Week TEGEIACTIE Restauratie Havenkerk m lot 30% KORTING Veiligheid is in 2011 vooral gevoel 12 MEGAPIXEL STUNT Bos - Stam - Terpstra - Van Bon Coronel doet elke dagverslag Einde Rentevaste Periode? Voor uniek woonaanbod www.huisliin.nl Woensdags 6 -11 januari 2011 Ahoy Rotterdam Berg vuil Muzikaal begin nieuwe jaar Zwaargewond door vuurwerk Schetsen voor beeldenroute Volg ons nu ook op Twitter Laatste nieuws Dak aangevreten door boktorren Plaats beelden en stem je favoriete foto of video naar de winst op www.deweekkrant.nl/dakar. SAMSUNG ES25 6,4 cm LCD scherm film mogelijkheid ISO tot 1600 USB 2.0 aansluiting anti rode optredens van: jan Smit, Frans Bauer en Frans Duijts www.deweekkrant.nl/dakarl Vrijdag 7 januari Afscheid Koos Moerenhout Badlamers-Tegeis-Piavulzen www.warmtebron.nl Warmtebron Gerard Burgerlaan 32 3131 KZ Vlaardingen 010 4342058 info@warmtebron.nl De gemeente- berichten van deze week zijn weer te vinden op de gemeente pagina's in deze krant. VIDE^ AUDIO KTV De vrijwilligers van de warme maaltijd bezig. Door bezuinigingen wordt de wa cateraar. De vrijwilligers staan dan op Nieuwe Stadsblad =T Rabobank Tickets: www.zesdaagserotterdam.nl Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)473 11 50 www.hypotheker.nl Schiedam Irado heeft na de jaarwisse ling extra mankracht ingezet om de stad vuurwerkvrij te maken. Op 1 januari gingen 39 medewerkers de straat op en een dag later een ploeg van 30 man. Bij elkaar werd 180 kubieke meter vuil inge zameld. Schiedam Harpe Davids viert in 2011 de negentigste verjaardag. Dat betekent dat het publiek kan rekenen op extra con certen. Het eerste optreden is op zaterdag 15 januari; het traditionele nieuwjaarscon cert in de Dorpskerk van Kethel. Aanvang 15 uur, toegang gratis. Schiedam Een 28-jarige Schiedammer is tijdens de jaarwisseling zwaargewond geraakt bij het afsteken van illegaal vuur werk. Het vuurwerk ontplof te in zijn gezicht. De man is met een ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. De jaarwisseling in Schiedam verliep onrustig. Meer op pagina 16 Schiedam Stichting Mooi Werk toont tot 12 januari de schetsontwer pen voor Schiedam-Noord, waarvan er drie uitgevoerd gaan worden voor de Buiten Beeld Beeldenroute later dit jaar. De ontwerpen zijn ge maakt door deelnemers van een vijfdaagse training. De tentoonstelling is te zien in het CBK aan de Boterstraat. www.twitter.com/nieuwestadsblad Nog dit jaar wordt gestart met de restauratie van de Havenkerk aan de Lange Ha ven. Wethouder Menno Siljee onthulde gisteren (dinsdag) het bouwbord voor het rijks monument. De restauratie, waarvoor 2,75 miljoen euro beschikbaar is, neemt naar verwachting anderhalf jaar in beslag. Door Mark Kivit Schiedam De Havenkerk en het naastege- legen pand is voor 850.000 euro overgenomen van de Stichting Johan Maasbach Wereldzending. De reddingsoperatie komt geen moment te vroeg. Niet vanwege de miljoen euro subsidie van de Rijksoverheid, die op 1 januari kwam te vervallen.'En ook niet vanwege de penibele toestand waarin de kerk verkeert. De Stichting Restauratie en In standhouding van de kerk aan de Lange Haven (SRI) is verant woordelijk voor de uitvoering. "Dit is een prachtige dag", zegt voorzitter Ubbo Hylkema glun derend. De oud-direc teur van de Rijksdienst voor Monumenten zorg is al zes jaar met de kerk bezig en geldt als een expert. De 19e eeuwse katholieke bouwkunst, het or gel en de bekroonde altaarstukken die werden aangekocht door de familie Nolet zijn enkele aspecten, die de kerk volgens hem zo uniek maken. De restauratie begint bij het dak. Hylkema: "Een enorm houten gewelf, daar zijn wel twee Noorse wou den ingegaan. Helaas is het ernstig aangetast door bok torren. Die moeten we eerst bestrijden." Na restauratie krijgt het ge bouw geen kerkelijke func tie meer. Hoewel er volgens wethouder Siljee nog geen concrete plannen op tafel liggen, worden nog steeds gesprekken gevoerd met een partij die het kerkgebouw wil combineren met een hotel op de Hoogstraat. Schiedam Hoewel de misdaadcijfers zijn gedaald, voelt de burger zich nog lang niet altijd veilig in de stad. Dat moet volgens Politie Rotter dam Rijnmond veranderen. Goed nieuws: In de regio Rijn mond is Jtet aantal aangiften gedaald in 2010. Er zijn min der auto- en fietsendiefstallen, minder slachtoffers van huise lijk geweld en in totaal minder overvallen gepleegd. Het aantal straatroven is gelijk gebleven en de gevallen van moord en dood slag zijn iets gestegen. "Maar dat gaat echt om heel weinig ge vallen", meldt korpschef Frank Paauw. Ondanks de optimistische cijfers voelen burgers zich niet veiliger. "Mensen hebben weinig ver trouwen in de politie, daar moe ten we in 2011 iets aan doen." Volgens Paauw heeft de politie het afgelopen jaar hard ingezet op waakzaamheid, bijvoorbeeld door preventief fouilleren. Maar om de veiligheidsbeleving weer op te schroeven moet de politie volgens Paauw in het nieuwe jaar beter communiceren. "Aangif tes terugkoppelen, makkelijk benaderbaar zijn en mensen qp de hoogte houden waar we mee bezig zijn." Ook voor de burger zelf is er werk aan de winkel. "We hebben de burger nodig om problemen te signaleren. Ook kun je best zelf hangjon geren aanspreken, dat hoeft niet altijd via de wijkagent."

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 1