Verbod op vuurwerk? klein Starter? NS-trein voorlopig op Hoekse Lijn zoek op^| huislijn nl nolte küchen Woensdag 12 Januari 2011 Volg ons nu ook op Twitter Actueel Altijd als eerste op de hoogte van het nieuws Coronei doet elke dag verslag Stekenbal Schietpartij Burgemeester wil discussie - Zwembad Zuid even dicht BOXSPRING OUTLET ROTTERDAM TOTALE UITVERKOOP Managers Opgelet! Middle Management A of B Deze week laatste kans op mooie prijzen met je eigen 'Dakarfoto' op www.deweekkrant.nl/dakar. Nieuwe Stadsblad Jaargang 63 Nummer 2 Oplage 40 440 Laatste nieuws www.twitter.com/nieuwestadsblad www.nieuwestadsblad.nl Volg Dakar www.deweekkrant.nl/dakan wuj gemeente Schiedam De gemeente- berichten van deze week zijn weer te vinden op de gemeente pagina's in deze krant. Schiedam Carnavalsvereniging De Rietzeilers houdt zaterdag het Stekenbal. Prins Erik I en Prinses Diana zorgen voor een groot spetterend feest. Aanvang om 20.30 bij De Blauwe Brug. Entree 5 euro. Schiedam Een 43-jarige vrouw is maan dagmorgen zwaar gewond geraakt bij een schietpartij in Dr. Kuyperstraat. De politie heeft de schutter, een 18-ja rige man uit Maassluis, later die dag aangehouden. Krijgen we straks een Schie- damwet, die bepaalt dat particulieren geen vuurwerk meer mogen afsteken met Oud en Nieuw? Zover is het nog lang niet, maar het 'vuur werkverbod' uit de nieuwjaar stoespraak van burgemeester Wilma Verver heeft flink wat op gang gebracht. MarkKivit Schiedam De uitspraak haalde de lande lijke pers en inmiddels stromen de reacties en steunbetuigingen binnen op het Stadskantoor. "Wij overwegen een aanbeveling aan de wetgever om het afsteken van vuurwerk te verbieden", zei burgemeester Verver zaterdag. De uitspraak moest duidelijk maken dat de gemeente teveel geld kwijt is aan het opruimen van de scherven na het oude jaarsfeest. A^aar dat het zoveel reacties teuüeg zou brengen, had ze niet vtjfwacht. "Als gemeente hebben we er al les aan gedaan om de schade te beperken en toch zien we de kosten stijgen. Hoe lang kan dat nog doorgaan als we ook aan burgers moe ten vertellen dat het met wat minder moet? "Het v gaat mij niet om een nieuwe wet maar om V de discussie over wat fts de norm is", zegt bur- H| gemeester Verver. De schadepost voor jr de gemeente is op- f, gelopen tot 85.000 euro. Dat is exclu sief de kosten voor het schoonmaken van de stad en de schade voor particulieren en bedrijfsleven. "Om dan l na afloop te zeggen dat het beheersbaar was, dat is mij te eenvoudig", aldus Verver. "We weten niet wat we ver der nog kunnen doen. Het Genootschap van Burge meesters heeft al aangegeven over een vuurwerkverbod te willen praten. Misschien komt die Schiedamwet er uiteindelijk (Jan toch. Schiedam Zwembad Zuid heeft afgelopen weekeinde de deuren moeten sluiten vanwege een brutale in braak. In de nacht van donderdag op vrijdag zijn inbrekers het ge bouw binnengedrongen en heb ben dertig meter waterleiding geroofd. Het was de dieven waarschijnlijk te doen om het koper. De schadepost voor het zwembad loopt naar schatting in de duizenden euro's. Bovendien moest het zwembad vier dagen dicht om de leidingen te herstel len. Gisteren (dinsdag) kon den bezoekers weer terecht in Zwembad Zuid. Koperdief stal komt geregeld voor. Meer op pagina 2 en 3 Schiedam Het gaat nog minstens twee jaar duren voordat de Hoekse Lijn een lightrail verbinding wordt. In de tussentijd mag de NS blijven rijden op het lijntje Rotterdam- Hoek van Holland. Dat levert in deze tijden een gevarieerd beeld op. Omdat een groot deel van de nieuwe Sprinters met pech staat, worden ook intercity-treinen en dubbeldekkers ingezet. Stadregio Rotterdam heeft de overeenkomst met NS Reizigers op de Hoekse Lijn verlengd. Tot en met 2012 blijven NS-treinen rijden op het traject. NS krijgt voor deze verlengde concessie in 2011 en 2012 een subsidie van ongeveer 6 miljoep euro. Dit is een bijdrage voor de exploitatie van de Hoekse Lijn maar ook een gebruiksvergoeding voor de infrastructuur. Het plan blijft om de Hoekse Ljjn om te bouwen tot light rail verbinding. De plannen zijn al in een vergevorderd sta dium maar omdat de betrok ken minister nog geen besluit heeft genomen over het toe komstige beheer van de lijn, ligt de verdere uitwerking stil. Het ombouwen van de lijn is al leen realiseerbaar als het rijk de finitief het beheer van dit stuk spoorweg overdraagt aan de stadsregio Rotterdam. Omdat dit besluit uitblijft is nu besloten nog zeker tot en met 2012 NS- treinen op het traject te laten rijden. Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 47311 50 TOT 70% KORTING Openingstijden Wo. 12 januari 10.00 -17.30 uur Do. 13 januari 10.00-17.30 uur Vr. 14 januari 10.00 - 21.00 uur Za. 15 januari Ma. 17 januari Di. 18 januari 10.00-17.00 uur 13.00 -17.30 uur 10.00 -17.30 uur Hastens Auping Swiss Sense Center No. Nü ook keukens op voorraad en binnen 24 uur geleverd Satijnbloem 55 - Rotterdam-Ommoord www.nottekeukensrotterdam.nl Haal uw diploma in 1 jaar (avond) of Vi jaar (versneld/overdag) Start in februari in Den Haag, Rotterdam, Alphen aan den Rijn of Utrecht Meld u aan via www.IMKopleidingen.nl Of bel 0172 423 456 voor meer informatie I FOT# VIDE# AUDI# KTV Aanbieding is geldig t/m 31 januari 2011 Geldt niet op oitbreidingen Boxspring outlet Rotterdam, IJsselmondselaan 175 (bij Bouman Meubelen), tel. 06-13 13 46 15

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 1