TE K00? I Einde overdrachtsbelasting in zicht? Uiteindelijk gaat het erom dat jij je zo min mogelijk zorgen hoeft te maken om je financiële toekomst. Wij bij De Hypotheker zoeken naar de perfecte balans tussen je wensen en mogelijkheden. Univé en Inshared geven premie terug Alternatief Eigen Huis opsteker voor starters Schuldsaneringen in 2010 pan uitgerezen Ozb blijkt vaak melkkoe voor gemeenten Spijt van lening Woning goed beschermd tijdens vakantie Duidelijkheid over hoogte waterrekening Jazeker. De Hypotheker. Polis belegd? Prijzen licht en gas 2011 Kijk op Wonen Belasting www.deweekkrant.nl/wonen Schulden www.deweekkrant. nl/wonen Zorgeloos www.deweekkrant.nl/wonen Altijd actueel: de weekkrant.nl Drinkwater www.deweekkrant.nl/wonen Als klanten minimaal twee verschillende verzekeringen bij Univé hebben, dan krijgen zij premiekorting. Bij Inshared krijgen klantenpremie terug als de verzekeraar in een jaar minder schade hoeft uit te keren dan verwacht. Daarbij is één verzekering voldoende. Inshared berekent de hoogte van de premie met een beloningssysteem. Bij Unive loopt de korting op naarmate meer polissen zijn gesloten. Het systeem van Inshared is heeft volgens de Consumentenverbond een onzekere factor, name lijk het claimgedrag van anderen. Als alternatief voor de strenge regels van de Autoriteit Fi nanciële Markten (AFM), draagt Vereniging Eigen Huis (VEH) een voorstel aan. De VEH stelt voor dat huizenko pers ten minste 50% van hun hypotheek moeten aflossen. Woningeigenaars sparen dan een deel, waardoor zij minder kwetsbaar voor schommelin gen op de huizenmarkt zijn. De AFM wil dat een hypo theek niet hoger is dan 112% van de koopsom en dat het töpdeel, dus 12%, binnen zeven jaar wordt afgelost. Volgens de VEH is" dat voor starters een boosdoener en zal de wo ningmarkt voor hen op slot gaan. Niet alleen de VEH vindt de eis van AFM onac ceptabel, ook de banken en verzekeringsmaatschappijen vinden dat. Het aantal schuldsaneringen onder particulieren stijgt fors. Het is tot december 2010 met 38% gestegen tot 1353. Ten opzichte van januari 2010 is dat bijna een verdubbeling. Vooral in de laatste maanden steeg het aantal schuldsanerin gen. Volgens onderzoeker Graydon komt deze toena me vrijwel geheel door het wegwerken van achterstand bij de rechtbanken. Ook hebben rechtbanken de doorlooptijd van aanvraag tot uitspraak verkort. Uit een door het Centraal Planbureau (CPB) verrichte studie trekt de organisatie de conclusie dat de overdrachts belasting op woningen moet worden vervangen door een belasting te heffen op de waar destijging van huizen. Volgens het CPB is de overdrachts belasting een onrechtvaardig en verstorend element in het Nederlandse belastingstel sel, omdat die geheven wordt telkens wanneer onroerend goed wordt verkocht. Volgens de organisatie betekent dit dat er grote verschillen bestaan in de belastingdruk op onroe rende goederen. Overdrachts belasting is een belasting die een koper betaalt als hij een onroerende zaak verkrijgt. Men kan verkrijgen door koop, maar ook door bijvoorbeeld schenking. Erfrechtelijke ver krijgingen zijn niet belast met overdrachtsbelasting. Schiedam, Broersvest 64, (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl Verzekeraars gaan hun klanten wijzen op de mo gelijkheid tot aanpassing of omzetting van de bestaande beleggingspolis. Dat heeft het Verbond van Verzeke raars minister Kees Jan de Jager van Financiën laten weten. De Jager heeft de Tweede Kamer hierover al geïn formeerd naar aanleiding van Kamervragen over de compensatieregelingen voor woekerpolissen. De minister wijst er op dat consumenten er goed aan doen deskundig advies in te winnen over de vraag of omzetting of beëindiging van een polis in concrete situaties wel in hun belang De grote energieleveran ciers gooien weliswaar de energietarieven met enkele tientjes naar beneden, maar de energierekening valt in 2011 voor huishoudens niet veel lager uit. Door een stijging van de netwerk tarieven en de energiebe lasting blijft er voor een gemiddelde consument niets tot weinig over van de tariefverlaging op energie. Een vier persoonshuishou den gaat in 2011 bij gemid deld verbruik toch al gauw twee tientjes per jaar meer betalen. Verwacht wordt dat de energietarieven in de nabije toekomst geleidelijk gaan oplopen. Dit wordt door onder andere de prijs stijgingen van ruwe olie veroorzaakt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 28