Beelden van chocola en suiker tl II II li it II II a a Alles draait om ultieme theaterbeleving Pand Paulus begint 2011 met Nieuwe Impuls Gedichten Bukowski op muziek van Bach Next Three Days: bloedstollende|B^_ thrilter Galjaard belicht schoonheid in de wetenschap Mega Mindy komt naar de regio Elk weekend meer agenda op de site Comedytrain viert feestje ifr cfi Na een geslaagde première in Theater Zuidplein gaat de voorstelling Twist op tournee door Nederland en België. Twist gebaseerd op het bekende verhaal Oliver Twist van Charles Dickens. Dat gaat over een wees, die ontsnapt uit het opvanghuis en terechtkomt in een gewetenloze wereld. Artistiek leider Jolanda Spoel weet het 19e-eeuwse verhaal goed in deze tijd te plaatsen. Kijk voor de speellijst op www.theater- groepsiberia.nl. FOTO: PR Dé Agenda Altijd actueel: de weekkrant.nl Filmtip www.pathe.nl BR. Rotterdam De Rotterdamse Schouw burg presenteert vrijdag 14 en zaterdag 15 januari samen met Theatergroep Siberia en SKVR Theaterschool voor de derde keer Young Dock, het internationale theaterfestival voor jongeren van 12 tot en met 25 jaar. In deze editie draait alles om de ultieme theaterbeleving. Tijdens Young Dock #3 zie je niet alleen voorstellingen, maar je ervaart ook hoe ze gemaakt worden. Het programma start bij de mediawand in de hal van de Rotterdamse Schouwburg. Van daaruit voert een the aterbuddy je mee naar de wereld achter de voorstel lingen. Kijk voor het programma op www.youngdock.nl Verwacht www.boijmans.nl Kids www.studiolOO.nl Meer agenda www.deweekkrant.nl Schiedam Pand Paulus houdt de eerste tentoonstelling van het nieuwe jaar traditiegetrouw gereserveerd voor de nieuwe deelnemers van Stichting Kunstwerkt. Nieuwe Impuls laat het werk zien van twee deelnemers die in 2010 na toetsing door de ballotage commissie zijn toegelaten: Fenneke Hordijk en Raph de Haas. Fenneke Hordijk (1955) maakt grote tekeningen met pastelkrijt, oil bar en grafiet, waarin groei- en levenskracht een vrolijk en uitbundig on derwerp zijn. In prachtige rode tinten, laag over laag getekend in verschillende materialen laat zij niet alleen een vrolijke kant zien: 'onlosmakelijk is daarmee verbonden dat ik tegelijkertijd moet denken aan vernietiging, aan sterven' zegt zij zelf over haar werk. Ook verhalen uit de Griekse mythologie kun nen het onderwerp zijn. Raph de Haas (1952) is als tekenaar, schilder, bedenker en performer een veelzijdig kunstenaar. In zijn poëtisch te noemen werk is het oog nadrukkelijk aanwezig. Ogen die een blik op je werpen, geen vluchtige blik, maar een die beklijft, die blijft hangen en op het net vlies een nabeeld achterlaat. De opening van Nieuwe Impuls vindt plaats op zondag 9 januari om 16.00 in Pand paulus aan de Korte haven 125. Beide nieuwe deelnemers voeren samen een performance uit, speciaal gemaakt voor deze gelegenheid. De opening is tevens de Nieuwjaarsborrel van Stichting Kunstwerkt. Rotterdam Comedytrain bestaat twintig jaar. In 1990 startte Raoul Heertje het stand- upgezelschap Comedy train. Inmiddels bestaat de club uit meer dan veertig cabaretiers en staat het instituut onder leiding van Jan Jaap van der Wal. In deze jubileumtour staat het bijzondere verhaal van Comedytrain centraal, ver teld door oudgedienden en nieuwe talenten. Natuurlijk in de vorm die hen allemaal lief is: stand-upcomedy. In het oude Luxor Theater vieren Jan Jaap van der Wal, Micha Wertheim en Daniël Arends maandag 17 januari het jubileum met het publiek. www.luxortheater.nl Zanger en pianist Willem van Ekeren. FOTO: PR Schiedam 't Huis te Poort in Schiedam programmeert gewoonlijk his torisch verantwoorde uitvoe ringen van oude muziek. Het optreden van zanger/ pianist Willem van Ekeren vormt daar een uitzondering op. Hij combineert de muziek van Bach met de schurende poëzie van de Amerikaanse dichter Charles Bukowski. Het eer ste Bach-Bukowski album verscheen in maart 2003 en werd alom bejubeld. Nooit eerder klonk Bach zo bluesy Vrijdag 7 januari, aanvang 20.15 uur in 't Huis te Poort aan de Dam 28-30 in Schiedam. Kaarten (12, 50 euro) zijn verkrijgbaar bij de VW Schiedam. Boris van Berkum bij het werk Kalki. Boris van Berkum toont vanaf 12 februari zijn beeldhouw werken in Museum Boijmans Van Beuningen. Van Berkums zoektocht door de kunst- en cultuurgeschiedenis heeft geleid tot vier beeldengroe pen gemaakt van keramiek, kunststof en bijzondere materialen ais chocolade en suiker. Door de redactie Rotterdam Museum Boijmans Van Beuningen heeft Rotterdam mer en kunstenaar Boris van Berkum (1968) uitgenodigd voor een kleine voorjaarsten toonstelling. De oprichter en voormalige artistiek directeur van Showroom MAMA heeft zichzelf opnieuw uitgevonden als beeldhouwer. Hij ging in de kunstgeschiedenis op zoek naar werken die hij bewonder de en die hem ontroerden. Van godsbeelden en krijgsmaskers tot klassieke torso's en vrouwfi guren. Het resultaat is een serie beeldengroepen waarin grote wereldculturen en religies samensmelten tot een nieuw, weelderig universum. In Van Berkums 'Dreaming of a Mega Renaissance' roteren sculpturen langzaam rond hun as terwijl anderen als fontein fungeren. De vier beeldengroepen worden ieder als installatie in een eigen vitrine getoond. De titel van de tentoonstelling is een verwij zing paar het samenvoegen van uiteenlopende elementen die tezamen een nieuw beeld vormen, als het ware een me- garenaissance. De eerste beeldengroep heet 'Waiting for Lord Kalkien bestaat uit een verzameling interpretaties van Kalki, de tiende en laatste incarnatie van de Hindoegod Vishnu. De tweede installatie is een verzameling torso's die zijn geïnspireerd op de antieke beelden uit de Griekse tempel, het Parthenon. In de derde beeldengroep 'Journey to the kingdom of Ife' drijven twee januskoppen in een waterbas sin. De vierde groep beelden genaamd de 'Venus Pop- grotto' is een ware lofzang op vrouwelijke verleiding. Dit werk is gemaakt van suikerfon dant en chocolade. Momenteel werkt Van Ber kum, die kunstgeschiedenis in Praag studeerde, aan verschil lende kunstprojecten. www.boijmans.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 35