Zicht OD Zuid-Holland ^iïttcKttacassmmmrafiflaaat r-»*» pr°VTiTnTci! Holland Zuid YVTYYVYYYYVTYTVYTVT YVYYYTYYYYYYYYYYYYYYY Y Wat is er te doen? I Samen werken aan ontwikkeling gebieden A4 en Hof van Delfland Sterker door samenwerking A X kki Provincie Zurd-Holland, afdeling Communicatie, Postbus 90602,2509 LP Oen Haag, telefoon; 070 441 66 22, e-mail: zuidfroJ Jand&pzh.n! Horn Please! Uniek concert van trompettist Eric Vloeimans op 28 en 29 januari'11 in de Marekerk Leiden. Hij kreeg als laureaat van de tweejaarlijkse oeuvre-onderschei- ding Gezichtsbepalend carte-blanche van de provincie Zuid-Hol land. Kaarten: www.hornplease.nt Win kaarten voor Koninginneconcert De Marinierskapel der Koninklijke Marine speelt op 29 januari in het Provinciehuis muziek van onder andere Mozart en Johann en Richard Strauss. De provincie stelt 50 kaarten beschikbaar voor belangstellenden. Kijk op www.zuid-hottand.nl/kaarten- koninginneconcert Finale Main River Zang Concours 2010 Acht koren in de finale. Beleef dit spectacu laire en unieke evenement op zaterdag 29 januari 2011 aan boord van Europa's grootste evenementenschip de Tourmalijn! Ga voor kaarten naar www.tourmatijnriverevents.com e n n- Boekenfestijn Het boekenfestijn is dé gratis consumentenbeurs met meer dan een miljoen nieuwe boeken, multimedia en hobby artikelen. Van 27-30 januari te bezoeken in Ahoy Rotterdam, www.boekenfestijn.com Wilt u meer weten over onderwerpen in deze advertentie, kijk op www.zuid-holiand.ni In de drukke Randstad is voor gebiedsontwikkeling een zogenoemde integrale aanpak nodig: alle partijen werken met elkaar samen. Woningbouw, ruimte voor bedrijven, recreatie, natuurontwikkeling, wegen en openbaar vervoer, alles moet goed op elkaar worden afgestemd. Daarom geeft de provincie voorrang aan zeven projecten die deze integrale aanpak'toepassen: Zuidplaspolder, As Leiden- Katwijk, Integrale Ontwikkeling Delft Schiedam (IODS), Oude Rijnzone, Project Mainport Rotterdam (PMR), Delflandse Kust en Hof van Delfland. In de projecten werken overheden, marktpartijen, bewoners, bedrijven en maatschappelijke organisaties samen. De provincie voert de regie. Door de crisis is er meer dan ooit goede afstemming nodig om plannen uit te voeren. Alle projecten hun eigen doelen In de Zuidplaspolder ontwikkelen de partijen een verrommeld gebied tot een aantrekkelijk woon-, werk- en recreatielandschap. In het gebied tussen Leiden en Katwijk worden veel woningen gebouwd, ook om Bollenstreek en Groene'Hart te ontzien. Verder wordt hier.een aantrekkelijk vestigingsklimaat geschapen voor hoogwaardige kenniscentra. Voor een betere bereikbaarheid van de Randstad wordt de A4 tussen Delft en Schiedam door getrokken, zorgvuldig ingepast in het landschap. Bovendien is er ruimte voor extra natuur en recreatie. Met het project Oude Rijnzone wordt het gebied op en langs deze rivier klaargestoomd voor de toekomst. Het opnieuw inrichten van de bedrijventerreinen is een belangrijk doel. 1 De aanleg van de tweede Maasvlakte zorgt voor meer economische kracht van de wereldhaven Rotterdam. Ook wordt hier 750 hectare groen aangelegd, waarvan 600 op IJsselmonde. 1 Het project Delflandse Kust zorgt ervoor dat de kust tussen Hoek van Holland en Kijkduin mooi, veilig en bereikbaar is. 1 Tussen Den Haag, Delft, Zoetermeer, Rotterdam en het Westland ten slotte ligt het Hof van Delfland. De bedoeling is de kern van het gebied groen en open te houden. •KK^TWUK j|^(Letdep/ Alphen a/d Rijn RUN250NE AS LEIDEN KUST Zoetermeer en Haag mow wmmtwuw® ,nera 'Voorstanders melden dat de regio er met de aanleg van de A4 tussen Delft en Schiedam flink op vooruit gaat. Maar is dat dat ook zo?' Aan het woord is José Chung, lid van de Groen- Links-fractie in Provinciale Staten. 'Eerst verpest je een mooi landschap omdat dat geld oplevert. Vervolgens gebruik je een deel van de winst om een deel van de negatieve effecten van deze ingreep te verkleinen. En dat noemen we dan een verbetering.' Wachten op Raad van State 'In de allesoverheersende drang de weg aan te leggen zijn procedures door elkaar gaan lopen. De weg staat in de structuurvisie van 2040. Hiervoor is een Milieu Effecten Rapportage verplicht die nooit is vastgesteld en daarmee formeel ook niet de structüurvisie 2040. Echter, het onlangs genomen besluit om de A4 aan te leggenjs gebaseerd op déze, niet vastgestelde, structuurvisie. We kijken als fractie dan ook vol spanning uit naar de toetsing door de Raad van State.' Duidelijkheid en snelle besluitvorming 'Lange tijd hebben projectontwikkelaars in Midden-Delfland weidegrond op kunnen kopen voor woningbouw. Gelukkig heeft men tijdig ingezien dat het gebied van grote waarde is, als natuurgebied, als broedgebied van beschermde vogels, als agrarisch gebied en als gebied waar je als stedeling nog de rust van het platteland kunt ervaren. Er zijn veel partijen actief in de Hof van Delfland Raad, onder leiding van gedeputeerde Joop Evertse. Of deze constructie de besluitvaardigheid vergroot, zal de tijd moeten leren. Duidelijkheid en snelle beslu-. itvorming zijn in elk geval voor melkveehoud ers van groot belang om hun bedrijf met succes voort te kunnen zetten. En wij kunnen blijven genieten van de koeien in de wei!' In de regio Rijnmond werkt een aantal partijen met elkaar, veelal onder regie van de provincie, aan de volgende projecten: IODS: A4 Delft-Schiedam De A4 Delft-Schiedam wordt in het'kader van het project IODS (In en om de Stad) aangelegd. Dat betekent een tweede snelweg tussen Rotter dam en Den Haag. Reistijd wordt korter, de spits duurt minder lang en sluipverkeer wordt terug gedrongen. Bovendien wordt extra geïnvesteerd in het behoud van het Midden-Delflandse land schap. Met nieuwe recreatieve voorzieningen, extra natuur en het verwijderen van ontsie rende vrijstaande kassen. De weg wordt tussen Schiedam en Vlaardingen in een tunnel aange legd, op het tunneldak wil de gemeente sport velden aanleggen. Al met al worden de nadelen van de A4 Delft-Schiedam tot een minimum beperkt, de regio gaat er flink op vooruit! Hof van Delfland De zeventien partners in de Hof van Delfland Raad vinden samenwerking op grotere schaal van vitaal belang voor het gebied en voor de twee miljoen mensen die er wonen, werken, ondernemen en recreëren. De Hoflandroutes zijn een mooi voorbeeld van een Hof van Delf land-project. Dit zijn fietsroutes in Hof van Delfland die lopen van Hofplein naar Hofvijver. Alleen door samenwerking konden deze routes op de kaart komen. Bewoners van Rijnmond kunnen binnenkort uitgebreid over deze routes in de Hof van Delfland fietsen. Project Mainport Rotterdam De provincie Zuid-Holland werkt mee aan het Project Mainportontwikkeling Rotterdam (PMR). De komst van Maasvlakte 2 geeft een belangrijke impuls aan de economie in de regio Rotterdam. Maar de overheid wil het gebied ook leefbaar houden. De provincie heeft de regie over de uitvoering vari het programma 750 ha nieuwe natuur en recreatie in de Rotter damse regio. Het programma 750ha bestaat uit de deelprojecten Zuidbroekse en Schiebroekse polder (Vlinderstrik), Schiezone, Groene Verbinding en het Buijtenland van Rhoon.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 15