Ideeën liggen op straat U W n a De mooiste verlichting koopje gewoon bij Straluma r li ,.D- 74- - - p [Tg! Q. Lees de dagelijkse bijdrage Plaats een opmerking bij elk bericht Toe aan nieuwe uitdaging Avondmuziek in Dorpskerk Mantelzorgcafé Elke dag een nieuwe puzzel Voorleesdagen Opfriscursus klarinettisten M- Onze verliéÊMgsadviseurs www.stralum GRATIS PARKEREN RONDOM HET PAND Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 19 januari 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 19 Belinda Meuldijk www.deweekkrant.nl/baasenbeest Reageren? www.nieuwestadsblad.nl Andere baan www.deweekkrant.nl/banen Schiedam Het Ensemble Lutherse Kerkmuziek Rotterdam o.l.v. Klaas Veltman is op zondag 23 januari te gast in de Avondmuziek van de Dorpskerk. Dit koor is nog niet eerder te gast geweest. Op hét programma staan werken van Schütz, Bux- tehude en Bruhns. Avond muziek wordt afgesloten met een kort avondgebed. Aan vang 19.00 uur. De liturg is ds. van de Peppel. Toegang gratis; na afloop collecte bij de uitgang. Schiedam Het Steunpunt Mantelzorg Schiedam houdt twee maal per maand een mantelzorg café. De eerstvolgende keer is op dinsdagochtend 25 janua ri. Te gast is Lizzy van Dalen van Careyn, die het een en ander zal vertellen over wat Careyn voor mantelzorgers kan betekenen. Mantelzor gers zijn van 10 tot 12.30 uur welkom aan het Broersveld 123. Schiedam moet meer doen met de straatnamen. Dat betoogden Schiedammers Kor en Ludy Kegel tijdens het Stadserf. In hun maand blad De Binnenkant gaven ze onlangs al wat creatieve voorzetten. Frans Assenberg Schiedam Straatnamen kunnen gebruikt worden als bron van kennis. "Neem voorbeeld de Troelstra- laan. In 2010 was het 250 ge leden dat Pieter Jelle Troelstra werd geboren, maar niemand deed er iets mee", betoogde Kor Kegel. De zaal haakte aan met een stroom van ideeën: het be schilderen van kale muren met portretten van bekende mén sen en muziek van Bach op het Bachplein. Yvonne Pijnacker betoogt dat op de Broersvest de plekken gemarkeerd moeten worden, waar de molens hebben gestaan. Cor en Ludy Kegel denken dat hun actie Schiedam op de kaart kan zetten. "Er moeten men- Kor Ludy Kegel geven een presentatie tijdens het Stadserf. sen uit het hele land voor naar Schiedam komen. Ons idee is ook om samen te werken met scholen, bewoners van wonin gen die kale muren hebben, met kunstenaars en ondernemers.7' Allemaal meedoenen de kale muren stapsgewijs opfleuren. Burgemeester Verver, die in Voorschoten al een eigen straat- namenbord heeft, houdt een slag om de arm. Nieuwe straatnaam borden vergen een flinke inves tering en zoveel budget heeft de gemeente niet. Maar voor Kor en Ludy Kegel zijn die woorden geen belemmering om met hun project verder te gaan. Even ontspannen www.nieuwestadsblad.nl Schiedam De Nationale Voorleesdagen beginnen 19 januari met het landelijk voorleesontbijt geor ganiseerd. Ook de openbare Daltonbasisschool De Klin ker doet weer mee. Tijdens het ontbijt lezen de leerkrach ten voor. Schiedam Muziekcentrum OpMaat houdt in februari en maart een opfriscursus voor kla rinettisten. De lessen zijn bedoeld voor volwassenen die of ooit klarinet hebben gespeeld of met een orkest meespelen en al een tijd geen les meer hebben. In deze cursus wordt aandacht besteed aan: houding, ademsteun, embouchure, intonatie, samenspel en techniek. De cursus bestaat uit vier lessen van 30 minuten en wordt gegeven in de Lange Nieuwstraat in Schiedam. Kosten bedragen 46,60 euro. Meer info bij Muziekcentrum OpMaat, tel. 010 4709940. 2S00 m2 verlichting i op de begane grond en nog meer verlichting op de eerste - en tweede etage kunnen voor u een lichtplan ontwerpen Maak hiervoor een afspraak. Alle aangekochte lampen kunnen wij plaatsen. Vraag naar de voorwaarden bij onze medewerkers. OPENINGSTIJDEN MAANDAG van 11.00 tot 17.30 uur DINSDAG T/M DONDERDAG van 9.00 tot 17.30 uur VRIJDAG van 9.00 tot 21.00 uur ZATERDAG van 9.00 tot 17.00 uur irs \j - IV. V- Proef de sfeer van klassieke, romantische, moderne en eigentijdse verlichting bij Straluma. Het bepalen van de jujste verlichting voor uw interieur is een hele opgave, volgens binnenhuis architecten ook,wel het moeilijkste maar zeker opk het belangrijkste van uw interieur. Onze deskundigfryerkoopadvi- seurs staan u graag te woord. Meer dan 9000 lampen zijn in onze showroom te bewonderen 80% UIT VOORRAAD LEVERBAAR Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-292 10 26 Meubelen Tel. 010-292 10 22 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid Al5 afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 19