Woonplus nieuws Schiedam is twaalf buurtbemiddelaars rijker Recht op huurtoeslag? Toewijzing van sociale huurwoningen verandert Voor de huurder|J| Algemeen, Vanaf 1 januari 2011: Schiedam heeft er sinds 14 december twaalf buurtbemiddelaars bij. Zij ontvingen hun opleidingscertificaat van burgemeester Verver-Aartsen en Yvonne van Hees, coördinator Participatie van Woonplus. De buurtbemiddelaars gaan bemiddelen bij overlast, ruzie of irritaties tussen buren. Wanneer buren een probleem met elkaar hebben en er samen niet uitkomen, kan de hulp ingeroepen worden van buurt bemiddeling. Het uitgangspunt daarbij is dat beide partijen bereid zijn om gezamen lijk tot oplossingen te komen. Het neutrale buurtbemiddelingsteam helpt daarbij, met als basisprincipe 'voor, door en van bewo ners'. "De kracht van buurtbemiddeling is dat bewoners het zelf doen", zegt Bob Venhuizen, directeur-bestuurder van Woonplus. "Zij kennen als geen ander de buurt en de woonomstandigheden." Bij buurtbemiddeling staan respect, vertrouwen naar elkaar toe en een positieve houding ten opzichte van diversiteit centraal. Training De vrijwilligers kregen een training buurt bemiddeling van adviesbureau CoCon, dat sinds januari in heel Schiedam buurtbe middeling verzorgt in opdracht van de gemeente en Woonplus. Tijdens de basis training van zeven dagdelen leren de deelnemers hoe de methodiek werkt, wat je als bemiddelaar vooral doet en watje absoluut niet doet. Ook wordt gekeken voor wie deze vorm van vrijwilligerswerk geschikt is en voor wie niet. Zowel de trai ner als de deelnemer geven hierover hun mening. De vrijwilligers ontvangen na afloop het certificaat Buurtbemiddelaar. Vrijwilligers gevraagd Wilt u ook iets doen voor uw buurt? In februari 2011 start er weer een nieuwe cursus buurtbemiddeling. Meldt u nu aan! Schiedam Buurtbemiddeling Coloured Consultancy (010) 470 00 30 info@buurtbemiddeling-schiedam.nl Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 204 51 00 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 204 52 04 Websites nieuwbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.hettoernooiveld.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 26 januari. Per 1 januari 2011 wijzigen de inkomensgrenzen en huurgrenzen die belangrijk zijn voor het berekenen van de huurtoeslag. Tot 2009 werden deze grenzen elk jaar op 1 juli aangepast. De aanpassingen van 2010 zijn verschoven naar 1 januari 2011. Deze informatie is belangrijk als u huurtoeslag wilt aanvragen. Ais uw huur lager is dan 652,52 (maximale huurgrens 2011) en uw huur is te hoog voor uw inkomen, dan kunt u in aan merking komen voor huurtoeslag. Op www.toeslagen.nl kunt u daarvoor een proefberekening maken. Voor het aan vragen van huurtoeslag kunt u contact opnemen met de belastingdienst via een gratis telefoonnummer: 0800 - 05.43. U ontvangt dan een aanvraagformulier. Het aanvraagformulier kunt u ook down loaden via bovengenoemde website. Voor sociale huurwoningen (tot een netto huurprijs van 652,52) stelt de Europese Commissie strengere inkomenscriteria. Om voor deze woningen in aanmerking te komen, geldt vanaf 1 januari 2011 een maximaal inkomen van 33.614,-. Bij de nieuwe inkomensgrens gaat het om het gezamenlijk belastbaar inkomen van u en uw eventuele partner en/of huisgenoten. Woonplus moet de inkomensgegevens controleren wanneer een sociale huur woning wordt toegewezen. Verdient u meer, dan wordt het voor u moeilijk om nog een huurwoning met een netto huurprijs van minder dan 652,52 te vinden. Een inkomen boven C 33.614,- Lopende huurcontracten blijven geldig, ook als uw inkomen hoger is dan 33.614,-. Met dit hogere inkomen komt u niet meer in aanmerking voor een nieuwe sociale huurwoning. Voor urgenten en herhuis- vestingskandidaten bestaan er bepaalde uitzonderingen. U kunt natuurlijk wel reageren op huurwoningen die duurder zijn dan 652,52. Woonplus heeft ook een uitgebreid aanbod van huurwoningen die buiten de sociale verhuur vallen. Kijkt u daarvoor bij 'ik zoek een woning' op www.woonplus.nl. Voor deze woningen heeft u geen woonpas nodig en ze zijn vaak per direct beschikbaar. Overweegt u een woning te kopen? Neemt u dan een kijkje in dezelfde rubriek op onze website. We bieden diverse koopwoningen, zowel in de categorie 'nieuwbouw' als 'bestaande bouw'. Waarom? De regels veranderen door nieuwe Europese regelgeving. De Europese Commissie wil dat Woningcorporaties de woningen die zij met steun van de regering bouwen (denk aan rentekortingen en lage grondprijzen), toewijzen aan mensen met een inkomen tot 33.614,-. Woonplus is wettelijk verplicht hieraan mee te werken. Meer weten? Twijfelt u of u in aanmerking komt voor een sociale huurwoning? Op www.woonnet-rijnmond.nl staat een handige rekenmodule. Op www.woonplus.nl vindt u meer informatie over de belang rijkste veranderingen. Hééft u nog vragen, neemt u dan contact op met Woonplus.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 14