XHIEOAM De beste wensen van het Gemeentearchief Wijkoverleg Schiedam Centrum Gemeenteberichten www.schiedam.nl Wet Bodembescherming Ontwerpbeschikking Noordeinde 29 te Schiedam) Onderwerp Naar aanleiding van de ontvangst van de resultaten van een nader bodemon derzoek voor de locatie locatie Noordeinde 29 (postcode 3121), kadastraal bekend onder sectie Q, nummer(s) 2005, 2006, 2007 en 4943, nemen burge meester en wethouders van de gemeente Schiedam op grond van artikel 29, lid 1, artikel 37 en artikel 39, lid 2van de Wet bodembescherming een besluit inzake de ernst van een geval van bodemverontreiniging, of het uitvoeren van een spoedige sanering noodzakelijk is en of wordt ingestemd met het saneringsplan. Burgemeester en wethouders van Schiedam zijn voornemens om op basis van de ingediende stukken te besluiten dat: - op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming; - dat sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 Wbb; - dat op basis van het huidige dan wel voorgenomen gebruik van de bodem en de mogelijkheden tot verspreiding van de verontreiniging een spoedige sanering als bedoeld in artikel 37 Wbb niet noodzakelijk is; - wij instemmen met de sanering van de verontreiniging met minerale olie en vluchtige aromatische verbindingen als bedoeld in artikel 40 Wbb; - wij instemmen op grond van artikel 39, lid 2 Wbb in met het saneringsplan onder het stellen van de aanvullende voorwaarde dat de grondwatersane ring cq onttrekking pas mag komen te vervallen als de grondwatercon centraties na 1 week en na 5 weken onder de tussenwaarden liggen en niet significant zijn toegenomen; - de sanering naar verwachting begin 2011 aan zal vangen en binnen vijf werkdagen zal zijn afgerond; - wij bepalen dat op grond van artikel 37, lid 5 wijzigingen in het gebruik van de locatie dienen te worden gemeld bij het bevoegd gezag Wet bodem bescherming. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 5 januari a.s. gedurende 6. weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hun ziens wijze over de ontwerpbeschikking zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Richard de Kok van de afdeling Ruimtelijk Gebruik telefonisch bereikbaar op: 010-2191 Wbb-code: SC0606001020 Woonwagenstandplaats aan de Bramengaarde 14 te huur aangeboden De huur van woonwagenstandplaats Bramengaarde 14 is opgezegd. De standplaats, grootte 180 m2, wordt inclusief een bergings-/sanitaire unit opnieuw te huur aangeboden. De kale huurprijs van de standplaats bedraagt 215,95. Op de standplaats staat een dubbele woonwagen met de volgende afmetingen: woonkanjer met open keuken ca. 6 x 6,5 m. badkamer ca. 2,5 x 2,5 m slaapkamer ca. 6 x 3,5 m. De mogelijkheid bestaat om deze woonwagen te kopen voor een bedrag van 2.000,-. Iedereen die in aanmerking wil komen voor deze standplaats dient dit schrif telijk kenbaar te maken aan de afdeling Ruimtelijk Gebruik, team Wonen en Milieu t.a.v. dhr. E. Dogan, Stadserf 1, te Schiedam. Voor vragen kunt u telefonisch contact opnemen via 010-219 1773. De toewijzingsprocedure is vastgelegd in het Beleidsplan Woonwagenzaken 2004 en verder. De volgordebepaling vindt plaats op volgorde van leeftijd. Bij meerdere inschrijvingen is de toewijzingsvolgordè als volgt: 1. als eerste komen de inwonende kinderen boven de 18 jaar, die wonen op de woonwagenlocatie waar de standplaats vrijkomt, in aanmerking óp volg orde van leeftijd; 2. daarna komen de inwonende kinderen boven de 18 jaar van de andere Schiedamse woonwagenlocatie aan de beurt op volgorde van leeftijd; 3. vervolgens komen de overige woningzoekenden aan de beurt op volgorde van leeftijd. De voorrangsregel genoemd onder 1 en 2 is alleen van toepassing voor kinde ren boven de 18 jaar, die nog niet over zelfstandige woonruimte beschikken of hebben beschikt. De inschrijving op de standplaats sluit 7 januari 2011. 5 januari 2011 nummer 1 Pagina 4 Namens alle medewerkers van het Gemeentearchief Schiedam wen sen wij u alle goeds voor het nieuwe jaar! En als we een suggestie mo gen doen voor goede voornemens: breng eens een bezoekje -fysiek of digitaal- aan het gemeentearchief en ontdek foto's, kranten, bedrijfs archieven, bouwtekeningen, wisse lende exposities, notariële aktes, en nog veel meer. Bij het archief is altijds iets ouds te ontdekken! Een voorbeeld? Onze krantenar chief. Ook digitaal via onze webstek archief.schiedam.nl te doorzoeken! Bijvoorbeeld op de datum van van daag 5 januari: Twee jaar terug: 05/01/2009 Ahmed Aboutaleb beëdigd als burger meester van Rotterdam, onder protest van enkele Leefbaar-aanhangers. Vijf jaar terug: 05/01/2006 'Onzekerheid over slooppleinen' Bewoners, v^n zes flats aan het Sem Dresden-, Dirk Schafer-, Jacques Urlus-, en Louis Zimmermanplen wachten nog op een definitieve beslissing of hun woningen worden gesloopt of niet. Tien jaar terug 05/01/2001 Verontruste ouders grijpen de nieuw jaarsreceptie van de gemeente aan om de crisis bij de kinderopvang onder de aandacht te brengen door 'toepasse lijke liederen' ten gehore te brengen. 25 Jaar terug: 04/01/1986 Vervangend werkproject SOLO in Schiedam Zuid introduceert de lig fiets in Schiedam. Ook maakten zij een ijzeren hek voor het gloednieu we wijkcentrum De Erker in West. Het ligt in de bedoeling om binnen kort' te beginnen met het maken van 'zonnecollectoren'. 50 jaar terug: 05/01/1961 Het Groene Kruis Kethel viert 40- jarig bestaan, Jubileum-geschenk voor dokter Sauer. 'Feest van één week, want Kethel is "Kruis- minded" En landelijk: De politie wil de sabel handhaven 'Voor het afschaffen van de sabel is na het incident in Den Haag, waar bij een zestienjarige scholier door een sabel werd gedood, gëen reden. Dit wapen verdient de voorkeur boven het veel gevaarlijker pistool, wanneer bij het bestrijden van relletjes en ern stig ordeverstoringen de gummiknup pel niet meer toereikend is. Psycholo gisch heeft de sabel meer effect.' 100 Jaar terug: 05/01/1911 "Burgemeester de heer M.L. Hon- nerlage Grete is door onderhandsche aankoop eigenaar geworden van het huis op de Groote Markt. Tevens heeft hij zich den eigendom verzekerd van het daarachter liggende pand aan de Schie dat zal worden weggebroken Daar zal een tuin worden aange legd, waardoor het woonhuis nu ook van achter behoorlijk licht en lucht zal ontvangen, waardoor de waarde als woning er niet weinig zal verhoogd worden." "Door de politie is in beslag genomen een vermoedelijk valsch kwartje, dra gende de beeltenis van Koningin Wil- helmina en het jaartal 1897. "De heeren Wright hebben aan alle aviateurs, die zich van hunne ma chines bedienen verzocht, om hun oefeningen te bepalen tot vluchten in rechte lijn en alle sensationeele ver richtingen te vermijden. "Een groot getal zigeuners met paar den en voertuigen vertoeven op het oogenblik op Belgisch grondgebied, in de onmiddelijke nabijheid der ge meente Ginneken. Onnoodig te zeg gen, dat de grenzen door een vrij ster ke afdeeling rijks- en gemeentepolitie bewaakt worden, om het zwartharig en langvingerig volkje aan gene zijde van de paaltjes te houden. 150 Jaar terug: 07/01/1861 Uit de Kronijk van het buitenland 'De Nieuwjaarsdag werd in het alge meen met zekere spanning verwacht, daar men overal gissingen maakte over hetgeen keizer Napoleon al dan niet zeggen zoude, bij de ontvangst van het corps diplomatique en de GEMEENTEARCHIEF grootste staatsligchamen in de Tuile- riën. Zij de eene herhaling voorspel den van hetgeen twee jaar geleden gebeurd is, hebben gezien dat hunne voorzegging niet bewaarheid is ge worden.' 'De burgemeester van Schiedam, zijn dank betuigende voor de blijken van belangstelling, bij de intrede des jaars, van velen ondervonden, wenscht we derkering aan allen Gods zegen toe. 4 januarij 1861 L.Knappert' 201 Jaar terug: 06/01/1810 'Newyork, den 18 October 1809 (het duurde even voor nieuws Europa be reikte), Te Charlestown heeft zich de geele koorts opnieuw geopenbaard. Den 14 dezer zijn drie menschen aan dezelve gestorven.' 'Brieven uit Spanje, zegt men, mel den, dat de Engelsche troepen, onder de bevelen van lord Wellington, hun ner terugtogt van Badalor naar Portu gal bewerkstelligd hebben. 'Te Tew Lodel in het graafschap Ox ford, heeft men de proef genomen van een nieuw werktuig om het graan te dorschen en te wennen. In de tijd van een uur heeft men met dit werktuig, 152 houten emmers met haver gedor- scht en gewend.' Graag tot ziens in onze studiezaal of via onze webstek! Maar vergeet niet dat met ingang van 1 januari 2011 het Gemeentearchief Schiedam 32 uur per week geopend zal zijn, van dins dag t/m vrijdag van 09.00 - 17.00 uur. Vanaf het nieuwe jaar is het archief dus niet alleen de maandagochtend maar de hele maandag gesloten. Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met vrijdag ge opend van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stads kantoor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam mers. van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Het wijkoverleg van de wijk Centrum vindt plaats op: Datum: Dinsdag 18 januari 2011 Locatie: Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ingang tuinzijde Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - Beeldkwaliteit: presentatie door afd. Beheer Open bare Ruimte - Nieuw bebordingsplan: toelichting door J. Hofstra (afd. Verkeer) - Nabespreking Oud en Nieuw - Opening en mededelingen - Verslag vergadering d.d. 23 november 2010 - Wijkbudget 2011 Tel.: (010) 2191111 Fax: (010) 473 70 21 „E-mail: info@schiedam.nl - Vouchers le tranche 2011 evaluatie vouchers en wijkbudgetten - Bezuinigingen en Wmo - Wijkjaarprogramma 2011 (ter info) - Vrijwilligersaward (onder voorbehoud) - Wat verder ter tafel komt Rondvraag Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Hüseyin Kalyoncu. Hij is telefonisch bereikbaar op 010-219 10 31 of per e-mail op h.kalyoncu@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwikkeling, telefonisch bereikbaar op 010 - 219 10 23 of per e-mail op secretariaat.wo@schiedam.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 9