Onrustig begin van 2011 4 Superurijwilligers Nieuws Als eerste op de hoogte Politieberichten Wat is er bij u in de buurt niet pluis? Glaasje sap Vers met de Philips Juicer Actueel Blijf op de hoogte van al het nieuws Kerkdiensten Veel incidenten bij jaarwisseling in Schiedam Straatmeubilair opgeblazen met illegaal zwaar vuurwerk VVD wil overbewoning harder aanpakken Plasterk te gast in Schiedam Mantelzorgcafé Kennismaken met Qi Gong Graauwe Hengst Altijdactueel: de weekkrant.nl woensdag 5 januari 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 13 www.deweekkrant.nl www.nieuwestadsblad.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www. nieuwestadsblad. nl Schiedam De kerkdiensten van Schie dam in het weekeinde van 8 en 9 januari. Hersteld Hervormde Ge meente, Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61 - 63 dienst om 10.00 en 15.30 uur voor ganger Ds. N. van der Want Zondag zijn er bij de Pro testantse Kerk diensten om 10.00 uur Grote Kerk Ds. M. Russchen. Vaste Burg Ds. T. Smit (HA). Dorps kerk Ds. J. v.d. Peppel. De Ark Ds.T.van Leeuwen (Spijkenisse). Vrijdag 7 ja nuari in de Grote Kerk vanaf 12.30 uur meditatie/middag gebed. Diensten bij de Nederlands Gereformeerde Kerk, West- vest 30, zondag om 9.30 uur student A. Verhey en om 16.30 uur ds. R. Roest Utrecht. Bij de Vrijzinnige Geloofs gemeenschap, Westvest 90, is er zondag een dienst om 10.30 uur, voorganger Mw. A.E. Nijman. In de Kapel van Franke- land, Sint Liduinastraat 10, is er zondag om 10.00 uur Eucharistieviering met voor ganger met voorganger Pater K, Veltman, m.m.v. het Lid- uinakoor. In de St.Jan de Doper - Visitatiekerk gaat pater Leo de Jong zaterdag 17.00 uur voor in de eucharistie, met pianomuziek van Piet v.d.Helm. Zondag 10.30 uur leidt Pastor Lidwien Meijer de afscheidsviering van het koor Laus Deo. Na afloop receptie. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Ge zongen Hoogmis, predicatie pastoor P.M. Vismans. In de Jacobus en Martinu- - sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 11.00 uur dinsdag om 9.15 uur: eu charistieviering of dienst van Woord en Communie. Zondag om 9.30 uur is er een eredienst bij Het Apos tolisch Genootschap aan de Lindeijerstraat 5. De jaarwisseling is in Schiedam onrustig verlopen. De politie en ME moesten in actie komen bij illegale vreugdevuren en door de hele stad hebben vernielingen met illegaal vuurwerk voor veel schade gezorgd. Van de redactie Schiedam Ondanks dat 'wilde-vreugde vuren' verboden zijn, werd in enkele buurten een brandstapel aangestoken. Bij een illegaal vreugdevuur in de Van Heuven Goedhartstraat sloeg de vlam in de pan toen de politie een kijkje kwam nemen. Boze omstanders belaagden de agenten waardoor uiteindelijk de ME ingezet moest worden. Ook in de Fabristraat zorgde een vreugdevuur voor een ontvlam bare situatie. De brandstapel stond slechts enkele meters van de woningen, waardoor de kans groot was dat het vuur zou over slaan. De brandweer was er óp tijd bij om het vuur te blussen. De twee officiële vreugdevuren op de Westfrankelandsedijk/ Admiraal de Ruijterstraat en de Maasdijk/Buitenhavenweg zijn rustig verlopen. Alleen bij het feest op de Maasdijk is tijdelijk extra politietoezicht nodig ge weest toen bleek dat jongeren uit.andere wijken naar het feest trokken. Illegaal vuurwerk heeft ook dit jaar weer voor de schade gezorgd aan prullenbakken, verkeersbor den en abri's. Op de Hoogstraat zijn bij twee zaken ruiten inge gooid en op de Troelstralaan brandde een buurtwinkel uit. Het vuur is waarschijnlijk ont staan door vuurwerk. Het vuurwerkteam van de Licht Blauwe Brigade heeft samen met de politie 36 mensen betrapt op het vroegtijdig afsteken van vuurwerk. Daarvan waren er 21 onder de 18 jaar. De jongeren zijn doorverwezen naar Halt en moesten zondag helpen bij het schoonvegen van de stad. De Zonnebloem afdeling Schiedam Zuid heeft afscheid ge nomen van twee supervrijwilligers. Het gaat om voorzitter Steef van der Linden en zijn vrouw Mia, die zich vooral be zighield met creatieve activiteiten. Samen zijn ruim veer tig jaar actief zijn geweest voor de Zonnebloem. Voor hun vertrek zijn ze natuurlijk nog uitgebreid in de bloemetjes zijn gezet. FOTO: PR Schiedam De VVD Schiedam wil de overbewoning door arbeids migranten uit Midden- en Oost Europa harden aanpak ken. Zo pleit de partij voor een registratieplicht voor pensionhouders om beter zicht te krijgen op het aantal buitenlandse werknemers dat in de stad verblijft. Het aantal arbeidsmigranten uit onder andere Polen, Roe menië en Bulgarije neemt jaarlijks sterk terwijl de ge- meente slecht zich heeft op deze groep, stelt de VVD. Dit komt omdat deze arbeidsmi granten zich net als andere Europeanen niet hoeven in schrijven bij de gemeentelijke basisadministratie als ze korter dan zes maanden in Nederland verblijven. Veel arbeidskrachten verblijven in pensions, ook wel Polenhotels genoemd. De VVD onderzoekt of penionhouders verplicht kun nen worden om hun gasten te registeren. Op die manier krijgt de gemeente meer zicht op de groep en kan ook gecontroleerd worden of een arbeidsmigrant zich houdt aan de maximale verblijfsduur. Zo niet, dan moet er streng beboet worden, vindt de VVD. Ook moet de vergunningsplicht voor het ombouwen van een wo ning tot pension strenger worden nageleefd, is de mening van de liberalen. In de wijk Oost is het maximum aantal pensions bereikt, volgens de VVD en ook mag een pension volgens de regels niet gevestigd zijn in een portiekwoning of flat. De VVD wil dat een pension die overlast veroorzaakt in de buurt, de vergunning weer in moet leveren. Verder vraagt de VVD om meer controles door de in terventieteams. Die worden vanaf2005 door de gemeente ingezet om illegale huisves ting en overbewoning te be strijden. Tenslotte schrijft de partij meer ambtelijke capa citeit te willen vrijmaken voor de handhaving. Waar nodig pleit de partij voor uitbrei ding van formatieplaatsen. Schiedam Oud-minister Ronald Plas terk is een van de sprekers op de nieuwjaarsbijeenkomst van de PvdA Schiedam. Die wordt op 12 januari vanaf 19.30 uur gehouden op de locatie In den Rooie Koffer aan de Tuinlaan 50. Onder werp is: 'Hoe bestrijden we het rechtse kabinet'. Na de pauze geeft lijsttrekker Ton- ny van de Vondervoort van de PvdA Zuid-Holland het startseingeven voor de cam pagne in het kader van de Provinciale Staten verkiezin gen van 2 maart. Tevens zal stadgenoot en Gedeputeerde in Zuid-Holland, Martin van Engelshoven Huls, het woord voeren Schiedam Het Mantelzorgcafé opent maandag 10 januari voor het eerst in 2011 de deuren. Mensen die langdurig zor gen voor een ziek of gehan dicapt familielid of bekende, zijn tussen 13.30 en 15.30 uur welkom aan het Broers- veld 123 voor een praatje én om het glas te heffen op het nieuwe jaar. Daarnaast wor den deze middag de speciale vakantiefolders getoond. Ook in 2011 is het Mantelzorgcafé iedere 2e maandagmiddag en de laatste dinsdagoch tend van de maand geopend. Meer informatie: tel. 06-13283469 of 06- 51694096 of e-mail: schie- dam@mantelzorgnwn.nl Schiedam De Innerlijke Glimlach aan de Kerklaan geeft vrijdag 7 januari een gratis kennis makingsles Qi Gong Me ditatiegroep. Deze groep is met name interessant voor mensen met tijdelijke of per manente lichamelijke en/of psychische klachten, zoals extreme vermoeidheid, stijve spieren, stress, burn-out en chronische pijn. Maar ook als je volkomen gezond bent, zijn deze lessen een. weldaad voor lichaam en geest. Aan melden kan via info@inner- lijkeglimlach.nl of bel Ingrid van Breemen, tel. CT6 - 44 804 102. Schiedam De Graauwe Hengst heeft voor donderdag 6 januari een optreden van zanger/- gitarist Corvin en saxofonist Howard op het programma staan. Ze spelen zowel covers als eigen nummers. Op zaterdag 8 januari is Re vision te gast. De driemans formatie uit de regio Rot terdam speelt melodische lyrische rock. Aanvang op beide avonden is 22 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 13