cheque Spaland/Sveaparken is winnaar Wijkdoc-festival Wijkoverleg Schiedam Woudhoek mm £1000,- Kunstproject Buiten Beeld Schiedam in Centrum Beeldende Kunst Schiedam Tentoonstelling schetsontwerpen beelden voor Schiedam-Noord gemeente Schiedam jft'um ME De wijk Spaland/Sveaparken is de trotse winnaar van het Wijkdoc- festival. De wijk ontving dinsdag 13 december jl. 1000. De makers kregen een cheque van 250 voor een leuke gemeenschappelijke ac tiviteit. Het Wijkdoc-festival is een eenmalig initiatief van Woonplus en de gemeente Schiedam om de actieve wijkbewoners uit te dagen via een korte documentaire hun wijk met passie te tonen. De zeven deelnemende wijken toon den hun documentaire tijdens het afsluitende jaarfeest van Woonplus en gemeente voor de actieve bewoners in de wijken. De vak- en publieksjury hadden de zware taak om tot de keuze van de beste inzending te komen. Spaland/Sveaparken had de beste inzending. De documentaire toonde met smaak en humor de schoonheid van de wijk, de verbeterpunten en de hartenkreet voor de aanleg van station Kethel. De andere wijken toonden zich even creatief en maak ten inspirerende films. Zuid door een warme, bij de Gorzen horende docu mentaire over de hechte gemeenschap CHEQUE (250,- aldaar. In 'Oost is zo' ziet de kijker op een dynamische wijze de grote diversiteit in de wijk, terwijl West een meer fi losofische kijk op de wijk verfilmde. Centrum gaf een demonstratie hoe je op een winterse dag onze mooie binnenstad op een zonnige/zomerse wijze kan filmen. Nieuwland vroeg zich met spanning en sensatie af of de kijker wel wist waar het centrum van de aarde is. En Groenoord liet met de nodige zelfspot de veelkleurigheid van en de toekomstige opgaven in de wijk. Binnenkort ontvangen de wij ken een dvd met alle films. De films zijn te zien op youtube, http://www.youtube.com/user/ WijkDocSchiedam2010 Stichting Mooi Werk exposeert elf schetsontwerpen voor Schiedam-Noord, waarvan er drie uitgevoerd gaan worden voor de Buiten Beeld Beeldenroute later dit jaar. '3,,. ?v 'K-S Babette Degraeve De exposanten Babette Degraeve, Hendrike Huijsmans, Yvon Koopman, Oskar Maan, Chris Mudde, Rud Perree, Mart Ros, Henneke van der Spek, Kris van der Werve, Mirian Zimmerman en Sasha Zuidam namen eind 2010 deel aan de vijfdaagse Buiten Beeld training. De training over het maken van kunst in de openbare ruimte werkte toe naar een voorstel voor een locatiegebonden werk voor Schiedam-Noord. In het late voorjaar van 2011 zal Mooi Werk in Schiedam- Noord een Buiten Beeld Beeldenroute organiseren. Uit de schetsvoorstellen van de training worden er drie geselec teerd voor deelname aan de tijdelijke beeldenroute. Deze selectie wordt aangevuld met circa zeven beelden van beeldend kunstenaars die al meer ervaring hebben met het ontwerpen voor de openbare ruimte. De tentoonstelling van de schetsontwerpen is te zien van 5 t/m 12 januari in het CBK Schiedam, Boterstraat 81,3111 NB Schiedam, 010 4709827. Openingstijden: woensdag - zaterdag van 12.00 - 17.00 uur, tevens op afspraak. Meer informatie is te vinden op www.stichtingmooiwerk.nl Het wijkoverleg van de wijk Woudhoek vindt plaats op: Datum: Dinsdag 18 januari 2011 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Tijd: Aanvang: 19.30 uur; Einde: 22.00 uur Besproken wordt o.a.: - Verslag bijeenkomst 30 november 2010 (bijlage) - Presentatie Beeldkwaliteit - Stand van zaken vouchers - Stand van zaken wijkbudget - Wijkjaarprogramma 2011 (bijlage) - Buurt Bestuurt Woudhoek - Nabespreking oud en nieuw 2010-2011 - Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties - Rondvraag Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Chris Stuart. Hij is telefonisch bereikbaar op 010-219 10 26 of per e-mail op ck.stuart@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwikkeling, telefonisch bereikbaar op 010 - 219 10 23 of per e-mail op *secretariaat.wb@schied*am.nl. Kennisgeving voornemens Ontheffing ex. art. 3.23 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een ont heffing ex. artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Het plaatsen van een ondergrondse containers op 25 locaties in de binnenstad van Schiedam (zoals aangegeven op de overzichtskaart) Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Binnenstad 2003" bestemmingen Centrumdoeleinden -CII-, Gronevoorzieningen, woondoel- einden en verblijsfdoeleinden (auto's toegestaan) -0 Vb(a). Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat voor deze bestemmingen de ondergrondsecontainers niet zijn vermeld in het bestemmingsplan. Het bouwplan kan daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om onthef fing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening biedt de mogelijkheid om plaatsing van bouw werken, geen gebouw zijnde, toe te staan, mits niet meer dan 50m2 per locatie en niet hoger dan 5m. Het voornemen tot het plaatsen van containers voldoet aan het bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en komt hierbij in aanmerking voor een ontheffingprocedure Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Het plan ligt hiertoe van 6 januari 2011 t/m 23 februari 2011 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 13.00 uur en na afspraak maandag, woensdag en donderdag van 14.00 uur tot 20.00 uur en op vrijdag van 14.00 uur tot 17.00 uur, telefoon 010-2191111 of via www.schiedam.nl. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/ haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Onttrekkingsvergunningen Schiedam kent sinds 1 april 2008 een vergunningensysteem voor het onttrekken van woonruimte. Hiervan is sprake indien woonruimte (een woning, kamers of delen van een woning) door afzonderlijke huishoudens wordt bewoond. Eigenaren van kamerverhuurpanden en particulieren die één of meer kamers verhuren zijn verplicht over een zogenaamde onttrek kingsvergunning te beschikken. Deze vergunning is vereist voor het omzetten van een zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimten. Wat wordt verstaan onder onzelfstandige woonruimte? - Onzelfstandige woonruimte is woonruimte die geen eigen toegang heeft en die niet door een huishouden kan worden bewoond zonder afhankelijk te zijn van wezenlijke voorzieningen buiten die woonruimte. Wat wordt verstaan onder een huishouden? - Een huishouden is een alleenstaande(l) of twee (2) of meer personen,die een duurzame gemeenschappelijke huishouding voeren of willen gaan voeren. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, telefoon (010) 2191252. Openingstijden: Maandag, woensdag en donderdag van 09.00 uur tot 13.00 uur vrije inloop en van 14.00 uur tot 20.00 uur op afspraak. Dinsdagochtend van 09.00 uur tot 13.00 uur vrije inloop 's middags gesloten en vrijdag van 09.00 uur tot 13.00 vrije inloop en 's middags tot 17.00 uur op afspraak. Verleende onttrekkingsvergunningen: Verzonden d.d. 3 januari 2011 Adres: Graaf Florisstraat 62 A 3117 PM voor het omzetten van een zelf standige woonruimte in vier (4) onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaapplaatsen; N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende onttrekkingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden be sluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 6