Italiaanse charme Xé Mercedes vernieuwt C-klasse Ford Focus kent zijn prijs Nieuwe VW Jetta klaar voor de start Boek nu u zomervakantie en krijg gtetis een weekend Drenthe! ^5 noviteit Mini Spaceman Op de motor Vier nieuwe Suzuki motorfietsen Slijtageslag Naast rijden ook sleutelen alternatief Belastingvrije Fiat Panda CNG op aardgas Internationaal leasen Citroën op iPad Winter- producten 10 daagse busreis Karinthië De meest complete reis voor een eerlijke prijs! peterlanghout.nl of 0900-0991 Autonieuws Altijd actueel: de weekkrant.nl www.deweekkrant.nl/auto www.deweekkrant.nl/autp www.deweekkrant.nl/dakar 40 www.deweekkrant.nl/auto In twee jaar heeft ALD Automotive het aantal in ternationale leasecontracten flink zien groeien. Bijna de helft van de to tale vloot van het bedrijf is hierin ondergebracht, ruim tien procent meer dan in 2008. Het gaat vooral om multinationals die hun leasecontracten voor al hun vestigingen in de wereld bij één leasemaatschappij afsluiten. Gebruikers van een iPad kunnen inmiddels op hun nieuwe apparaat kennis maken met de wereld van Citroën. De applicatie is zowel voor volwassenen als kinderen geschikt. wDe verrichtingen van Ci troën Racing kunnen wor den gevolgd, men kan zich verdiepen in de historie van het merk en alle brochures raadplegen. Verder kan er in een com puterspel met de Citroën Survolt worden geracet. Ondanks de vele elektro nische en mechanische veiligheidsvoorzieningen in moderne auto's, kan de automobilist zeker in deze strenge winter niet zonder diverse winterproducten, zoals de ruitensproeiervloei- stofvan Sonax. Deze maakt de voorruit niet alleen schoon, maar voor komt dat deze dichtvriest. Voor ons gevoel is de huidige C-klasse van Mercedes een zeer actuele auto. Toch is het al weer bijna vier jaar geleden dat we voor het eerst met deze verschijningsvorm kennis mochten maken. Het model heeft een facelift ondergaan die op de Autoshow van De troit zijn primeur beleeft. Zoals het een traditionele facelift betaamt, begint deze bij de voorzijde. De grille is scherper gesneden en de nieuw gevormde koplampen sluiten daar naadloos op aan. Voor zorgen de nieuwe bumpers voor een bredere uitstraling en is LED dagrijverlichting aanwezig. In het interieur is het volledige dashboard nieuw. Wie goed kijkt ziet dat alle elementen op de vertrouwde plaatsen zijn gebleven, maar de verpakking is nieuw van de tekentafel gekomen. Waar het display voor onder meer het navigatie systeem uit het dashboard om hoog kwam, is dit nu volledig geïntegreerd. Internet wordt als optie aangeboden en werkt alleen als de auto stilstaat. Motorisch is er het nodige .aan de hand. De verande ringen zorgen er voor dat de C-klasse zuiniger is geworden. Alle achterwielaangedreven varianten krijgen een start/stop systeem en door een andere eindoverbrenging worden de versies met de 7G-tronic automaat zuiniger en schoner. De C 350 heeft de BlueDirect V6 benzinemotor die met 306 pk meer vermogen levert, maar ondanks dat 31 procent zuiniger is. Samen met het Italiaanse kledingmerk Miss Sixty heeft Renault haar belastingvrije Tuiingo gestyled. De Twingo Miss Sixty wordt geleverd in Pink Bohème of zwarte metaal lak en een bloemmotie/op de motorkap, de B-stij'l en de achterklep. Binnenin komt roze terug op het dashboard, de versnellingspook en de zwartlederen Alcantara bekleding. Airconditioning, Radio Renault met Bluetooth zijn standaard vanaf 10.690 euro. Komend voorjaar debuteert de Ford Focus bij de dealer. Medio april staat de nieuwe Focus in de showroom van de Nederlandse Ford-dea lers. De instapprijs van de vijfdeurs hatchback met 105 pk sterke 1.6 motor is inmiddels berekend op 19.745 euro. Daarboven een 125 pk variant en twee versies van de 1.6 Ecoboost turbomotor met 150 en 180 pk. Dieselrijders kunnen vanaf 23.245 euro instappen. Alle stapjes in uitrustingsvarianten kosten 1.250 euro. Er kan wor den gekozen uit de Ambiente, Trend, Trend Sport en Tita nium. Ford lanceert tegelijk ook de vierdeurs sedan, de Wagon volgt op de RAI. Nog even en de nieuwe Jetta van Volkswagen zal ook in ons land verkrijgbaar zijn. De zaéklijk bedoelde auto is totaal niet meer zichtbaar van de vijfdeurs Golf afgeleid en blijkt ook weer een slag groter dan zijn voorganger. Aan de basis komt een 105 pk sterke 1.2 TSI motor die leverbaar wordt vanaf 21.390 euro als Easyline. De 1.6 TDI (105 pk) is de instapdiesel vanaf 28.090 euro (Trendline). Tegen meerprijs is er een 7-traps DSG verkrijg baar. Uiteraard is ook de 2.0 TDI weer van de partij en kost minimaal 30.090 euro. Hier kan een 6-traps DSG worden besteld. Benzinerijders krijgen iets later nog de beschikking over de 1.4 en 2.0 TSI. De prijzen hiervan worden later bekend gemaakt. Reiscode: BE37246 Een fantastische reis met veel excursies. Wat dacht u van een rondrit langs de WeiBensee, een dagtocht naar Venetië of mi dag naar Cortina d'Ampezzo? Maar ook ma bezoek aan het prachtige meet van 8ié<d in Slovenië staat op het programma. 8oek nu deze complete extursrereis! Vervoer pet luxe touringcar Koffie met gebak op de heenreis Begeleiding door uw chauffeur Comfortabele overnachting op de heen- en terugreis Verblijf in hotel Rossmann o.b.v. halfpension Afscheidsdiner in Nederland Inclusief extursiepakket t.wv. 60,- Öiverse vertrekdata van mei t/tn oktober Vraag nu de lomerbrochure zomer 2011 aan! Bent u zich alweer aan het oriënteren op uw zomervakantie? Vraag dan onze compleet nieuwe brochure aan met aantrekkelijke aanbiedingen voor excursie- en stedenreizen naar bestemmingen in heel Europa. Waag nu de brochure aan of kijk voor een compleet overzicht op www.peterlanghout.nl. jfök -I A C

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 39