sport en Recreatie is om te zijner tijd op alle voortgezet onderwijsinstellingen binnen Schiedam een Sportweek te organiseren. Tijdens de Nationale Sportweek (april 2011) is het Life College aan de beurt. Mandaatregeling WABO (Wet algemene bepalingen omgevingsrecht) Het college maakt bekend dat het in zijn vergadering van 14 december 2010 in verband met de invoering van Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) het Mandaatbesluit Wabo heeft vastgesteld. Het mandaatbesluit en het op basis daarvan door de algemeen directeur genomen ondermandaatbesluit treden in werking op de dag volgend op die van deze publicatie. De besluiten liggen vanaf heden gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de balie van de Stadswinkel aan het Stadserf 1. De Zomerlinde van het voormalige zieken huisterrein aan de Burgemeester Knappert- laan wortelt zich momenteel in de grond van Schieveste voor het Lentiz Life College. De verhuizing is donderdag 16 december goed verlopen; zonder enige schade is de boom op zijn nieuwe plaats gezet naast de hoofd ingang. Wethouder Groene heeft de Zomer linde overgedragen aan de directeur, Paul Lakens, en leerlingen van de toekomstige vestiging van het Lentiz Life College. De Zomerlinde past niét in de plannen voor de bouwlocatie op het voormalige ziekenhuister rein en dreigde tegelijkertijd met de sloop op zestigjarige leeftijd gekapt te worden. In de zelfde periode zochten de leiding en leerlingen van het Lentiz Life College naar een groen element, dat duurzaam is en de historie van Schiedam dichterbij de school voor vmbo en mbo in Schiedam brengt. De heer Huib Sneep, inwoner van Schiedam en boomexpert, hoorde van de zoektocht van het College, wist dat er bij het voormalige ziekenhuisterrein bomen bedreigd werden met kap en heeft de gemeente en het Lentiz Life College bij elkaar gebracht. Markant herkenningspunt Wethouder Groene benadrukte bij de over dracht van de lindeboom, dat de boom sinds mensenheugenis een belangrijke plaats in een gemeenschap inneemt. "Het zijn mooie statige bomen, die als een markant herkenningspunt in hun omgeving staan. Mensen spreken af onder de lindeboom, men ontmoet elkaar daar en komt met elkaar in contact", zo beschreef hij de functie van de boom. "Ook bij het oude Schiedamse ziekenhuis had de boom deze ontmoetingsfunctie." In de richting van de eveneens vertegenwoordigde bewonersver eniging Schiedam-West (BVSW) benadrukte wethouder Groene het belang van herplanten van bomen, ook in de wijk zelf. Duurzaamheid en groen leidraad bij bouw De directeur van Lentiz Life College, de heer Paul Lakens, bedankte de wethouder voor de boom en sprak de verwachting uit dat de Zomerlinde voor de jeugd en de medewerkers dezelfde functie zal hebben als op het zieken huisterrein. "De Zomerlinde past heel goed bij het concept van de nieuwbouw. Duurzaamheid en groen zijn voor ons leidraad geweest voor de bouw", aldus de heer Lakens. "Binnen en buiten willen we met groen en duurzaamheid bijdragen aan een goed leef- en leerklimaat voor de leerlingen en medewerkers. Het is be wezen dat een goed klimaat met veel groen een positief effect heeft op de leerprestaties. De Zomerlinde past door zijn grootte en plek op het buitenrerrein heel goed in deze benadering van de school." Leerlingen en ouders, die graag met Lentiz Life College en haar duurzaam gebouwde schoolge bouw kennis willen maken, zijn van harte uitge nodigd voor de open dagen voor op donderdag 10 (van 16.00 tot 21.00 uur) en zaterdag 12 februari 2011 (van 9.00 tot 12.00 uur). k 3: Foto's: Jan van der Ploeg Colofon Stadskantoor Tel.: (OIO) 219 1111 Fax: (010) 473 70 21 È-mqui; mfo@£Chiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie .Gemeente Schiedam m

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 9