Uit eigen kring? 10/11 januari 2011 Sg Spieringshoek 2010: promotie PPSC Nederlands Indië Historie op twee dvd's Actueel Elke maandag aandacht voor lokale sport Greg Todd bij Hermes Strijd tegen de kilo's t Lichtpuntje voor Excelsior Scholengemeenschap voor havo, atheneum, vwo+ en gymnasium Van der Brugghenlaan 2-6, 3118 LA Schiedam 010 - 470 64 22 info@spieringshoek.nl www.spieringshoek.nl De school waar je gezien wordt! Altijd actueel: de weekkrant.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.nieuwestadsblad.ni 'In goed overleg', zoals dat in voetkringen heel neutraal genoemd wordt, hebben voetbalclub WK en trainer Rien Schreurs besloten om de verbintenis niet met nog een derde seizoen te verlengen. Het komt niet zoveel voordat een trainer al na twee jaar vertrekt. Gerard S. Verver Schiedam Schreurs volgde destijds Ronald Scholte op, die naar buurman Spaland vertrok en daar dadelijk wel aan een derde ambtstermijn mag beginnen. In voetbalkrin gen is een termijn van drie jaar trouwens niet ongebruikelijk. Dan valt het op, wanneer een goed presterende oefenmeester die termijn niet haalt. Met CVV- Mercurius is de Kethelse club in de vierde klasse in de race om het kampioenschap. Concur renten zijn er nog nauwelijks. WK maakt van 'het waarom' achter Schreurs' Vertrek niet echt een geheim. 'We hebben het al vaker meegemaakt, dat pres- Schiedam Hermes DVS heeft de cric ketstaf voor komend seizoen zo goed als rond. De vorig jaar halverwege het seizoen vertrokken Nieuw-Zeelan- der Shanan Luke Stewart keert niet terug. De buiten landse inbreng blijft wel een sterk Nieuw-Zeelands tintje houden. Inmiddels is een 3- jarig contract onderweg naar de 28-jarige Greg Todd, die Stewart als speler/coach op volgde. Derek de Boorder (25), de .Nieuw-Zeelander met een Nederlands pas poort, keert eveneens terug. Dat zal ook de Nederlandse bondscoach plezier doen, want De Boorder maakte vorig jaar deel uit van het Nederlands elftal. taties na twee jaar tegenvallen en dat willen met deze maatregel voorkomen', licht Robin Smalle- gange toe. Hij is zelf oud-eerste elftalspeler en tegenwoordig be stuurslid technische zaken. Ook wijst hij naar het overleg met de spelersgroep. Daarin werd best wel positief gesproken over de huidige trainer. Maat tussen de regels door hoorde de clublei ding ook wat voorbehoud. En als je dan, zoals Smallegange, zelf tussen de voetballers gelopen hebt, weet je wat daarmee bedoeld wordt. Inmiddels heeft zich in Kethel een tien tal sollicitanten gemeld. Toch gaan die namen vooralsnog in het postbakje. 'Omdat we eerst binnen de vereniging gaan kijken of we een kandi daat kunnen vinden. Daar over zijn gesprekken gaande. Mocht dat niet tot resultaat leiden, dan gaan we de boer op en moeten we iemand van buitenaf aantrekken.' Schiedam Een biertje dronk Marvin Janssen toch al niet. Maar vanaf afgelopen dinsdag moet hij andere lekkere hapjes en drankjes ook laten staan. De trainer van S VPDW's za terdagteam vormt vanavond, santen met teamleider Ruud van Noordennen, een van de deelnemers aan het SBS6- programma 'Afvallers XXL'. 'Er kunnen inderdaad wat kilootjes af, grapt de goed geluimde oefenmeester. Met 35 koppels gaan de twee de strijd aan en ze hebben zich voorgenomen om veertig kilo slanker de eindstreep te bereiken. 'Van Noorden- PPSC ontbrak bij de huldiging van de sportkampioenen. Toch hadden de blauwwitten afgelopen jaar iets te vieren. Het elftal van trainer Harry van Kapel sloot de nacompe- titie af met winst en promoveerde naar de tweede klasse. Het leverde deze menselijke piramide op. FOTO: PR nen heeft ons aangemeld. Eigenlijk vind ik het wel leuk. Dinsdag was de eerste opnamedag en vandaag de eerste uitzen ding. Vanaf nu gaan we vol gas. Ik heb erg veel zin in.' Janssen was nooit een lichtgewicht. Tijdens zijn actieve voetbaltijd haalde de weegschaal dikwijls de drie cijfers. 'Als trainer beweeg je minder. Daarna kwamen de kilo's er snel aan.' In juni moeten er dus veertig af zijn. Dat-zou goed uitkomen. Tegen die tijd stapt hij namelijk over naar HBSS. 'Kan ik daar tenminste voetballend ook aardig uit de voeten.' Schiedam Mocht WRW zich weten te handhaven in de eerste klasse B, waarin ook Excelsior'20 speelt, dan is er een degrada tieplaats minder. De Brielse club fuseert aan het einde van dit seizoen met plaatsgenoot Voorne en kiest voor het zaterdagvoetbal. In IB is WRW met 8 punten uit 9 wedstrijden hekkensluiter, maar het verschil met num mer acht uit het klassement is slechts 4 vier punten. Waar in andere klassen de degradatiezone zich veelal pas begint bij plaats 10, drukt in deze klasse het stempel degradatiekandidaat op alle clubs, waaronder Excelsior, in het rechterrijtje. Info avonden Rien Schreurs verlaat al na twee jaar VVK.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 41