Jaarwisseling Schiedam 2010/2011 Nieuwjaarsreceptie Wijkoverleg Schiedam Kethel www.schiedam.nl Gemeenteberichten 5 januari 2011 nummer 1 Pagina 2 Bouwzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende bouwvergunning Verzonden 28 december 2010 Broersveld .145, 3111 LK SCHIEDAM Het veranderen van de gevels, de winkel en de woning Verleende ontheffing Verzonden 3 januari 2010 Prof. Kamerlingh Onneslaan 82, 3112 VJ Het wijzigen van het gebruik voort buitenschoolse opvang N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Kennisgeving voornemens Ontheffing ex. art. 3.6 lid 1 Wro (binnenplanse ontheffing) Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een ont heffing ex. artikel 3.6 lid 1 onder c van de Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: De bouw van 68 grondgebonden woningen en bergingen en bijbeho rende voorzieningen op de locatie omsloten door de Noordvestsingel, Burgemeester Honnerlage Gretelaan, Paulus Buysstraat en het Officie renpad. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Nieuwland 2004" waarbij de gronden waarop het bouwplan gesitueerd is grotendeels de be stemming "woondoeleinden" heeft. Het bouwplan ligt echter ook marginaal in de strook met de dubbelbestemming "Primaire waterkering". Het bouwplan dient daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3.6 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel 3.6 lid 1 onder c van de Wet ruimtelijke ordening wordt aan Burge meester en wethouders de mogelijkheid geboden om in een bestemmingsplan mogelijkheden op te nemen om van bepaalde regels ontheffing te verlenen. Het bestemmingsplan "Nieuwland 2004" voorziet in deze mogelijkheid (bin nenplanse ontheffing). Burgemeester en wethouders overwegen voor het bouwplan ontheffing te verlenen met toepassing van artikel 19 lid 3 van het bestemmingsplan. Het plan ligt hiertoe van 6 januari 2011 t/m 20 januari 2011 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf-i 1, maandag t/m vrijdag van 9.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en don derdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t'/m 17.00 uur, telefoon 010-2191111 of via www.schiedam.nl. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemotiveerde bedenkingen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Hand having en Geo-informatie, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Verleende Exploitatievergunning Restaurant Havana, Broersvest 9, 3111 EA Schiedam Door de burgemeester is een vergunning verleend als bedoeld in artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam ten behoeve van de overname van een horecabedrijf, te weten Restaurant Havana, gevestigd in het pand met adres Broersvest 9, 3111 EA te Schiedam. Een afschrift van bovengenoemde exploitatievergunning ligt vanaf woensdag 5 januari 2011, zes weken ter inzage bij het Klant Contact Centrum in de Stadswinkel, Stadserf 1. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan door een belanghebbende binnen een termijn van zes weken na de dag van bekendmaking van de beschikking, hiertegen schriftelijk bezwaar worden gemaakt. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Het bezwaarschrift dient te worden gestuurd aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. In Schiedam is het tijdens de jaar wisseling op verschillende plaatsen onrustig geweest. Toch was dit niet exemplarisch voor de feestnacht. Veel inwoners hebben in goede sfeer een gezellig feest gevierd. Helaas heeft niet iedereen de feest- gedachte van Oud en Nieuw indach tig gehouden. Burgemeester Verver heeft één keer de ME in moeten zetten toen een groep mensen in de Van Heuven Goedhartstraat zich tegen passerende agenten richtten die polshoogte kwamen nemen bij een illegaal vreugdevuur waar ook veel illegaal vuurwerk op werd ge gooid. "Geweld tegen hulpverleners is absoluut onacceptabel," aldus bur gemeester Verver. Op de Hoogstraat in het centrum van de stad zijn bij een tweetal zaken diverse ruiten ingegooid. Zwaar vuurwerk heeft daarnaast voor schade aan diverse prullenbakken, verkeersborden en abri's gezorgd. Ook zorgde het zo genoemde 'Cobra' vuurwerk (zwaar illegaal vuurwerk) voor veel harde vuurwerkslagen. Treurig dieptepunt tijdens de jaar wisseling is de zwaargewonde die tijdens het afsteken van zwaar il legaal vuurwerk is gevallen. Bij een 28-jarige Schiedammer is het vuur-_ werk in zijn gezicht ontploft. Hij is per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. Op de Troelstralaan is een buurtwin- kel uitgebrand. De brand is mogelijk ontstaan door vuurwerk. Op het Fa- briplein hadden bewoners een grote brandstapel gebouwd en in brand gestoken. Deze stapel lag op slechts enkele meters van de omliggende woningen waardoor de kans bestond dat de brand zou overslaan naar de woningen. De brandweer heeft de, net beginnende, brand kunnen blus sen, waarna de gemeente het afval heeft laten verwijderen. Op oudejaarsdag bracht burgemeester Verver-Aartsen een bezoek aan de twee locaties waar vreugdevuren zouden worden ontstoken. Foto: Leendert van der Waal Vreugdevuren De festiviteiten ronde de twee ver gunde vreugdevuren in Schiedam zijn rustig en sfeervol verlopen. Al leen bij het feest op de Maasdijk is tijdelijk extra politietoezicht nodig geweest toen bléek dat jongeren uit andere wijken naar het feest trok ken. Voorbereiding De gemeente heeft met diverse part ners zoals buurtbewoners, politie en brandweer voor en tijdens de jaar wisseling nauw samengewerkt om de festiviteiten goed te laten verlopen en de overlast vooraf te beperken. Vrijwilligers van de jeugdbrandweer hebben in de weken voorafgaand aan Oud en Nieuw 250 containers afge sloten zodat hierin geen vuurwerk kon worden gegooid. Het vuurwerk team van Team Toezicht en Hand having (Licht Blauwe Brigade) heeft samen met de politie in de wijken gelopen om het vroegtijdig afste ken van vuurwerk te beperken. Het team heeft 36 mensen betrapytp het vroegtijdig afsteken van vuurwerk. Daarvan waren er 21 onder de 18 jaar. Zij zijn doorverwezen naar Halt en mogen nu morgen (zondag 2 ja nuari) om 7.30 uur delen van de stad schoonvegen. Bij één persoon wérd bovendien in de kofferbak van zijn auto illegaal vuurwerk gevonden. De burgemeester heeft de woensdag voor Oud en Nieuw een gebiedsver- bod van 14 dagen opgelegd aan een lastpost. De man kreeg eerst een verblijfsverbod van 24 uur, maar hij bleek hardleers te zijn; hij overtrad dit verbod reeds binnen enkele uren, waarop hij werd aangehouden door de politie. Naast een proces-verbaal ontving hij nu een verblijfsverbod van 14 dagen voor de vreugdevuur locaties. Schoonmaken De stad wordt door Irado op Nieuw jaarsdag gelijk schoongemaakt. Ook de inwoners zelf kunnen hieraan bij dragen. Zij kunnen gebruik maken van de speciale vuurwerkafvalzak die bij het aankopen van vuurwerk is geleverd. Het college van B W nodigt u van harte uit voor de nieuwjaarsbijeenkomst in de foyer van het Theater aan de Schie, Stadserf 1 op zaterdag 8 januari 2011 van 16.00 tot 18.00 uur. Rond 16.30 uur houdt de burgemeester, mevrouw W.M. Verver-Aartsen, een nieuwjaarstoespraak. Voor kinderopvang wordt gezorgd in de lunchkainer van het Stadskantoor Het wijkoverleg van de wijk Kethel vindt plaats op: Datum: Maandag 10 januari 2011 Locatie: Schietbaanstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Agenda - Opening - Beeldkwaliteit - Verslag vorige vergadering - Wijkbudget - Vouchers - stand van zaken vouchers en wijkbudgetten - Wijkjaarprogramma 2011 - Nabespreking Oud en Nieuw - Vrijwilligersaward - Rondvraag Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Chris Stuart. Hij is telefonisch bereikbaar op 010-219 10 26 of per e-mail op ck.stuart@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwikkeling, telefonisch bereikbaar op 010 - 219 10 23 of per e-mail op secretariaat.wo@schiedam.nl. Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (OIO) 219 1111 Stadswinkel, Stadserf 1 Fax: (010) 473 70 21 Postadres Postbus 1501*3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl Eindredactie Gemeente Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 7